Twitter daje dużo możliwości, jeśli chodzi o urozmaicenie swoich tweetów. Mogą one zawierać jedynie tekst, ale można też dołączyć do nich linka, zdjęcie czy wideo. Tylko co w przypadku, kiedy ktoś opublikował ciekawy filmik i chcemy się upewnić, że go nie zgubimy bądź nie stracimy do niego dostępu, jeśli tweet zostanie usunięty? Jak pobrać film z Twittera szybko, sprawnie i bezproblemowo?

Na te pytania postaramy się odpowiedzieć wyczerpująco poniżej. Na szczęście pobieranie filmów z Twittera to żadna filozofia, jeśli wie się, gdzie szukać i z jakich narzędzi korzystać. Wystarczy tak naprawdę kilka chwil, aby ulubione filmiki znalazły się na Waszym dysku. Zapraszamy do naszego poradnika!

Jak pobrać film z Twittera? Najlepszy sposób

Zastanawiacie się, jak pobrać film z Twittera? Najpierw wytłumaczymy, jak zrobić to w przeglądarce internetowej na komputerze lub laptopie, a potem, jak zrobić to w urządzeniu mobilnym. Niezależnie od wybranej platformy, pobieranie z TT nie jest zbyt skomplikowane.

Żeby pobrać filmik na komputerze lub laptopie z Twittera, wystarczy podążać za poniższymi wskazówkami:

  1. Zaloguj się na Twittera i odnajdź tweeta, który zawiera filmik, który chcesz pobrać.
  2. Skopiuj link do tweeta.
  3. Wejdź na stronę do pobierania filmików z Twittera, na przykład https://twittervideodownloader.com/ lub https://twdown.net/, po czym wklej w odpowiednie pole link do tweeta i naciśnij Enter.
  4. Kliknij przycisk pozwalający pobrać filmik — zazwyczaj będzie to przycisk “Download” lub podobny.
  5. W nowej karcie otworzy się filmik. Naciśnij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz “Zapisz wideo jako…”, po czym wybierz ścieżkę zapisu i nazwę pliku, po czym przyciśnij przycisk “Zapisz”.

Tak kończy się proces pobierania filmów z X na PC lub laptopie. W przypadku, gdy chcemy pobrać wideo na urządzeniu mobilnym, trzeba wykonać następujące kroki:

  1. Otwórz aplikację Twittera, zaloguj się i odnajdź tweet z filmikiem, który chcesz pobrać.
  2. Naciśnij na ikonkę udostępnienia pod tweetem (trzy kółka połączone kreskami), po czym wybierz “Skopiuj link do tweeta”.
  3. Pobierz z Google Play aplikację do zapisywania filmików z Twittera, np. “Download Twitter Videos – GIF & Tweet Downloader”.
  4. Otwórz aplikację, wklej w odpowiednie miejsce link do Tweeta, czyli jego adres URL i wybierz rozdzielczość i inne parametry filmiku, po czym potwierdź swoją decyzję, aby zacząć pobieranie.

Cały proces jest bardzo szybki i wygodny oraz nie wymaga logowania się na portale trzecie. Jeśli więc zastanawialiście się, jak ściągnąć film z Twittera to mamy nadzieję, że udało nam się dobrze ten proces wytłumaczyć.

Pobieranie filmów z Twittera — podsumowanie

Jak widać, odpowiedź na pytanie, jak pobrać film z Twittera jest stosunkowo prosta i każdy powinien poradzić sobie z wykorzystaniem jej w praktyce. Warto wiedzieć, jak to zrobić, ponieważ autor tweeta może go w każdym momencie usunąć, a wtedy przepadnie też dołączony do niego filmik. Warto więc zapisać jakieś wideo, jeśli nas ono interesuje, aby mieć je już na zawsze na swoim dysku i móc łatwo do niego wrócić w dowolnej chwili.

Swoją drogą, jeśli kiedyś stwierdzicie, że macie dość tego portalu społecznościowego i nie interesuje Was już, jak pobrać film z Twittera, może się Wam przydać nasz artykuł na temat tego, jak usunąć konto na Twitterze.

Z kolei w przypadku, kiedy bardzo lubicie ten serwis i chcecie, aby dawał Wam on jeszcze większe możliwości, warto, abyście zapoznali się z informacjami na temat Twitter Blue, czyli płatnej usługi subskrypcyjnej przygotowanej przez serwis. Dajcie znać, jeśli macie jakieś pomysły na kolejne materiały, które Waszym zdaniem powinniśmy przygotować!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Jak grać jungle w LOLu? Jak grać jungle w LOL-u? Poradnik i najlepsze wskazówki
Znacie LOL-a? Kto nie zna! Jeśli jednak jakimś cudem pominęliście istnienie tej gry, szybko zerknijcie do naszego rankingu najlepszych darmowych gier na PC i to
jak udostępnić ekran z telefonu na komputer Jak udostępnić ekran z telefonu na komputer? Najprostsze sposoby!
Nasze smartfony to świetne narzędzia, o czym najlepiej świadczy stale rosnący ich udział w rynku. Człowiek potrafi się przyzwyczaić do tego stopnia, że sięga po
jak przesłać film z telefonu na komputer Jak przesłać film z telefonu na komputer? Instrukcja krok po kroku
Czy jest z nami na sali ktoś, kto nigdy nie nagrał filmu swoim telefonem? W rzeczywistości większość tych filmów traci jakąkolwiek wartość zaraz po tym,
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *