Kiedy wybieramy telefon, rozmiar jego ekranu będzie z pewnością dla nas istotny. Dużo tutaj zależy od osobistych preferencji. Niektórzy bardzo lubią duże ekrany, inni są zaś ich antyfanami (choćby dlatego, że trudniej z nich korzystać osobom z małymi dłońmi). Często w związku z tym można spotkać się z pytaniem: ile cali ma iPhone 11? Jakie są jego wymiary?

Są to pytania, na które warto poznać odpowiedzi przed zakupem, aby później nie być rozczarowanym. W tym artykule przedstawimy Wam zarówno dokładne wymiary iPhone 11, jak i precyzyjne wymiary obu mocniejszych wersji tego urządzenia (Pro i Pro Max). Wszystkiego dowiecie się poniżej. Zapraszamy!

Ile cali ma iPhone 11?

Odpowiedź na pytanie, ile cali ma iPhone 11, czyli jaka jest przekątna jego ekranu jest prosta: 6,1 cala (jest to ekran LCD o rozdzielczości 1792 x 828 pikseli). To jednak nie oddaje w pełni wymiarów tego urządzenia.

Dokładnie wyglądają one następująco: 150.9 x 75.7 x 8.3 mm, gdzie pierwsza liczba oznacza wysokość, kolejna szerokość, a ostatnia głębokość. Sprzęt ten waży 168 gramów.

Przy okazji warto omówić wymiary iPhone 11 Pro, czyli droższej, podrasowanej wersji powyższego smartfona, posiadającej jednak mniejszy ekran. iPhone 11 Pro ma ekran o przekątnej 5,8″ (OLED o rozdzielczości 2436 na 1125 pikseli) i wymiary 144 x 71.4 x 8.1 mm. Waży 188 gramów.

Dla porządku wskażemy także wymiary iPhone 11 Pro Max, czyli najdroższego modelu z tej serii. Ma on ekran o przekątnej 6,5″ (także OLED o rozdzielczości 2688 x 1242 pikseli), natomiast jego dokładne wymiary to 158 x 77.8 x 8.1 mm i jest on nieco cięższy – waży 226 gramów.

Wymiary iPhone 11 oraz iPhone 11 Pro – podsumowanie

Mamy nadzieję, że zgromadzone przez nas powyżej informacje odnośnie do tego, ile cali ma iPhone 11 okazały się dla Was użyteczne. Jak widać, nie jest to największy smartfon świata, ale nie jest też najmniejszy. Fani niewielkich smartfonów powinni skierować się raczej w stronę iPhone 12 Mini, który, jak sama nazwa wskazuje, jest znacznie mniejszy (ma zaledwie 5,4 cale, czyli mało, jak na współczesne smartfony).

Fanów smartfonów od Apple chcielibyśmy przy okazji zaprosić do zapoznania się z innymi naszymi artykułami. Dotychczas między innymi tłumaczyliśmy, jak sprawdzić czy iPhone jest nowy. Zdarzyło nam się też poruszać kwestię tego, czy iPhone 12 jest wodoodporny. Jeśli macie jakieś pytania bądź sugestie odnośnie do tego materiału lub kolejnych, które powinny pojawić się na TechPolska, koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij

Administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *