Nie da się ukryć, że TikTok jest aplikacją kontrowersyjną. W Indiach TikToka już zbanowano, zaś w Stanach Zjednoczonych sytuacja wciąż jest rozwojowa. Może się więc zdarzyć, że będziemy chcieli się dowiedzieć, jak usunąć konto na TikToku. Nie jest to do końca intuicyjne, ale też nie zajmuje dużo czasu, o czym przekonacie się czytając ten artykuł.

Usunięcie konta może się przydać nie tylko, kiedy chcemy się TikToka pozbyć całkiem (ponieważ na przykład nam się znudził lub chcemy zrobić sobie przerwę od mediów społecznościowych), ale też na przykład, kiedy chcemy zacząć z “czystą kartą” i usunąć stare konto, aby założyć nowe. Wyjaśniamy, jak to zrobić!

Jak usunąć konto na TikToku?

Żeby usunąć konto na TikToku, w pierwszej kolejności musimy otworzyć aplikację i zalogować się. Następnie trzeba przejść do swojego profilu, a potem Ustawień konta.

W ustawieniach na górze w sekcji Konto należy wybrać kategorię “Zarządzanie kontem”.

jak usunac konto na tiktoku

Dalej trzeba kliknąć na przycisk “Usuń konto” znajdujemy się na dole ekranu.

usuwanie tiktoka

Będziemy musieli w tym momencie potwierdzić swoją tożsamość. Jeśli założyliśmy konto na TikToku za pomocą konta Google, będziemy musieli zalogować się właśnie do tego konta, jeśli przy pomocy numeru telefonu – może być potrzebne wpisanie kodu z SMS-a wysłanego na ten numer.

Po potwierdzeniu tożsamości TikTok wyświetli nam informację o konsekwencjach decyzji o usunięciu konta i poprosi o ostateczne podjęcie decyzji. Jeśli będziemy pewni, że chcemy usunąć konto, wystarczy, że przejdziemy dalej.

jak usunac konto tiktok

Czasami usuwanie konta na mediach społecznościowych jest impulsywną decyzją, której szybko żałujemy, zdarza się też, że ktoś włamuje się na czyjeś konto i złośliwie próbuje je usunąć. Dlatego też konto na TikToku przez pierwsze 30 dni po podjęciu decyzji o jego usunięciu jest tylko dezaktywowane i niepubliczne, ale wciąż wszystkie dane są zachowane.

Jeśli będziemy chcieli do niego wrócić, wystarczy, że w ciągu tych 30 dni zalogujemy się przy wykorzystaniu danych i potwierdzimy chęć reaktywacji konta. Wszystko zostanie przywrócone do stanu sprzed jego usunięcia.

jak usunac tiktoka

Usuwanie konta na TikToku – podsumowanie

Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z powyższym poradnikiem wiecie już dokładnie, jak usunąć konto na TikToku.

Jeśli się po jakimś czasie rozmyślicie, niestety nie będziecie już w stanie przywrócić swoich danych (chyba, że nie minęło jeszcze 30 dni), więc taką decyzję należy dobrze przemyśleć. Chęć powrotu na TikToka będzie wiązała się z koniecznością założenia zupełnie nowego konta.

Jeśli planujecie całkowicie odłączyć się od różnych serwisów społecznościowych, a nie tylko od TikToka, to proponujemy zapoznać się także z naszymi innymi artykułami, dotyczącymi między innymi tego, jak usunąć konto na Instagramie i jak usunąć Snapchata – mogą również się przydać.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *