Pod koniec 2023 roku pracę w Ubisofcie straciło nawet 120 osób. Mogłoby się wydawać, że to koniec zwolnień, ale okazuje się, że pracownicy muszą szykować się na kolejne. Tym razem bez pracy pozostanie kilkadziesiąt osób. Niestety, redukcja etatów została już potwierdzona przez francuską firmę.

Ubisoft wręczy zwolnienia 45 osobom

W minionym 2023 roku często słyszeliśmy o wielkich czystkach w studiach gier. Do dużych zwolnień doszło m.in. w studio Sony. Niestety wszystko wskazuje na to, że ten rok wcale nie będzie lepszy, ponieważ Ubisoft zaplanował już kolejne zwolnienia w najbliższych tygodniach.

Tym razem zwolnienia otrzyma 45 osób. Chodzi o osoby pracujące w działach Global Publishing i w regionie Azji i Pacyfiku. Skąd taka decyzja? Ponoć chodzi o usprawnienie operacji i zwiększenie wydajności. Jak czytamy w oświadczeniu Ubisoftu:

„W ciągu ostatnich kilku miesięcy każdy zespół w Ubisoft badał sposoby usprawnienia naszych operacji i zwiększenia naszej wspólnej wydajności, abyśmy byli lepiej przygotowani na sukces w dłuższej perspektywie. W tym kontekście ogłosiliśmy dzisiaj, że dokonujemy dalszej reorganizacji naszych centralnych struktur Global Publishing i APAC, aby dostosować je do ewolucji rynku dzięki bardziej wydajnemu i elastycznemu podejściu. Zmiany te będą miały wpływ na 45 stanowisk. Nie są to decyzje podejmowane pochopnie i zapewniamy kompleksowe wsparcie naszym współpracownikom, których te zmiany dotyczą. Chcemy również wyrazić naszą najwyższą wdzięczność i szacunek za ich wkład w rozwój firmy.”

Niezbyt dobre oceny Skull and Bones powodem zwolnień?

Dla wielu Skull and Bones okazało się ogromnym rozczarowaniem. Nawet część graczy obawiała się, że produkcja zepsuje ich konsole, ponieważ powodowała zawieszanie się Xboxa Series X/S. Gracze narzekali, że musieli wręcz przystępować do ręcznego restartu sprzętu czy nawet odłączać konsolę od prądu.

Dodajmy do tego jeszcze niezbyt dobre oceny, które gra zdobyła w recenzjach. Można zatem podejrzewać, że kolejne zwolnienia mają związek z całą tą sytuacją. Warto podkreślić, że za tę produkcję odpowiadało wiele oddziałów Ubisoftu.

Tylko w tym roku prawie 8000 osób pracujących w branży gier straciło pracę – tak wynika z informacji opublikowanych na stronie zbierającej dane o redukcjach etatów w tej branży. Dla porównania w 2023 roku licznik na koniec pokazał 10 500. Niestety, ale wszystko wskazuje na to, że ten rok będzie jeszcze gorszy. Co o tym myślicie? Dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

ubisoft pozywa apple i google Ubisoft pozwał Google i Apple z powodu “kopii” Rainbow Six: Siege
Ubisoft zdecydował się na radykalny krok i… pozwał zarówno Google, jak i Apple. O co chodzi? Dostępną w Sklepie Google Play i App Store grę
far cry 6 wymagania Jaki PC poradzi sobie z Far Cry 6? Far Cry 6 – wymagania sprzętowe
Lata mijają, a seria Far Cry dalej cieszy się dużą popularnością, chociaż oczywiście nie wszystkie odsłony są przyjmowane równie ciepło. Far Cry 6 z 2021
assassin's creed nexus Assassin’s Creed Nexus na nowym gameplayu. Twórcy opowiadają o fabule gry
Ubisoft opublikował nowe wideo z Assassin’s Creed Nexus. Ta odsłona odróżnia się od pozostałych. Twórcy informują, że „to nie jest małe doświadczenie VR na kilka
Udostępnij

Doświadczona copywriterka tworząca teksty o różnej tematyce. Na bieżąco obserwuję nowości w świecie technologii i dzielę się nimi z innymi ludźmi. Po godzinach miłośniczka Netflixa, podróży, pieczenia ciast i herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *