Nowa funkcja Instagrama ma pozwolić jednym kliknięciem ułatwić sobie proces “odpoczywania” od aplikacji bez usuwania jej. Tryb cichy został stworzony przede wszystkim z myślą o nastolatkach, którzy zbyt wiele czasu spędzają korzystając z mediów społecznościowych.

Quiet Mode “odcina” od Instagrama

Tryb cichy jest dostępny dla wszystkich użytkowników, niezależnie od wieku, ma jednak pewne dodatkowe funkcjonalności w przypadku nastolatków. Wynika to zapewne z pojawiających się regularnie raportów i opinii postulujących, jakoby platforma miała negatywny wpływ na młodzież.

Quiet Mode przede wszystkim pauzuje wysyłanie powiadomień push o nowych postach, polubieniach, wiadomościach i wszystkim innym, co dzieje się na platformie. Kiedy jest on włączony, a użytkownik otrzyma jakąś wiadomość, wysyłana jest automatyczna odpowiedź, informująca, że dana osoba jest w trybie cichym.

Ponadto w profilu pojawia się specjalna ikonka wskazująca, że użytkownik się “wycisza”. Chodzi tutaj o to, aby osoby chcące skontaktować się z użytkownikiem będącym w Quiet Mode wiedzieli, że nie są celowo ignorowani, a po prostu adresat wiadomości odciął się od całego Instagrama.

quiet mode
Źródło: Meta

Aplikacja ma reagować na niepokojące zachowania nielednich

Jeśli chodzi o wspomnianą dodatkową funkcjonalność dla nastolatków, to polega ona na tym, że, jeśli Instagram wykryje, że nieletni użytkownik długo korzysta z aplikacji w godzinach nocnych, wyświetli mu komunikat sugerujący włączenie trybu cichego. Nie wiadomo jednak, po ilu konkretnie godzinach i jak późno w nocy ta funkcja będzie się uruchamiała.

W pierwszej kolejności tryb cichy ma być wprowadzony w USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii, natomiast zapewne wraz z czasem funkcja ta pojawi się też w innych krajach, w tym w Polsce.

Pojawi się też możliwość filtracji rekomendowanych treści

Oprócz Quiet Mode Instagram zapowiedział także jeszcze jedną ważną zmianę. Użytkownicy mają zyskać możliwość wykluczenia wybranych przez siebie słów, hasztagów i emotek, tak, aby nie pojawiały się w rekomendowanych przez platformę treściach.

Co o tym wszystkim sądzicie? Uważacie, że tryb cichy będzie faktycznie przydatny, a może waszym zdaniem to zbyt mały krok, aby realnie wpłynąć na problem uzależnienia od mediów społecznościowych wśród młodzieży? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *