Chcesz zrobić sobie przerwę od mediów społecznościowych, a może po prostu masz już dość Snapchata i chcesz zamienić go na lepszy model? W tym artykule wyjaśnimy Ci krok po kroku, jak usunąć Snapa. Wytłumaczymy także, jak odwrócić ten proces, jeśli jednak się rozmyślisz. Zapraszamy!

Dlaczego coraz więcej osób chce wiedzieć, jak usunąć Snapa?

Zanim wyjaśnimy, jak usunąć konto na Snapchacie, warto poruszyć temat tego, dlaczego tak wiele osób poszukuje odpowiedzi na te pytanie.

Swego czasu Snapchat był jednym z popularniejszych mediów społecznościowych. Jego unikalną funkcjonalnością była możliwość wysyłania zdjęć i filmów, które automatycznie kasowały się po 24 godzinach, a, jeśli ktoś próbował zrobić ich screenshot, osoba, która je opublikowała była o tym informowana.

Obecnie nie można nazwać Snapchata niszowym – platforma ma wciąż sporo użytkowników na całym świecie, a w 2020 roku przeżyła pewien renesans -, jednak bez wątpienia nie mówi się o nim już tak dużo, jak wcześniej.

Na rynku mediów społecznościowych królują obecnie tacy stary wyjadacze, jak Facebook, Instagram i Twitter, ogromną popularność zyskał w ostatnich latach także TikTok. Z uwagi na to, że Snapchat nieco utracił na znaczeniu, wiele osób zaczęło interesować się tym, jak usunąć Snapa. Nie jest to na szczęście trudne ani czasochłonne.

Jak usunąć Snapchat?

Odpowiedź na pytanie, jak usunąć konto Snapchat nie należy do skomplikowanych. W pierwszej kolejności musimy oczywiście otworzyć aplikację i zalogować się na konto, którego chcemy się pozbyć.

Następnie należy wejść na swój profil, poprzez ikonkę swojego zdjęcia profilowego, po czym kliknąć na ikonkę koła zębatego w prawym górnym rogu, co pozwoli nam przejść do Ustawień. Kolejny krok to zjechanie w dół i naciśnięcie na przycisk “Potrzebuję pomocy” w kategorii “Pomoc techniczna”.

jak usunąć konto na snapie

Co dalej? W okienku, które się otworzy, pod zakładką “My Account & Security” należy kliknąć na kategorię “Account Information”, po czym wybrać opcję “Delete My Account”.jak usunąć snapchat

Ostatni krok to wpisanie w kolejnym oknie, które się otworzy, swojego hasła. Nazwa użytkownika powinna zostać uzupełniona automatycznie. Musimy jeszcze tylko zatwierdzić swoją decyzję przyciskiem Continue – i gotowe.

jak usunąć snapa

Usuwanie konta Snapchat – czy można je odwrócić?

Usuwanie konta Snapchat jest tak naprawdę dwuetapowe, czy tego chcemy, czy nie. Po wykonaniu powyższych kroków najpierw następuje dezaktywacja konta na 30 dni, kiedy to nie jest ono już widoczne dla innych użytkowników, ale nasze dane jeszcze nie są usunięte z serwerów firmy.

Oznacza to, że wystarczy, abyśmy choć jeden raz na powrót zalogowali się do tego serwisu przy wykorzystaniu dotychczasowych danych w okresie do 30 dni od usunięcia konta, aby zostało ono w pełni przywrócone, wraz ze wszystkimi naszymi danymi.

Jeśli po przywróceniu konta do użytku ostatecznie zdecydujemy, że jednak chcemy je usunąć, musimy po raz kolejny wykonać wszystkie powyższe kroki opisujące, jak usunąć Snapa, po czym nie logować się na to konto przez 30 dni.

Jak usunąć Snapa – podsumowanie

Liczymy, że po zapoznaniu się z tym poradnikiem kwestia tego, jak usunąć Snapa nie będzie już dla Was tajemnicą i o ile zdecydujecie się na taki krok, nie będziecie mieli problemu z jego wykonaniem.

Zalecamy tylko, aby zawczasu pobrać kopię swoich danych, jeśli nie chcemy ich utracić, co jest możliwe z poziomu Ustawień aplikacji, w zakładce Moje dane.

Przypominamy, że, jeśli chcecie nie tylko pozbyć się konta na Snapchacie, ale odłączyć się także od innych mediów społecznościowych, może się dla Was okazać przydatny także inny nasz poradnik, dotyczący tego, jak usunąć konto na Instagramie i jak usunąć konto na Spotify.

Udostępnij

Administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *