Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Od poprzedniej części Grand Theft Auto minęło już wiele lat. Jej premiera miała miejsce w 2013 roku. Mimo ciągłego rozwoju (szczególnie trybu online), powstaje kolejna odsłona serii. GTA 6 to produkcja, której wyczekuje cały świat związany z grami wideo. Rockstar Games stale pracuje nad tytułem – powstaje on już od około 2014 roku.

Przecieki, potwierdzone informacje oraz informatorzy dozują jednak informacje o grze. Sprawdź, co już wiadomo o GTA 6, czyli prawdopodobnie największej produkcji z tej branży w historii!

To co najważniejsze… kiedy będzie premiera GTA 6? Przecieki oraz informacje od Rockstar Games

Grand Theft Auto 6 to zdecydowanie najbardziej wyczekiwana gra w historii. Jest ona zarówno najdroższą produkcją (po Star Citizenie), jak i największą. Nic dziwnego, że na GTA 6 czeka wręcz ogromna rzesza fanów. Tworzenie gry rozpoczęto niedługo po premierze piątej części. Była ona produkowana także jednocześnie z Red Dead Redemption 2, czyli inną ikoniczną grą Rockstar Games. Jeśli chodzi o GTA 6, premiera nie została jednoznacznie określona. Mimo wszystko przecieki i informatorzy dają pewien pogląd na to, kiedy spodziewać się premiery

gta 6 trailer

Warto spojrzeć wstecz. Pierwsze przesłanki na temat premiery GTA 6 mówiły o tym, że gra pojawi się w 2020 roku. Oczywiście tak się nie stało – produkcja wciąż się nie ukazała. Wedle danych od informatorów i paczki ostatnich przecieków (ponad 90 materiałów wideo oraz screenów) GTA 6 ma mieć premierę dopiero w 2024 lub 2025 roku. Na grę niestety trzeba jeszcze długo poczekać.

Rockstar Games chce perfekcyjnie dopracować produkcję. Należy tutaj zauważyć, że to najdroższa gra w historii. Dodatkowo deweloperzy nie chcą ograniczać się wyznaczoną datą. Oficjalne informacje na temat gry będą pokazane, kiedy produkcja będzie bardzo dobrze dopracowana. To wyróżnia GTA 6 – tak wiele lat tworzenia i dbałość o najmniejsze szczegóły zapewni tutaj prawdopodobnie największy sukces w branży gier wideo.

Grand Theft Auto 6 ukaże się na nową generację konsol, czyli PlayStation 5 i Xbox Series S oraz X. Oczywiście premiera będzie także dla komputerów osobistych. Rockstar Games zapowiada, że to jedyna gra, która ukaże się na nową generację.

Gdzie i kim zagramy w GTA 6? Informacje o postaciach oraz miejscu akcji gry

Grand Theft Auto 6 jest pod pewnymi względami przełomowe w serii. To produkcja, która ma być według Rockstar Games “mocno zaawansowana”. Deweloperzy mówią także o tym, że tytuł wyznaczy zupełnie nowe standardy w branży. Gra ma być niespotykanym przeżyciem, którego po prostu jeszcze nie było. Mimo że Rockstar Games nie ujawnia żadnych informacji, wyciekło dość sporo danych dotyczących produkcji.

gta 6 postacie

Warto zwrócić uwagę na protagonistów. Tutaj są pewne zmiany, jeśli chodzi o serię Grand Theft Auto. W ręce gracza zostanie oddane sterowanie dwoma postaciami – mężczyzną i kobietą. Żeński protagonista to zupełna nowość, jeśli chodzi o serię GTA. Tutaj Rockstar stawia na zmiany. Postacie są także dwie, a nie trzy, jak w piątej części gry. Co już wiadomo o protagonistach z GTA 6?

  • Rodzeństwo, bliźnięta, mężczyzna i kobieta – zostało to potwierdzone wieloma przeciekami, screenami oraz samym wideo z rozgrywki, które pojawiło się niedawno.
  • Protagoniści stracili rodziców z winy kartelu narkotykowego – zarys fabularny wyciekł już wcześniej, ma to być motyw działania dwóch bohaterów i napęd dla całej historii, która pojawi się w grze.
  • Mężczyzna należy do oddziału policji, który walczy z narkotykami – pierwszy raz w historii serii protagonista jest po stronie prawa, co może przynieść wiele ciekawych nowości, jeśli chodzi o rozgrywkę.
  • Kobieta należy do kartelu narkotykowego, który wiele lat wcześniej zamordował jej rodziców – może to prowadzić do ciekawych zwrotów fabularnych. Przecieki i informatorzy mówią, że rodzina będzie tu motywem do zniszczenia całej organizacji od środka.
  • Protagoniści mają tworzyć duet na wzór Bonnie & Clyde – zostało to kilkukrotnie potwierdzone. Można spodziewać się więc akcji łączonych i zawiązywania relacji.
  • Bohaterowie GTA 6 mają być “poważniejsi” – Rockstar i informatorzy z branży potwierdzają, że ta produkcja ma uderzać w zupełnie inne tony, niż poprzednie części. Tutaj deweloperzy uznali, że fabuła “na serio” będzie lepszym wyborem. Można się więc spodziewać najlepszej historii z serii w GTA 6.

Więcej informacji zapewne uda się poznać dopiero po premierze gry lub gdy Rockstar uzna to za stosowne. Warto zauważyć, że zmiany są spore i deweloperzy wprowadzili wiele nowości, które mogą zmienić serię. GTA 6 to premiera na miarę nowej generacji – produkcja ma “wytyczać trendy”, o czym mówią sami producenci.

gta 6 wymagania

Z przecieków i nieoficjalnych informacji wiadomo również sporo o miejscu akcji nowego tytułu Rockstara. Przesłanki mówiły o ogromnej mapie oraz wielu różnych miastach – w tym Vice City, Los Santos i Liberty City. Niektóre serwisy stawiały także na zagraniczne, dodatkowe lokacje, jak Rio de Janeiro. Wiele przecieków wskazywało również, że rozgrywka będzie toczyć się w różnych liniach czasowych. W skrócie – opcji było wiele i niektóre całkowicie wykluczają inne.

Mimo wszystko niedawny, ogromny wyciek związany z GTA 6 powiedział bardzo dużo. Obecnie wiadomo, że gra ma rozgrywać się w Vice City. Producenci prawdopodobnie zdecydowali się na jedno, duże i szczegółowe miasto. Mimo wszystko można spodziewać się dodatkowych lokacji oraz okolicznych terenów wokół Vice City. Tak jak w piątej części, GTA 6 ma oferować mocno zróżnicowaną mapę, która ma bawić samą konstrukcją.

To jednak nie wszystko. GTA 6 będzie także bardziej otwarte pod względem pomieszczeń i budynków. Już na filmach z przecieków gry widać, że można wchodzić na przykład do stacji benzynowych, sklepów itd. Takie podejście również jest czymś nowym w serii, ponieważ wcześniej wnętrz budynków widzieliśmy naprawdę niewiele.

Świat gry ma być także bardziej żywy. Postacie niezależne będą zachowywać się naturalnie, pojawi się znacznie więcej dialogów oraz interakcji między NPC i graczem. Materiały z ostatniego dużego przecieku pokazują, że już w bardzo wczesnej alfie postacie niezależne robią wrażenie. Rockstar Games postawiło tu na klimat przestępców z lat 30. XX wieku. Ta inspiracja pasuje idealnie do poważniejszej fabuły gangsterskiej, która w GTA 6 ma być charakterystyczna i niepowtarzalna.

GTA 6 Online – tryb multiplayer pojawi się w grze i będzie ewolucją z poprzedniej części serii

W GTA 6 nie może zabraknąć trybu online. Piąta część ciągle żyje od prawie 10 lat właśnie przez multiplayer, który jest stale aktualizowany, ulepszany i zmieniany. Dodatkowo sami fani korzystają z gry bawiąc się na własne sposoby. Przykładem tego jest przede wszystkim cała społeczność GTA RP. Rockstar Games widzi to oraz słucha fanów serii. Dlatego właśnie GTA 6 ma być bardziej przystępne pod tym względem. Producenci zapewniają, że wbudowana funkcjonalność wystarczy do odgrywania ról – nie będą potrzebne zewnętrzne tryby i programy, jak obecnie FiveM.

To bardzo ważna zmiana. Teraz podstawowe GTA Online jest grywalne i bawi na długo, jednak opiera się mocno na grindzie. W nowej odsłonie będzie to rozbudowane. Rockstar zapewnia, że tryb multiplayer przejdzie spore zmiany i będzie wiele nowości, które spodobają się graczom. Mimo wszystko trzeba spodziewać się mikropłatności na wzór dzisiejszych Shark Cards. Online to główne źródło dochodu z gry – w przypadku GTA 6 będzie to wyglądało podobnie. Na ten moment nic nie wiadomo o fabularnych dodatkach. Produkcja ma oferować standardowy singleplayer i tryb online.

grand theft auto vi

Duża zmiana to jednak połączenie gry z innymi oraz solowej rozgrywki. Podobno będzie możliwe nawet rozegranie całej kampanii w gangu, gdzie członkami są po prostu gracze. Takie podejście jest naprawdę ciekawe. Według przesłanek gra multiplayer będzie wpływać na świat singleplayer. Rockstar Games przygotowuje wiele ciekawych nowości i zmian, jeśli chodzi o opcje społecznościowe, multiplayer, role-play itd.

Nowa część serii to już nie “cukierkowa” gangsterka – GTA 6 z nastawieniem na realizm i powagę

Największą nowością w kolejnej odsłonie GTA jest zdecydowanie realizm i powaga fabuły, postaci, całego świata. Poprzednie części były mimo wszystko prześmiewczą parodią realizmu. GTA 6 uderzy w zupełnie inne tony, co zapewni pewien powiew świeżości. Oczywiście wciąż można spodziewać się przekręconych nazw prawdziwych miejsc, samochodów lub osób i wielu nawiązań – to cecha charakterystyczna serii. Należy jednak być gotowym na zupełnie inną grę, niż poprzednie. Pod wieloma względami to po prostu całkowicie nowe podejście do uwielbianej przez fanów serii.

Co świadczy o postawieniu na realizm i powagę? Takich cech jest naprawdę wiele. Warto zauważyć, że Rockstar stosuje sprawdzone rozwiązania ze swoich innych produkcji – na przykład Red Dead Redemption 2 czy poprzedniej części serii. Sprawdź, jakie nowości przygotowali twórcy GTA 6 (według przecieków i nieoficjalnych informacji)!

  • Poważniejsze podejście do fabuły – dialogi nie będą prześmiewcze i karykaturalne. Już na przeciekach wideo, które pojawiły się niedawno widać realistyczne dialogi postaci niezależnych oraz protagonistów.
  • Ograniczona liczba przedmiotów – to ogromna zmiana dla serii. Nie będzie już można nosić broni w publicznym miejscu. Przechowywać będzie się ją w bagażniku pojazdu (swoją drogą “osobistego”). Dodatkowo postać nie wyciągnie już żadnego przedmiotu “znikąd”. Broń i przedmioty będą zachowywać się realistycznie i otoczenie będzie na wszystko reagować – posiadanie karabinu w miejscu publicznym może być ścigane przez policję.
  • Wszechobecny realizm – teraz postacie będą miały swoje własne pojazdy, rzeczy, miejsca zamieszkania. Nawet dialogi między NPC są bardziej realistyczne i dopasowane do sytuacji.
  • Większa swoboda – rozgrywka ma być znacznie mniej liniowa. Dostępne będą napady, wyścigi i inne dodatkowe akcje, które będą o wiele ważniejsze, niż w poprzednich częściach serii.

Zmian będzie więcej tak jak nowości. Mimo wszystko GTA 6 nie zdradza tajemnic. Rockstar Games podaje niewiele informacji do wiadomości publicznej. W zasadzie trzeba wyczekiwać choćby trailera. Obecnie oficjalne źródła milczą. Jedynie informatorzy, przewidywania i przecieki pozwalają poznać chociaż ułamek nowej produkcji Rockstar Games.

Jak wygląda techniczna strona GTA 6? Grafika, mechanika, silnik i wiele więcej

Najnowsze przecieki z ogromną liczbą filmów i screenów z wczesnych faz produkcji gry mówią wiele o stronie technicznej. Już teraz widać, że GTA 6 będzie innowacją nie tylko mechanicznie, fabularnie czy wielkościowo – to także nowy standard grafiki i animacji dla tytułów z otwartym światem.

świat gta 6

Produkcja powstaje na nowej wersji silnika RAGE. Rockstar Games zapewnia, że GTA 6 zaskoczy każdego gracza. Pod względem graficznym ma być tutaj zachowany najwyższy poziom. Warto zwrócić uwagę na to, że wczesna alfa wygląda o wiele lepiej, niż sporo współczesnych, pełnych produkcji.

Na wideo z najnowszych przecieków widać między innymi animacje (oczywiście w wersji alfa). Wyglądają one na tyle świetnie, że także pod względem responsywności oraz samej przyjemności podczas rozgrywki gra może zaskoczyć. Należy mieć na uwadze to, że Rockstar Games wykorzystuje najnowsze technologie w produkcji. Już w Red Dead Redemption 2 było widać zupełnie nowy poziom grafiki i szczegółowości. GTA 6 znacznie podniesie poprzeczkę. Producenci oraz informatorzy potwierdzają, że gra ma “wgniatać w fotel”.

Nowy silnik RAGE sprawdzi się perfekcyjnie. Produkcja pojawi się tylko na nowe generacje konsol i PC. Dzięki temu można wykorzystać pełnię możliwości RAGE. GTA 6 będzie zaskakiwać wielkością świata, szczegółowością, ale nie tylko. Produkcja ma wystarczyć na setki godzin rozgrywki także w kampanii dla jednego gracza (zapewne przez poboczne aktywności). Możliwość gry z innymi wydłuża ten czas co najmniej kilkukrotnie.

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *