Twitter nie jest w Polsce tak szalenie popularny, jak choćby w Stanach Zjednoczonych, ale ma swoich fanów, szczególnie wśród polityków, dziennikarzy i innych osób publicznych. Może jednak się zdarzyć, że po pewnym okresie użytkowania go znudzi nam się on, stwierdzimy, że nie jest to dla nas dobry portal lub po prostu będziemy chcieli od niego odpocząć. W takich przypadkach możemy się zastanawiać: jak usunąć Twittera?

Nie jest to na szczęście szczególnie skomplikowane i nikt nie powinien mieć z tym szczególnego problemu, jeśli będzie wiedział, gdzie szukać odpowiednich ustawień. Poniżej wyjaśnimy krok po kroku, jak usunąć konto z Twittera, zarówno w przeglądarce, jak i w aplikacji. Zapraszamy!

Jak usunąć Twittera poprzez przeglądarkę?

Usunięcie konta na Twitterze poprzez przeglądarkę zajmie tylko kilka chwil. W pierwszej kolejności musisz oczywiście otworzyć Twittera i zalogować się na swoje konto. Następnie kliknij na napis “Więcej” po lewej stronie ekranu (obok ikonki kółka z trzema kropkami) i wybierz “Ustawienia i prywatność” z listy, która się pojawi.

Naciśnij na “Dezaktywuj swoje konto”. Twitter wyświetli szereg informacji związanych z dezaktywacją, m.in. fakt, że w ciągu 30 dni od dezaktywacji można przywrócić konto, po prostu się na nie logując. Pamiętaj też, że, jeśli chcesz móc od razu po dezaktywacji założyć nowe konto z tą samą nazwą użytkownika lub adresem e-mail, przed dezaktywacją zmień je w ustawieniach na inne.

Kiedy już zapoznasz się ze wszystkimi najważniejszymi informacjami odnośnie do usuwania konta, naciśnij na “Dezaktywuj”. Twitter poprosi Cię o wpisanie aktualnego hasła do konta. Zrób to i kliknij na przycisk “Dezaktywuj”. I gotowe!

Jak usunąć konto z Twittera w aplikacji?

Odpowiedź na pytanie, jak usunąć Twittera za pomocą aplikacji mobilnej nie różni się znacząco od procesu usuwania konta w przeglądarce. Najpierw otwórz aplikację Twittera na swoim smartfonie i zaloguj się.

Następnie naciśnij na trzy poziome kreski w lewym górnym rogu i wybierz “Ustawienia i prywatność”. Naciśnij na “Konto”, a potem zjedź na sam dół listy i wybierz “Dezaktywuj swoje konto”.

Podobnie, jak w przypadku dezaktywacji przez przeglądarkę, zobaczysz informacje odnośnie do procesu dezaktywacji. Kiedy już się z nimi zapoznasz, naciśnij na “Dezaktywuj”, po czym wpisz swoje aktualne hasło i ponownie naciśnij “Dezaktywuj”. To wszystko!

Usuwanie konta na Twitterze – podsumowanie

Po zapoznaniu się z powyższym poradnikiem powinniście już być w stanie z łatwością odpowiedzieć na pytanie, jak usunąć Twittera. Pamiętajcie tylko, że w praktyce konto nie usuwa się od razu, a dopiero po 30 dniach, więc uważajcie, żeby przypadkiem się nie zalogować – w ten sposób przerwiecie cały proces. Weźcie też pod uwagę fakt, że wraz z usunięciem konta przepadną wszystkie Wasze tweety, ilość obserwujących i nie tylko, więc najpierw dobrze przemyślcie taką decyzję.

Jeśli chcecie zrezygnować także z innych serwisów społecznościowych, a nie tylko z Twittera, przydać Wam się mogą także inne nasze poradniki. Dotychczas poruszaliśmy już między innymi temat tego, jak usunąć konto na TikToku, a także, jak usunąć konto na Instagramie. Dajcie znać, gdybyście mieli jakieś pomysły na kolejne poradniki, które Waszym zdaniem powinniśmy przygotować!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *