Tłumaczyliśmy już, jak usunąć konto na Instagramie, a teraz chcielibyśmy wyjaśnić Wam krok po kroku, jak usunąć konto na Spotify, bardzo popularnym serwisie do streamowania muzyki i podcastów.

Jest to stosunkowo proste, ale nie do końca intuicyjne, dlatego też wiele osób może mieć problem z przeprowadzeniem tego procesu bez instrukcji. Jednak bez obaw – wystarczy podążać za poniższymi wskazówkami, a usuwanie konta Spotify będzie bardzo szybkie i bezproblemowe. Zapraszamy!

Usuwanie konta na Spotify – poradnik krok po kroku

Usuwanie konta w serwisie Spotify to dość prosta sprawa. Można to zrobić przy pomocy przeglądarki internetowej Chrome, Firefox, Opera lub dowolnej innej. Jak usunąć konto na Spotify na telefonie? Nie ma takiej opcji, trzeba skorzystać właśnie z przeglądarki.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak usunąć konto na Spotify, w pierwszej kolejności zaloguj się do tego serwisu w przeglądarce internetowej. Następnie wejdź pod adres https://support.spotify.com/pl/contact-spotify-support/.

Alternatywnie kliknij na swój nick w prawym górnym rogu i wybierz opcję “Konto”.

jak usunąć spotify

Kiedy już przejdziesz na stronę ustawień konta, nie szukaj na próżno pośród nich możliwości usunięcia konta na Spotify, ponieważ tam jej nie znajdziesz. Naciśnij zamiast tego na nacisk “Pomoc” w górnej części ekranu.

spotify usuń konto

Spośród dostępnych opcji w sekcji “Konto i płatności” wybierz “Pomoc z kontem, a następnie zjedź na sam dół i wybierz “Zamknij konto”. Na kolejnej podstronie kliknij “skontaktuj się z usługą klienta”, jeśli masz konto Premium lub “zamknij konto”, jeśli masz konto darmowe.

usuwanie konta spotify

Czy wejdziesz w link wskazany powyżej, czy przejdziesz do tego etapu dłuższą, opisaną drogą, znajdziesz się na podstronie z dużym napisem “Witaj! W czym możemy pomóc?” i wieloma opcjami do wyboru. Wybierz spośród nich “Konto”.

jak usunąć konto spotify

Następnie wybierz opcję “Chcę zamknąć swoje konto”,  a w dalszej kolejności “Zamknięcie konta” i podążaj za dalszymi wskazówkami, aż “doklikasz się” do końca formularza. Pamiętaj, że jeśli zamkniesz konto, to utracisz wszystkie utworzone i zapisane playlisty, a także inne dane.

jak usunąć konto na spotify

Jak anulować subskrypcję Spotify?

Warto wiedzieć nie tylko, jak usunąć konto na Spotify, ale również, jak anulować subskrybcję Spotify Premium. Dokonanie tego jest jeszcze prostsze. W pierwszej kolejności zaloguj się na stronie konta. Następnie na podstronie Informacje o koncie, w sekcji Twój plan, kliknij na opcję ZMIEŃ PLAN.

Przewiń do opcji Spotify Free i kliknij przycisk ANULUJ PREMIUM, a następnie potwierdź swoją decyzję. Cały czas będziesz mieć dostęp do benefitów planu premium, aż do zakończenia aktualnego okresu rozliczeniowego. Bez obaw – zwykłe anulowanie subskrypcji Premium nie wymaga oczywiście usuwania całego konta. Można oczywiście zdecydować się zarówno na anulowanie subskrypcji, jak i na całkowite zamknięcie konta, ale nie ma obowiązku, aby to połączyć.

Zastanawiasz się, jak odłączyć karte od Spotify? To również możesz zrobić właśnie w ustawieniach, a mianowicie zaktualizować lub usunąć dane płatności.

Jak usunąć konto na Spotify – podsumowanie

Jak widać, usuwanie konta na Spotify to bułka z masłem, jeśli wie się, gdzie takiej opcji szukać. Jeśli się nie wie, można błądzić w ustawieniach, szukając opcji, której po prostu tam nie ma. Zawarte powyżej wskazówki powinny pozwolić każdemu usunąć konto Spotify bez jakichkolwiek przeszkód. Mamy nadzieję, że udało nam się pomóc!

Zanim jednak wprowadzisz w życie wskazówki odnośnie do tego, jak usunac konto Spotify, pomyśl nad eksportem playlist i innych danych, aby ich później nie zgubić. Oczywiście, możesz kliknąć na usuń konto i bez tego, ale warto o tym pamiętać.

Udostępnij

administrator

1 Comment

  • boleto, 28 grudnia 2021 @ 00:54 Reply

    uhm.. prosze sprwdzic na super poczcie int.pl akurat linki od spotify nie dzialaja.. int-shitt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *