Życie jest pełne niespodzianek. Czasem znajdziesz czterolistną koniczynę, a czasem utkniesz się w windzie. Czasem ci się poszczęści, a czasem dla odmiany spotkasz się z przykrą sytuację. Tym drugim rodzaje przypadłości zajmiemy się dziś. Jak odblokować laptop? Co zrobić, gdy cię to spotka? Sprawdźmy!

Jak odblokować laptop? Poradnik krok po kroku

Odblokowanie laptopa jest równie łatwe, jak bułka z masłem. Przyjrzymy się temu procesowi z bliska. Jak odblokować laptop, krok po kroku:

 1. Włącz laptop. Upewnij się, że laptop jest naładowany, a najlepiej również podłączony do prądu. W celu włączenia laptopa wciśnij przycisk zasilania. W zależności od modelu laptopa może on być w różnych miejscach.
 2. Zaczekaj chwilę, aż laptop uruchomi system operacyjny. Gotowość do pracy rozpoznasz po osiągnięciu ekranu logowania.
 3. Wpisz swoje hasło. Jeśli masz na tym laptopie konta wielu użytkowników, może na początku zajść potrzeba wybrać odpowiedniego użytkownika lub wpisać swój login. Jeśli skonfigurowałeś inne metody logowania, np. odblokowanie laptopa odciskiem palca lub odblokowanie twarzą to również jest ten moment.
 4. Gotowe, odblokowałeś laptopa! Po wpisaniu dobrego hasła ekran logowania zniknie, zobaczysz swój pulpit i będziesz mógł rozpocząć korzystanie z laptopa.

Prawda, że proste? Tak, jak powiedzieliśmy: bułka z masłem! Oczywiście jest to proste tylko w sytuacji, gdy potrzebujesz odblokować laptop, mając hasło. Co zrobić, jeśli zapomniałem hasła do laptopa?

Jak odblokować laptopa bez hasła?

Odblokowanie laptopa bez hasła jest nawet jeszcze prostsze niż powyższy sposób. Zakład? Otóż jeśli laptop nie ma hasła, system operacyjny o nie nie poprosi. W takiej sytuacji ekran logowania wystarczy “przeciągnąć” myszką do góry i laptop zostanie odblokowany. Jeżeli twój laptop ma ekran dotykowy, możesz również przeciągnąć go palcem jak smartfonie.

Rozumiemy, że pewnie nie jesteś w nastroju, gdyż przez pytanie “jak odblokować laptopa bez hasła” miałeś na myśli, co zrobić, gdy hasło jest wymagane, ale go zapomniałeś. Żarty na bok, przejdźmy do konkretów.

Poniższy poradnik jest uniwersalny. Pasuje do wszystkich systemów operacyjnych, ale ze względu na różnice między nimi, tak i dokładny sposób odblokowania laptopa bez hasła może się różnić. Pamiętaj również, że te różnice mogą wynikać nie tylko ze względu na różne systemy (np. Windows lub macOS), ale też ze względu na ich wersję. Apple gruntownie przebudowało proces logowania, gdy zmienili producenta stosowanych w swoich komputerach procesorów z Intela na własną produkcję. Microsoft natomiast z początku utrudnił sprawę. Jeśli chciałeś odblokować komputer z Windows 10, nie znając hasła, musiałeś sobie radzić bez pytania pomocniczego.

Dość ostrzeżeń, przejdźmy do rzeczy: jak odblokować laptopa bez hasła?

 • Włącz laptopa i przejdź do ekranu logowania.
  1. Poszukaj przycisku pozwalającego na zresetowanie hasła. Jeśli go nie widzisz, wpisz niepoprawne hasło. Czasem ta opcja pojawia się dopiero po nierozpoznaniu hasła przez system.
  2. Wybierz sposób zresetowania hasła. Sposoby są różne, czasem to będzie odpowiedź pytanie zabezpieczające, a czasem resetowanie przy pomocy maila lub SMS. Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie.
  3. Stwórz nowe hasło.
  4. Zaloguj się nowym hasłem.

Jak odblokować laptopa z hasłem?

Biorąc pod uwagę całą powyższą wiedzę, powinieneś drogi czytelniku być gotowy na to wyzwanie. Jeżeli chcesz odblokować laptopa z hasłem, czyli laptopa zabezpieczonego hasłem, wybierz drugi sposób. Jeżeli chcesz odblokować laptopa, mając hasło, wybierz pierwszy sposób. Postarajmy się połączyć wszystko w jedną całość.

Jak odblokować laptopa z hasłem?

 1. Włącz komputer i poczekaj, aż pojawi się ekran logowania.
 2. Jeśli masz hasło: użyj go i zaloguj się do komputera. Jeśli nie masz hasła: wybierz opcję zresetowania hasła.
 3. Zaloguj się lub postępuj zgodnie z instrukcjami, zmień hasło na nowe i wtedy się zaloguj.
 4. Gotowe!

Kwestia odblokowania laptopa naprawdę nie wymaga wielkiej filozofii. Można to zrobić szybko, łatwo i bez problemu.

WARTO PRZECZYTAĆ:

world of warcraft w chinach WoW w Chinach płaci gotówką za raportowanie cheaterów!
Z cyklu: “nagłówki nie do ogarnięcia”. Netease (firma, która jest wydawcą WoW-a na rynek Chiński) zapowiedziała specjalny event na lipiec, w którym nagrodą za raportowanie
Elon Musk zablokuje iPhone'y Czy Unia Europejska pracuje nad cenzurą X?
Czy Unia Europejska pracuje nad cenzurą X? Platforma X (były Twitter) od czasu przejęcia przez milionera Elona Muska jest prawdziwą solą w oku ludzi, którym
Co zrobić ze starym laptopem? Co zrobić ze starym laptopem? Podpowiadamy!
Przychodzi taki okres w życiu każdego, że w końcu decydujemy się na nowy sprzęt. Komputery nie są wieczne i często, nawet jeśli działają, to przestają
Udostępnij

Na co dzień zajmuję się organizacją konkursu łazików marsjańskich, żeby wieczorami móc oddać się graniu. Lubię klimaty post-apo, jeździć na woodstock i preferuję PvE od PvP. Posiadam komplet smoczych kul. Odwiedź mnie na Twitchu: https://www.twitch.tv/grokoko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *