Trudno uwierzyć, że mija właśnie rok od premiery nowej platformy Threads od Mety, będącej poważnym konkurentem dla X (dawnego Twittera). Jej początek był świetny, a wyniki zadowalające, choć później zdarzały się gorsze okresy. Teraz jednak wiadomo, że świeżynka Marka Zuckerberga przetrwała kryzys i aktualnie cieszy się dużą popularnością.

Threads ma 175 milionów aktywnych użytkowników

W zaledwie tydzień po uruchomieniu nowego serwisu Threads ten zdobył aż 100 milionów użytkowników. Internauci chętnie zakładali konta, chociażby dlatego, że proces ich konfiguracji jest banalnie prosty. Nie bez znaczenia było też to, że nie ma tam reklam. Zachwyt jednak minął, przez co po zaledwie kilku miesiącach wszyscy zaczęli się zastanawiać, czy to koniec Threads? Na szczęście kryzys zażegnany – teraz Meta ma powody do radości.

Za dwa dni, a dokładnie 6 lipca nowy serwis Mety będzie obchodził swoje pierwsze urodziny. Mark Zuckerberg uznał, że jest to idealna okazja do tego, aby poinformować o wynikach platformy. Stąd wiadomo, że aktualnie ma 175 milionów aktywnych użytkowników w każdym miesiącu. Nie należy jednak sądzić, że to chwilowy sukces, ponieważ z miesiąca na miesiąc statystyki są coraz lepsze – w lutym było to 130 milionów, a w kwietniu – 150.

threads
Źródło: https://www.threads.net/@zuck

Aplikacja może zostać nowym X (dawnym Twitterem)?

Aby odpowiedzieć na powyższe pytanie, warto byłoby przybliżyć statystyki X – platformy, której właścicielem jest Elon Musk. Na oficjalnym koncie Muska na X dostępne są informacje, mówiące, że serwis ma 600 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie na całym świecie. Więcej niż Threads, ale pamiętajmy, że „Twitter” Elona Muska działa od 2006 roku, natomiast Threads – zaledwie od roku. Co więcej, w poniższym wpisie miliardera brakuje informacji, czy ta ogromna liczba obejmuje boty spamowe i konta automatyczne.

X
Źródło: https://x.com/elonmusk/status/1793779530282443086

Platforma Mety na szczęście odbiła się od dna i teraz wszystko idzie w dobrym kierunku. Przyciąga coraz większe liczby użytkowników, więc można się spodziewać, że już niebawem będzie poważną konkurencją dla X. Czy faktycznie tak będzie? Tego nie wie nikt – czas pokaże, czy wyniki wciąż będą się prezentowały tak doskonale jak teraz.

Korzystacie z Threads? Uważacie, że jest to dobra alternatywa dla X? Dajcie znać, co myślicie na ten temat!

WARTO PRZECZYTAĆ:

whatsapp app store Koniec z WhatsAppem i Threads w chińskim App Store. Chodzi o “bezpieczeństwo narodowe”
Dotychczas czystki w chińskim Internecie nie obejmowały WhatsAppa i Threads, jednak właśnie się to zmieniło. Apple poinformowało, że dostało polecenie usunięcia tych aplikacji z chińskiego
nowa opłata na X Dostęp do X będzie ograniczony? Musk chce wprowadzić nowe opłaty
Jeśli planujecie zacząć korzystać z X, dawnego Twittera, musicie wiedzieć, że Elon Musk planuje wprowadzić sporą zmianę w postaci opłaty dla wszystkich nowych użytkowników. Jego
pacjent z chipem mózgowym Jak wygląda pierwszy pacjent, u którego wszczepiono chip mózgowy? Już wiadomo
O tym, że wszczepiono chip mózgowy u pierwszego pacjenta, informowaliśmy już prawie dwa miesiące temu. Nieznane były jednak jego dane. Teraz to się zmieniło –
Udostępnij

Doświadczona copywriterka tworząca teksty o różnej tematyce. Na bieżąco obserwuję nowości w świecie technologii i dzielę się nimi z innymi ludźmi. Po godzinach miłośniczka Netflixa, podróży, pieczenia ciast i herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *