Ciągłe zamieszanie wokół Twittera pobudza nie tylko konsumpcję popcornu u internautów. Pobudza również do działania konkurencję, która upatruje w tym zamieszaniu swojej szansy na wykrojenie większego kawałka tortu z rynku social mediów. Ledwo wczoraj pisaliśmy o najnowszych zmianach na Twitterze, a dziś już wiemy, że konkurencyjna apka od Instagrama jest prawie gotowa.

Czym jest Threads?

Zapowiedź Threads, alternatywy Twittera od Instagrama pojawiła się w App Store. “Zapowiedź” to może trochę duże słowo w tym przypadku, ale znamy datę premiery oraz pierwsze screeny. Najważniejsze: premiera już za dwa dni, bo 6.07.2023!

Czym ma wyróżniać się Threads? Zerknijmy do opisu:

Powiedz więcej z Threads – Apką do rozmów tekstowych bazującą na Instagramie.

Threads to miejsce, w którym społeczności spotykają się, aby dyskutować o wszystkim, od tematów, które interesują Cię dzisiaj, po to, co będzie modne jutro. Niezależnie od tego, co Cię interesuje, możesz śledzić i łączyć się bezpośrednio ze swoimi ulubionymi twórcami i innymi, którzy kochają te same rzeczy – lub budować lojalnych fanów, aby dzielić się swoimi pomysłami, opiniami i kreatywnością ze światem.

Jeśli chcecie zobaczyć całość osobiście, zerknijcie na dedykowaną stronę Threads w App Store.

threads

Warto jednak nie oddawać się nieposkromionemu entuzjazmowi. Po pierwsze, nie jest na ten moment wiadome, czy faktycznie od dnia 6.07 wszyscy będą spróbować nowej aplikacji.

Chociaż pierwszy raz o nowej aplikacji społecznościowej Mety pisaliśmy już w marcu, data premiery wyświetlona w App Store nie musi oznaczać, że dostęp zostanie odblokowany równocześnie dla wszystkich zainteresowanych. Powolne rozdawanie zaproszeń to standardowa praktyka do spokojnego testowania i naprawienia wszystkich błędów. Poparcie tej praktyki znajdziemy w fakcie, że apka pojawiła się tylko w amerykańskim App Store i w swoim iPhonie jeszcze jej nie widzę.

Problemem za to nie jest wersja na Androida. Posiadacze takich telefonów oczywiście nie zostaną wykluczeni. W dzisiejszym świecie nie ma możliwości, żeby taka aplikacja wyszła tylko na jeden rodzaj systemu. Threads ma już swoją stronę w sklepie Google Play, ale póki co jest niedostępne do pobrania.

W przypadku Threads bardzo ważnym tematem będzie wasze bezpieczeństwo. Jako apka bazująca na Instagramie jest w rzeczywistości własnością firmy Meta, czyli mówiąc wprost Facebooka. To oznacza, że apka będzie próbowała zbierać o was wszelkie możliwe dane. Przedstawiona poniżej lista nie jest wyczerpująca.

threads zbierane dane

Jaka alternatywa dla Twittera?

Chociaż pozycja Twittera jest raczej niezagrożona, to już od czasu, gdy został przejęty przez Elona Muska, trwa poszukiwanie aplikacji, która w magiczny sposób mogłaby go zastąpić. Threads czeka na pewno dobry start za sprawą bazy użytkowników Instagrama, ale inne sieci społecznościowe też korzystają na zamieszaniu.

Jedną z tych aplikacji jest Mastodon, który ujęliśmy w naszym marcowym zestawieniu alternatyw dla Twittera. Ledwo wczoraj CEO Mastodona udostępnił wpis, w którym chwali się, że przez ostatni weekend liczba użytkowników zwiększyła się o 294 tysiące!

mastodon

Wzrost nastąpił zaraz po wprowadzeniu nowych ograniczeń na Twitterze. Przypadek? Nie sądzę.

Udostępnij

Właściciel portalu TechPolska. Entuzjasta gier RPG, choć nie pogardzi dobrą strategią. Z portalem jest związany od 5 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *