Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Przeszukując oferty hulajnóg elektrycznych, można natrafić na wiele różnych rodzajów tych pojazdów. Wbrew pozorom dostępne są nie tylko standardowe modele, na których można rozpędzić się do max. 25 km/h i zrobić rundkę do 20 km, ale i mocniejsze typy.

Hulajnoga wyczynowa elektryczna wybierana jest głównie przez osoby, którym standardowe normy nie wystarczają. Z poniższego materiału dowiesz się na co zwrócić uwagę wybierając hulajnogę wyczynową i które modele mogą Ci przypaść do gustu.

Hulajnoga wyczynowa elektryczna – na jakie parametry zwrócić uwagę?

Wybierając hulajnogę elektryczną wyczynową, zwróć uwagę na takie aspekty jak:

  • Prędkość – hulajnogi wyczynowe potrafią osiągać naprawdę zawrotne prędkości. Bardzo mocne modele pozwalają na przejażdżkę z prędkością 90 km/h! Najczęściej jednak na rynku znajdziesz hulajnogi elektryczne wyczynowe osiągające prędkość do 50 km/h. Pamiętaj, że im mocniejszy silnik, tym szybciej jedzie hulajnoga.
  • Zasięg – im na dłuższe przejażdżki chcesz się wybierać, tym większą pojemność akumulatora powinna posiadać Twoja hulajnoga elektryczna terenowa. Przeważnie tego typu modele posiadają zasięg od 50 km.
  • Czas ładowania – w tym przypadku musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Po pierwsze czy chcesz jeździć hulajnogą codziennie np. do pracy? A może uruchomisz ją raz w tygodniu i udasz się na przejażdżkę wykorzystując jej maksymalny zasięg? W pierwszym przypadku po całkowitym naładowaniu akumulatora, będziesz mógł zapewne korzystać z hulajnogi przez kilka dni bez konieczności codziennego ładowania. W drugim przypadku, jeżeli będziesz korzystać z hulajnogi raz w tygodniu i całkowicie ją rozładowywać, nie powinno stanowić dla Ciebie problemu to, że ładowanie do pełna może zająć nawet 12 godzin.
  • Waga – w przypadku hulajnóg wyczynowych nie warto wybierać bardzo lekkich modeli. Musisz wziąć pod uwagę, że ważna jest tu stabilność, zwłaszcza jeśli chcesz jeździć z prędkością np. 80 km/h.
  • Bezpieczeństwo – hulajnoga elektryczna terenowa powinna mieć hamulce przednie i tylne, mocowanie kierownicy musi być solidne a oświetlenie pełne. Dodatkowo przydadzą się opony o minimalnej średnicy wynoszącej 10 cali, a także obowiązkowe amortyzatory. Bez tego ani rusz!

Hulajnoga elektryczna wyczynowa dla dorosłych – jaką wybrać?

Poniżej znajdziesz dwa popularne modele hulajnóg elektrycznych terenowych, na które warto zwrócić uwagę. Aby zapoznać się z resztą polecanych pojazdów sprawdź, ranking hulajnóg elektrycznych.

Techlife X7S – 60 km/h

Techlife X7S

Ta hulajnoga elektryczna dla dorosłych posiada dwa silniki o łącznej mocy 2000 W. Osiągniesz na niej maksymalną szybkość wynoszącą 60 km/h. Jej zasięg nie przekracza 80 km. Dzięki akumulatorowi jonowo-litowemu 22,4 Ah, ładowanie pojazdu wynosi tylko 6 godzin.

O rozładowaniu baterii informuje wyświetlacz LCD. Hulajnoga Techlife X7S posiada świetne amortyzatory i 10-calowe opony. Dzięki temu nie odczujesz nierówności na drodze. Prezentowana hulajnoga nie przekracza wagi 35 kg, a jej maksymalny udźwig wynosi 130 kg. Wyposażono ją w hamulce tarczowe, oświetlenie LED i zabezpieczenie antykradzieżowe.

SXT 1600 XL – mocna i szybka hulajnoga elektryczna wyczynowa

SXT 1600 XL
Źródło: productreview.com.au

Wybierając ten model, możesz zdecydować się na jeden z trzech akumulatorów pozwalających na jazdę w określonym zasięgu – od 20 do 60 km. Jej waga wynosi zaledwie niecałe 31 kg. Wyposażono ją w bezszczotkowy silnik, co przedłuża żywotność pojazdu. Jego moc wynosi 1600 W, co pozwala hulajnodze rozpędzić się do 55 km/h.

Opony posiadają średnicę 10 cali i dwa amortyzatory, co przekłada się na komfortową jazdę po nierównych drogach. Prezentowana hulajnoga umożliwia także skorzystanie z wygodnego siodełka, które można w każdej chwili szybko zamontować i zdemontować. Oprócz tego pojazd posiada wysokiej jakości system hamulcowy tarczowy, pełne oświetlenie LED i światła hamowania STOP.

Wybierając hulajnogę elektryczną terenową pamiętaj o swoim bezpieczeństwie. Koniecznie wyposaż się w kask ochronny, który uchroni Cię przed opłakanymi skutkami ewentualnego wypadku podczas przejażdżki.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *