Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Jakiś czas temu informowaliśmy was o Hyper Scape – grze battle royale od Ubisoftu, która w lipcu rozpoczęła otwartą betę, a w sierpniu pełne wydanie pojawiło się na konsolach. Mówiąc delikatnie, gra nie spotkała się ze szczególnie entuzjastycznym przyjęciem i nie udało jej się uszczknąć znaczącego grona użytkowników Fortnite’owi czy PUBG. Ubisoft przyznał, że widzi problemy z Hyper Scape i zapowiedział zmiany, które mają znacząco odmienić rozrywkę.

Przeorganizowano pracę deweloperów i ustalono nowe priorytety

Ubisoft zrezygnował z poprzedniego systemu pracy deweloperów i przeorganizował go w sposób podobny do tego, który wykorzystuje zespół pracujący nad Rainbow Six Siege. Pracowników podzielono na pomniejsze komórki rozwojowe, a każda z nich ma skupiać się na konkretnym elemencie rozgrywki. Wyróżniono 5 aspektów, na które zostanie położony nacisk:

  • komfort walki – firma przyznaje, że obecnie gra jest za trudna i chce znacząco to zmienić
  • przygotowanie nowych graczy – Ubisoft ma w planach szereg aktywności treningowych, żeby Hyper Scape było bardziej przyjazne nowym
  • tryby gry – “Crown Rush”, tryb battle royale, nie spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem, więc planowane jest wprowadzenie szeregu nowych trybów, m.in. deathmatchu
  • cele graczy – brak rozbudowanego systemu progresji nie zachęca graczy do pozostania z grą na dłużej, więc wraz z nowym sezonem Ubisoft wprowadzi system rankingowu
  • cross play – wprowadzenie cross playu zawsze było w planach, ale deweloperzy chcą przygotować go szybciej, żeby pozbyć się problemów ze zbyt małą ilością graczy, niepozwalającą rozpocząć rozgrywki.

Czy wszystkie te zmiany pozwolą przyciągnąć większe grono graczy?  Ciężko powiedzieć, ale zły start nie musi wcale oznaczać, że gra nie ma już żadnych szans na zdobycie popularności. Póki co jednak sytuacja nie wygląda najlepiej.

Sezon 2 już niedługo

Już 6 października 2020 roku rozpoczyna się w Hyper Scape 2 sezon. Twórcy obiecują, że w drugim sezonie aktualizacje pojawiać się będą znacznie częściej niż w sezonie 1. Przede wszystkim chodzi o usprawnienia na pięciu polach wskazanych powyżej, ale można liczyć też na wiele innych drobnych poprawek w innych aspektach gry.

Jak sądzicie – czy Hyper Scape ma jeszcze szansę podnieść się z kolan? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *