Twitter daje dużo możliwości, jeśli chodzi o urozmaicenie swoich tweetów. Mogą one zawierać jedynie tekst, ale można też dołączyć do nich linka, zdjęcie czy wideo. Tylko co w przypadku, kiedy ktoś opublikował ciekawy filmik i chcemy się upewnić, że go nie zgubimy bądź nie stracimy do niego dostępu, jeśli tweet zostanie usunięty? Jak pobrać film z Twittera szybko, sprawnie i bezproblemowo?

Na te pytania postaramy się odpowiedzieć wyczerpująco poniżej. Na szczęście pobieranie filmów z Twittera to żadna filozofia, jeśli wie się, gdzie szukać i z jakich narzędzi korzystać. Wystarczy tak naprawdę kilka chwil, aby ulubione filmiki znalazły się na Waszym dysku. Zapraszamy do naszego poradnika!

Jak pobrać film z Twittera? Najlepszy sposób

Zastanawiacie się, jak pobrać film z Twittera? Najpierw wytłumaczymy, jak zrobić to w przeglądarce internetowej na komputerze lub laptopie, a potem, jak zrobić to w urządzeniu mobilnym. Niezależnie od wybranej platformy, pobieranie z TT nie jest zbyt skomplikowane.

Żeby pobrać filmik na komputerze lub laptopie z Twittera, wystarczy podążać za poniższymi wskazówkami:

  1. Zaloguj się na Twittera i odnajdź tweeta, który zawiera filmik, który chcesz pobrać.
  2. Skopiuj link do tweeta.
  3. Wejdź na stronę do pobierania filmików z Twittera, na przykład https://twittervideodownloader.com/ lub https://twdown.net/, po czym wklej w odpowiednie pole link do tweeta i naciśnij Enter.
  4. Kliknij przycisk pozwalający pobrać filmik – zazwyczaj będzie to przycisk “Download” lub podobny.
  5. W nowej karcie otworzy się filmik. Naciśnij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz “Zapisz wideo jako…”, po czym wybierz ścieżkę zapisu i nazwę pliku, po czym przyciśnij przycisk “Zapisz”.

Tak kończy się proces pobierania filmów na PC lub laptopie. W przypadku, gdy chcemy pobrać wideo na urządzeniu mobilnym, trzeba wykonać następujące kroki:

  1. Otwórz aplikację Twittera, zaloguj się i odnajdź tweet z filmikiem, który chcesz pobrać.
  2. Naciśnij na ikonkę udostępnienia pod tweetem (trzy kółka połączone kreskami), po czym wybierz “Skopiuj link do tweeta”.
  3. Pobierz z Google Play aplikację do zapisywania filmików z Twittera, np. “Download Twitter Videos – GIF & Tweet Downloader”.
  4. Otwórz aplikację, wklej w odpowiednie miejsce link do Tweeta, czyli jego adres URL i wybierz rozdzielczość i inne parametry filmiku, po czym potwierdź swoją decyzję, aby zacząć pobieranie.

Cały proces jest bardzo szybki i wygodny oraz nie wymaga logowania się na portale trzecie. Jeśli więc zastanawialiście się, jak ściągnąć film z Twittera to mamy nadzieję, że udało nam się dobrze ten proces wytłumaczyć.

Pobieranie filmów z Twittera – podsumowanie

Jak widać, odpowiedź na pytanie, jak pobrać film z Twittera jest stosunkowo prosta i każdy powinien poradzić sobie z wykorzystaniem jej w praktyce. Warto wiedzieć, jak to zrobić, ponieważ autor tweeta może go w każdym momencie usunąć, a wtedy przepadnie też dołączony do niego filmik. Warto więc zapisać jakieś wideo, jeśli nas ono interesuje, aby mieć je już na zawsze na swoim dysku i móc łatwo do niego wrócić w dowolnej chwili.

Swoją drogą, jeśli kiedyś stwierdzicie, że macie dość tego portalu społecznościowego i nie interesuje Was już, jak pobrac film z Twittera, może się Wam przydać nasz artykuł na temat tego, jak usunąć konto na Twitterze. Z kolei w przypadku, kiedy bardzo lubicie ten serwis i chcecie, aby dawał Wam on jeszcze większe możliwości, warto, abyście zapoznali się z informacjami na temat Twitter Blue, czyli płatnej usługi subskrypcyjnej przygotowanej przez serwis. Dajcie znać, jeśli macie jakieś pomysły na kolejne materiały, które Waszym zdaniem powinniśmy przygotować!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *