Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Snapchat to aplikacja sieci społecznościowej, która obok Instagrama czy Facebooka cieszy się równie dużą popularnością wśród użytkowników urządzeń mobilnych. Aplikacja ta umożliwia wysyłanie zdjęć i filmów wzbogaconych o różnego rodzaju obrazki, ikony, teksty lub animacje. Jej unikalność polega na tym, że przesyłane wiadomości i obrazy dostępne są dla odbiorcy tylko przez krótki, określony czas, a potem stają się całkowicie niedostępne.

Aby zachęcać swych użytkowników do interakcji, Snapchat wprowadził ciekawą funkcjonalność, która polega na tym, że obok nazw użytkowników naszych znajomych pojawiają się różne ikony emoji. Każda z tych emotikonek coś symbolizuje. Emotikonka, która zaintrygowała szczególnie posiadaczy tej apki przedstawia klepsydrę. Co oznacza klepsydra na Snapchacie? O znaczeniu tej ikony dowiesz się więcej z tekstu poniżej.

Język Snapchata

Zanim jednak skupimy się konkretnie na ikonie klepsydry, warto przyjrzeć się kilku terminom, które funkcjonują w środowisku Snapchata. Pozwoli nam to na lepsze zrozumienie funkcjonalności tej aplikacji. Oto najważniejsze z nich:

  • kłapnięcie – są to wszelkiego rodzaju treści otrzymywane i przesyłane za pomocą Snapchata, a zatem zdjęcia lub filmy.
  • knapbestie – określeniem tym opisujemy najlepszych Snapchatowych przyjaciół.
  • knapchatting – to swego rodzaju konwersacja z naszymi sieciowymi znajomymi, która odbywa się za pomocą wysyłanych zdjęć i filmów.
  • snapstreak – to inaczej nasza passa, która określa jak często czatujemy z poszczególnymi znajomymi z sieci.

Aby dobrze zrozumieć działanie klepsydry, w pierwszej kolejności musimy zaznajomić się z mechanizmem działania niektórym z tych pojęć.

Snapbestie na Snapchacie

Podstawą każdej sieci społecznościowej jest posiadanie grupy znajomych. Zupełnie jak w życiu prywatnym, również i w tej aplikacji możemy mieć dalszych lub bliższych znajomych. Wśród bliskich znajomych Ci szczególnie wyróżnieni noszą miano snapbestie. W praktyce, Snapchat nie stworzył narzędzia, które pozwoliłoby nam na samodzielne nadawanie komuś tego miana.

Określenie to uzależnione jest od częstotliwości wymienianych wiadomości między konkretnymi osobami w sieci. Gdy wiadomości tych jest odpowiednio dużo, snapchat umieszcza obok nazwy użytkownika naszego znajomego adekwatną emotikonkę określającą rodzaj relacji. Emotikony te nie są widoczne dla innych użytkowników – jedynie właściciel konta może je obserwować.

Snapstreak – jak działa?

Snapstreak rozpoczyna się w momencie, gdy przez co najmniej trzy dni z rzędu podzielisz się choć jednym snapem z jednym ze swoich znajomych. Obok nazwy użytkownika tego znajomego pojawia się wtedy emotikonka ognia.

Żeby nie przerwać passy i nie utracić snapstreaku, użytkownicy muszą wymienić się snapami raz na 24 godziny. Tym oto sposobem aplikacja zachęca swych użytkowników do nieprzerwanej aktywności. Obok emotki ognia pojawia się również liczba określająca ilość dni trwania naszej passy. Jeśli passa zostanie przerwana – emoji ognia znika.

Co oznacza ikona 100 znajdująca się obok ikony ognia?

Ikona przedstawiająca liczbę 100 pojawia się obok nazwy użytkownika celem uczczenia setnego dnia nieprzerwanego dzielenia się treściami z innym użytkownikiem aplikacji. Ikona ta znika kolejnego dnia. Bez względu na to, czy streak będzie kontynuowany lub nie.

Znaczenie klepsydry

Co oznacza klepsydra na Snapchacie? Snapchat wprowadził ikonę klepsydry, aby przypominać swoim użytkownikom o mijającym 24-godzinnym okresie trwania snaptreaku. Aplikacja wyświetla wtedy emoji klepsydry tuż obok emoji ognia.

Ikona ta pojawia się w dwudziestej godzinie upływającego czasu. Użytkownicy mają zatem cztery godziny na podjęcie akcji. Jeśli posiadacz konta nie zareaguje dostatecznie szybko passa zostaje przerwana. Ikona klepsydry i ognia znikają.

Co należy robić, aby utrzymać snapstreak?

Żeby utrzymać snapstreak należy wysłać codziennie choć jednego snapa. Snapy to nic innego jak wiadomości, które tworzymy przy pomocy przycisku aparatu. Trzeba jednak pamiętać, że do snapstreaku wliczają się zdjęcia i filmy, ale wiadomości głosowe i tekstowe już nie. Tak samo nie liczą się snapchat stories, wspomnienia, okulary, czy grupowe czaty.

Co w przypadku, gdy snapterak nagle zniknął?

Jeśli zdarzy się, że Twój snaptreak zniknie przejdź na stronę pomocy technicznej aplikacji Snapchat. Wyszukaj opcję “My Snapstreak Disappeared”. Wprowadź następnie wszystkie niezbędne informacje. Dział wsparcia skontaktuje się z Tobą celem rozwiązania zaistniałego problemu.

W wiadomości zwrotnej otrzymasz instrukcję wyjaśniającą sposób odzyskania snapstreaku. Jest to oczywiście możliwe pod warunkiem, że Ty i Twój znajomy rzeczywiście wymienialiście snapy przynajmniej raz w ciągu 24 godzin.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że udało nam się adekwatnie wyjaśnić, co oznacza klepsydra na Snapchacie. Snapchat to bardzo ciekawa aplikacja na rynku aplikacji społecznościowych, która pozwala swoim użytkownikom w kreatywny i interesujący sposób tworzyć wzajemne relacje. Emotikony pojawiające się obok nazw użytkowników stanowią atrakcyjny element urozmaicenia.

Określają rodzaj relacji między znajomymi. Mimo wszystko trzeba pamiętać, że relacje te nie determinują prawdziwego związku, lecz są symbolem częstotliwości wymienianych snapów. Prezentują zatem, jak dana osoba jest aktywna na Snapchacie. Skoro mowa o tym portalu, to przy okazji chcielibyśmy polecić Wam nasz poradnik dotyczący tego, jak działa Snapchat na komputer. Niektórym może się ta wiedza przydać!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *