Obecnie można powiedzieć, że bez Internetu wielu ludziom trudno funkcjonować. Wykorzystujemy go nie tylko do celów rozrywkowych, ale też m.in. do komunikacji międzyludzkiej (aktualnie często do wielu osób nawet nie ma się numeru i kontaktuje się z nimi tylko za pomocą komunikatorów, które wymagają Internetu) czy pracy. Jeśli więc limit danych zostanie wyczerpany, pojawia się problem. Można spotkać się między innymi z pytaniem: jak doładować Internet w Orange?

Poniżej wskażemy kilka dostępnych metod na doładowanie Internetu w Orange na kartę. Jeśli wie się, gdzie i co wpisać, cała operacja zajmuje z reguły zaledwie kilka chwil, co docenią z pewnością osoby, którym zależy na czasie. Zapraszamy!

Jak doładować Internet w Orange? Najlepsze sposoby

Są trzy główne sposoby na doładowanie Internetu w Orange: poprzez stronę z doładowaniami, za pomocą aplikacji Mój Orange lub poprzez SMS. W tym pierwszym przypadku należy wejść na stronę https://doladowania.orange.pl, wpisać numer telefonu, adres e-mail i kwotę, a następnie opłacić transakcję.

Trzeba jednak zaznaczyć, że tutaj po prostu doładowujemy konto i odnawiamy jego ważność, a doładowanie GB jest jedynie bonusem. Niezależnie od kwoty, doładowując konto za pomocą tego portalu można liczyć na dodatkowe 5 GB Internetu.

Jeśli zaś chodzi o to, jak doładować Internet w Orange za pomocą aplikacji, to wygląda to następująco:

 1. Pobierz aplikację Mój Orange na swoje urządzenie mobilne.
 2. Zaloguj się na swoje konto.
 3. Wejdź w zakładkę Usługi, a potem Internet.
 4. Wybierz dodatkowy pakiet Internetu i potwierdź swoją decyzję.

Ostatnia opcja to doładowanie za pomocą SMS-a. Środki zostaną pobrane z konta, więc najpierw może być potrzebne jego doładowanie. Mamy tutaj dwie opcje.

Orange oferuje doładowanie, w którym każda złotówka to jeden dodatkowy gigabajt i jeden dodatkowy dzień ważności danych. Żeby je aktywować, należy wysłać SMS pod numer 360, a w jego treści zawrzeć:

 • AKT 1 – koszt 1zł, ważność 1 dzień, 1 GB
 • AKT3 – 3zł, 3 dni, 3 GB
 • AKT5 – 5zł, 5 dni, 5 GB
 • AKT7 – 7zł, 7 dni, 7 GB
 • AKT10 – 10zł, 10 dni, 10 GB
 • AKT30 – 30zł, 30 dni, 30 GB
 • AKT50 – 50zł, 50 dni, 50 GB
 • AKT100 – 100zł, 100 dni, 100 GB.

W przypadku oferty Orange Yes oraz Orange Free można także dokupić 1 GB lub 5 GB Internetu o ważności 30 dni, wykorzystując inną komendę.

Wysyłając pod numer 360 SMS-a o treści NET1 otrzymamy 1 GB Internetu za 5 zł na 30 dni, a o treści NET5 5GB Internetu za 15 zł też na 30 dni. Będzie to doładowanie jednorazowe. Jeśli do tej komendy dopiszemy jeszcze na końcu CYKL (np. NET1 CYKL), dodatkowy pakiet będzie cykliczny, czyli będzie odnawiany co 30 dni.

Doładowanie Internetu w Orange – podsumowanie

Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się ze zgromadzonymi powyżej informacjami jesteście już w stanie samodzielnie odpowiedzieć na pytanie, jak doładować Internet w Orange. Nie jest to szczególnie skomplikowany proces, ale nie da się ukryć, że ten dostawca usług telekomunikacyjnych daje naprawdę wiele opcji na uzyskanie dodatkowych gigabajtów, łatwo więc można się w tym wszystkim zagubić.

Zapraszamy przy okazji do zapoznania się z naszymi innymi artykułami na podobne tematy. Dotychczas zdarzyło nam się chociażby tłumaczyć, jak doładować komuś konto w Orange. Wyjaśnialiśmy również, jak wyłączyć Czasoumilacz w Plusie. Jeśli macie jakieś pytania odnośnie naszych dotychczasowych materiałów (bądź też pomysły na kolejne kwestie, którymi powinniśmy się zająć), koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Udostępnij

Administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *