Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Zdarza się, że użytkownik jakiejś platformy albo gracz uznaje, że jego identyfikacja w danym środowisku przestaje mu się podobać. Dotyczy to każdej gry i każdej platformy, a prawda w tym aspekcie wygląda tak, że nie wszędzie ewentualna chęć zmiany nazwy użytkownika przebiega podobnie. Niektóre gry, np. WOT, umożliwiają taką zmianę za wykupione wcześniej za realne pieniądze kredyty, a inne, jak Poker Stars nie umożliwiają jej wcale.

A jak zmienić nazwę użytkownika na Snapchacie? Czy w ogóle można w tym środowisku zmienić nazwę użytkownika? A jeśli tak, to jak taką zmianę przeprowadzić i ile jest na to sposobów? Jednocześnie nie każdy internauta ma konto na Snapchacie, a niejeden chciałby je mieć. Jak je szybko utworzyć?

Zmiana nazwy użytkownika na Snapchacie – co trzeba wiedzieć?

Jak zmienić nazwę użytkownika na Snapchacie? Może to bulwersować, ale zmiana nazwy użytkownika na Snapchacie według firmy, do której Snapchat należy, możliwa nie jest. Dlaczego i po co w takim razie ten artykuł?

Firma twierdzi na swojej stronie pomocy, że taka jej postawa wynika ze względów bezpieczeństwa, ale nie wszystko jest w związku z tym stracone, ponieważ ta sama firma umożliwia w dowolnym momencie zmianę nazwy swojego profilu.

Co to oznacza? Czy jest jakaś różnica pomiędzy zmianą nazwy swojego profilu, a zmianą nazwy użytkownika Snapchata? Czy to aby nie jest tym samym? Otóż może to wydawać się dziwne, ale to nie jest tym samym.

Jednocześnie z tą wiedzą dowiedzieć się także wypada, że można zmienić postrzeganie siebie na Snapchacie przez innych użytkowników i wcale to nie jest tak pokręcone, jakby się mogło wydawać. Jeżeli ktoś decyduje się na zmianę nazwy użytkownika na Snapchacie, to wprawdzie nie może tego zrobić bezpośrednio, kasując nazwę pierwotną ustaloną przy pierwszym zakładaniu konta, a wpisując na jej miejsce nową, ale może to zrobić pośrednio. Jak się za to zabrać?

Zmiana nazwy użytkownika na Snapchacie – jak to zrobić?

Jak już wspomniano powyżej, nie da się przeprowadzić zmiany nazwy użytkownika na Snapchacie ot tak od ręki, ale jest na to sposób, chociaż trzeba wykonać parę operacji i zajmuje to trochę czasu. Jeżeli jednak komuś naprawdę przeszkadza jego obecna nazwa użytkownika na Snapchacie, a jednocześnie nie chce odchodzić z tej platformy.

Jeżeli ktoś chce pokazać nową twarz, wymazać ewentualne potknięcia związane z obecną nazwą, to opisane poniżej kroki wcale dla kogoś takiego trudne nie będą. Samo podejście do zmiany nazwy użytkownika musi się rozpocząć od zmiany nazwy profilu, następnie trzeba usunąć konto ze Snapchata, a na koniec założyć konto nowe. Jak to przeprowadzić sprawnie od początku do końca?

Snapchat – zmiana nazwy profilu

Oto, jak zmienić nazwę użytkownika na Snapchacie krok po kroku. Do zmiany nazwy profilu na Snapchacie, czyli tego, jakim wydajesz się innym użytkownikom aplikacji potrzebne jest jej otwarcie, czyli znalezienie się w środku jako użytkownik swojego konta. Do tego celu trzeba oczywiście się zalogować, a następnie przejść do zakładki “Menu”. W Menu należy znaleźć zakładkę “Ustawienia”, która jest reprezentowana przez podobny znak graficzny, jak na YouTube przy filmach, czyli ikonkę przedstawiającą trybik w maszynie.

Znajduje się ona w prawej górnej części ekranu. Tam znaleźć trzeba sekcję “Moje konto” i kliknąć przycisk “Opcje”, a gdy pojawią się dedykowane pola z imieniem i nazwiskiem, trzeba w te pola wpisać nowe dane, czyli wymyślone nowe imię oraz nazwisko. Po kliknięciu przycisku “Zapisz” to te właśnie nowe dane będą obecnie widoczne dla innych użytkowników Snapchata, a więc nastąpi zmiana nazwy profilu.

Snapchat – usunięcie konta

Przy usuwaniu swojego konta ze Snapchata w formie “Na zawsze”, trzeba wykonać kilka kroków. Na początku trzeba oczywiście wejść do aplikacji, a następnie przewinąć w dół widok na ekranie aż do pliku “Konta dostępne w Snapchacie”.

Kolejnym krokiem jest otworzenie Menu, a w ustawieniach znalezienie sekcji “Więcej informacji”, do czego jest niezbędne ponowne przewijanie w dół, aż do znalezienia potrzebnej pozycji. Po znalezieniu, należy z kolei wyszukać sekcję “Pomoc” i kliknąć w kolejną zakładkę “Usuń moje konto”, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat usunięcia tego konta.

W drugim akapicie instrukcji znajduje się opcja “Strona”, którą należy kliknąć, aby przejść do zakładki, w której znajdują się pola z nazwą użytkownika i hasłem, a które ewentualnie należy wypełnić, gdyby były puste.

Kolejnym krokiem jest kliknięcie przycisku “Kontynuuj” i cała procedura zostaje zakończona, ale tylko ze strony użytkownika. Snapchat nie usuwa bowiem konta natychmiast, ale dopiero po 30 dniach. Z jednej strony można to uznać za mankament, ale z drugiej daje możliwość ponownej aktywacji konta przez użytkownika właśnie w tym okresie 30 dni. Jeżeli użytkownik nie zmieni zdania, konto zostanie usunięte.

Snapchat – utworzenie nowego konta

Niestety, ale niezbędna jest 30-dniowa karencja od Snapchata i poczekanie na usunięcie starego konta. Po minięciu tego terminu trzeba się po prostu na nowo zarejestrować, postępując zgodnie ze wskazaniami kreatora.

Tak więc w zakładce “Zarejestruj się” wpisać trzeba w pola imię i nazwisko, następnie kliknąć “Zarejestruj się i zaakceptuj”, wprowadzić swoją datę urodzenia i kliknąć “Kontynuuj”. Dochodzimy do końca, bo właśnie wpisać należy nową nazwę użytkownika Snapchata i podać nowy adres e-mail. Na koniec można wykonać albo pominąć wskazane, ale nie wymagane kroki i nowa nazwa użytkownika Snapchata gotowa.

Kiedy już utworzycie konto, może się Wam przydać nasz artykuł na temat tego, jak obsługiwać Snapchat na komputer. Jeśli macie jakieś pytania lub pomysły na kolejne tematy, które powinniśmy poruszyć, dajcie nam śmiało znać w komentarzach!

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *