Nie da się ukryć, że Instagram jest popularny przede wszystkim na urządzeniach mobilnych. Są zapewne osoby, które korzystają z niego na PC, ale stanowią one raczej mniejszość. Mimo to firma stara się, chociaż ze sporym poślizgiem, rozwijać wersję przeglądarkową i dodawać do niej nowe funkcje.

Choćby w zeszłym roku wreszcie umożliwiono użytkownikom przeglądarkowym wysyłanie bezpośrednich wiadomości do innych osób. Kolejną nową (nową w przeglądarce – w wersji mobilnej oczywiście jest ona dostępna od początku) funkcją, która aktualnie jest w fazie testów, jest możliwość dodawania postów z poziomu przeglądarki.

Instagram potwierdza, że testuje dodawanie postów z poziomu komputera

Na razie nie każdy jeszcze ma dostęp do dodawania postów z PC poprzez witrynę Instagrama w przeglądarce internetowej, a jedynie wąska grupa osób. Nie wiadomo, kiedy stanie się ona ogólnodostępna.

Wiemy, że wiele osób uzyskuje dostęp do Instagrama ze swojego komputera. Aby poprawić to doświadczenie, testujemy teraz możliwość tworzenia posta do Feedu na Instagramie za pomocą przeglądarki na komputerze – Christine Pai, rzeczniczka Facebooka

Z udostępnionych screenshotów wynika, że podczas wstawiania postów użytkownicy będą mieli dostęp do prostego, ale użytecznego edytora zdjęć, podobnego do tego, co można kojarzyć z mobilnej wersji Instagrama. Możliwe będzie m.in. dostosowanie rozmiarów obrazka czy zastosowanie na nim któregoś z gotowych filtrów.

Coś takiego już w pewnym sensie istniało – ale nie było łatwo dostępne

Warto wskazać, że zasadniczo już od dłuższego czasu można dodawać i planować posty na Instagrama z poziomu komputera. Taka opcja nie jest jednak dostępna bezpośrednio w samym Instagramie, a jedynie w narzędziu Facebook Creator Studio, które trzeba powiązać ze swoim kontem.

Jest to narzędzie dedykowane osobom prowadzącym konta marek czy też influencerom, a niekoniecznie zwykłym użytkownikom Instagrama. Choćby właśnie ze względu na to, że istnieje ono poza ekosystemem IG. Nowa funkcja omawiana powyżej z kolei wydaje się być skierowana właśnie do zwykłych użytkowników.

Co o tym sądzicie? Cieszycie się, że taka funkcja została dodana i planujecie z niej korzystać, czy też niekoniecznie? Dajcie nam znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *