Przeszukując oferty hulajnóg elektrycznych, można natrafić na wiele różnych rodzajów tych pojazdów. Wbrew pozorom dostępne są nie tylko standardowe modele, na których można rozpędzić się do max. 25 km/h i zrobić rundkę do 20 km, ale i mocniejsze typy.

Hulajnoga wyczynowa elektryczna wybierana jest głównie przez osoby, którym standardowe normy nie wystarczają. Z poniższego materiału dowiesz się na co zwrócić uwagę wybierając hulajnogę wyczynową i które modele mogą Ci przypaść do gustu.

Hulajnoga wyczynowa elektryczna – na jakie parametry zwrócić uwagę?

Wybierając hulajnogę elektryczną wyczynową, zwróć uwagę na takie aspekty jak:

  • Prędkość – hulajnogi wyczynowe potrafią osiągać naprawdę zawrotne prędkości. Bardzo mocne modele pozwalają na przejażdżkę z prędkością 90 km/h! Najczęściej jednak na rynku znajdziesz hulajnogi elektryczne wyczynowe osiągające prędkość do 50 km/h. Pamiętaj, że im mocniejszy silnik, tym szybciej jedzie hulajnoga.
  • Zasięg – im na dłuższe przejażdżki chcesz się wybierać, tym większą pojemność akumulatora powinna posiadać Twoja hulajnoga elektryczna terenowa. Przeważnie tego typu modele posiadają zasięg od 50 km.
  • Czas ładowania – w tym przypadku musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Po pierwsze czy chcesz jeździć hulajnogą codziennie np. do pracy? A może uruchomisz ją raz w tygodniu i udasz się na przejażdżkę wykorzystując jej maksymalny zasięg? W pierwszym przypadku po całkowitym naładowaniu akumulatora, będziesz mógł zapewne korzystać z hulajnogi przez kilka dni bez konieczności codziennego ładowania. W drugim przypadku, jeżeli będziesz korzystać z hulajnogi raz w tygodniu i całkowicie ją rozładowywać, nie powinno stanowić dla Ciebie problemu to, że ładowanie do pełna może zająć nawet 12 godzin.
  • Waga – w przypadku hulajnóg wyczynowych nie warto wybierać bardzo lekkich modeli. Musisz wziąć pod uwagę, że ważna jest tu stabilność, zwłaszcza jeśli chcesz jeździć z prędkością np. 80 km/h.
  • Bezpieczeństwo – hulajnoga elektryczna terenowa powinna mieć hamulce przednie i tylne, mocowanie kierownicy musi być solidne a oświetlenie pełne. Dodatkowo przydadzą się opony o minimalnej średnicy wynoszącej 10 cali, a także obowiązkowe amortyzatory. Bez tego ani rusz!

Hulajnoga elektryczna wyczynowa dla dorosłych – jaką wybrać?

Poniżej znajdziesz dwa popularne modele hulajnóg elektrycznych terenowych, na które warto zwrócić uwagę. Aby zapoznać się z resztą polecanych pojazdów sprawdź, ranking hulajnóg elektrycznych.

Techlife X7S – 60 km/h

Techlife X7S

Ta hulajnoga elektryczna dla dorosłych posiada dwa silniki o łącznej mocy 2000 W. Osiągniesz na niej maksymalną szybkość wynoszącą 60 km/h. Jej zasięg nie przekracza 80 km. Dzięki akumulatorowi jonowo-litowemu 22,4 Ah, ładowanie pojazdu wynosi tylko 6 godzin.

O rozładowaniu baterii informuje wyświetlacz LCD. Hulajnoga Techlife X7S posiada świetne amortyzatory i 10-calowe opony. Dzięki temu nie odczujesz nierówności na drodze. Prezentowana hulajnoga nie przekracza wagi 35 kg, a jej maksymalny udźwig wynosi 130 kg. Wyposażono ją w hamulce tarczowe, oświetlenie LED i zabezpieczenie antykradzieżowe.

SXT 1600 XL – mocna i szybka hulajnoga elektryczna wyczynowa

SXT 1600 XL
Źródło: productreview.com.au

Wybierając ten model, możesz zdecydować się na jeden z trzech akumulatorów pozwalających na jazdę w określonym zasięgu – od 20 do 60 km. Jej waga wynosi zaledwie niecałe 31 kg. Wyposażono ją w bezszczotkowy silnik, co przedłuża żywotność pojazdu. Jego moc wynosi 1600 W, co pozwala hulajnodze rozpędzić się do 55 km/h.

Opony posiadają średnicę 10 cali i dwa amortyzatory, co przekłada się na komfortową jazdę po nierównych drogach. Prezentowana hulajnoga umożliwia także skorzystanie z wygodnego siodełka, które można w każdej chwili szybko zamontować i zdemontować. Oprócz tego pojazd posiada wysokiej jakości system hamulcowy tarczowy, pełne oświetlenie LED i światła hamowania STOP.

Wybierając hulajnogę elektryczną terenową pamiętaj o swoim bezpieczeństwie. Koniecznie wyposaż się w kask ochronny, który uchroni Cię przed opłakanymi skutkami ewentualnego wypadku podczas przejażdżki.

WARTO PRZECZYTAĆ:

hulajnoga elektryczna dla dorosłych Hulajnoga elektryczna dla dorosłych – jaką wybrać?
W przestrzeni miejskiej często można dostrzec nowoczesne pojazdy z napędem elektrycznym i nie chodzi tylko o rowery. Serca coraz większej liczby użytkowników podbijają hulajnogi elektryczne
ranking hulajnóg elektrycznych Ranking hulajnóg elektrycznych – zestawienie najlepszych modeli
Hulajnogi nie są już tylko zabawkami dla dzieci. Dziś stanowią pojazd wykorzystywany przez wielu dorosłych transportujący ich z domu do pracy, czy na zakupy i
hulajnoga elektryczna 40 km/h Hulajnoga elektryczna 40 km/h – jaką wybrać? Ranking najlepszych modeli
Hulajnogi elektryczne są obecnie niezwykle popularne. Na rynku można znaleźć więc dziesiątki różnych modeli. Jeżeli zastanawiasz się, jaka hulajnoga elektryczna 40 km/h będzie najlepsza –
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *