Spotify jest dostępne w wersji darmowej, z reklamami, ale też w wersji Premium, której nie wykupuje się raz na zawsze, a która funkcjonuje w ramach comiesięcznego abonamentu. Jest on odnawiany automatycznie i dopóki sami go nie wyłączymy, co miesiąc będzie pobierana z naszego konta określona kwota. Co w takim razie, kiedy zdecydujemy, że już nie chcemy płacić? Jak anulować subskrypcję Spotify?

Nie jest to na szczęście szczególnie trudne i zajmuje tylko chwilę. Warto więc poświęcić na to czas, aby później nie obudzić się, kiedy już kolejna opłata zostanie pobrana z konta. Wszystko krok po kroku wyjaśnimy poniżej, tak, aby nikt nie miał z tym problemu. Zapraszamy!

Jak anulować subskrypcję Spotify? Praktyczny poradnik

Ze Spotify można korzystać za pomocą przeglądarki internetowej, aplikacji desktopowej i aplikacji mobilnej, jeśli jednak chodzi o to, jak anulować subskrypcję Spotify, to jedyną opcją jest zalogowanie się w pierwszy ze wspomnianych sposobów, czyli właśnie poprze przeglądarkę. Jedyne, co trzeba zrobić, to wykonać poniższe kroki:

  1. Wejdź na stronę ustawień konta Spotify i zaloguj się.
  2. Naciśnij na przycisk “Zmień plan” w sekcji “Mój plan”.
  3. Kliknij na “Anuluj premium” i potwierdź swoją decyzję.

I gotowe – subskrypcja zostanie anulowana natychmiastowo i po zakończeniu bieżącego okresu rozliczeniowego nie powinna zostać pobrana żadna opłata. Natomiast do jego zakończenia będzie można dalej normalnie korzystać z Premium, więc nie trzeba czekać z anulowaniem planu do ostatniej chwili. Jeśli na przykład ostatnia opłata została pobrana 1 lipca i anulujemy subskrypcję 14 lipca, to i tak będziemy mogli korzystać z Premium do 1 sierpnia.

Wyjątkiem jest tutaj sytuacja, kiedy na przykład opłata za abonament nie jest pobierana z konta, tylko doliczana do rachunku za usługi telekomunikacyjne, ponieważ na przykład operator sieci komórkowej przy przedłużaniu umowy zaproponował dodanie takiej usługi. W takim przypadku anulowanie planu Premium z poziomu panelu konta może być niemożliwie i żeby odpowiedzieć na pytanie, jak wyłączyć Spotify Premium będzie trzeba skontaktować się ze swoim usługodawcą.

Jak wyłączyć Spotify Premium – podsumowanie

Po zapoznaniu się z powyższą instrukcją powinniście już doskonale wiedzieć, jak anulować subskrypcję Spotify. Można to zrobić na początku okresu rozliczeniowego, w środku czy w pobliżu końca nie ma to znaczenia, natomiast trzeba zdążyć przed upłynięciem terminu, aby nie została pobrana opłata. Rekomendujemy po zapoznaniu się z instrukcją, jak wyłączyć Spotify Premium skorzystać z niej jednak jak najszybciej, aby później po prostu nie zapomnieć.

Warto wspomnieć, że to nie jedyny artykuł, jaki dotychczas przygotowaliśmy na temat tej usługi streamingowej. Omawialiśmy między innymi gorący temat Tidal vs Spotify – którą usługę wybrać. Wyjaśnialiśmy także, jak zmienić nazwę na Spotify. Jeśli macie jakieś pomysłu lub sugestie odnośnie do kolejnych materiałów, które Waszym zdaniem powinniśmy przygotować, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!


Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Udostępnij

WARTO PRZECZYTAĆ:

apple spotify Apple dostało 1,84 miliarda euro kary od Unii. Chodzi o Spotify
Zajęło to około 5 lat, ale Spotify w końcu się doczekało. Unia Europejska zdecydowała się uznać działania Apple względem streamingowego giganta za niezgodne z przepisami
apple music vs spotify Apple Music vs Spotify (2023) – którą aplikację wybrać?
Spotify vs Apple Music, czyli pojedynek gigantów. Ten pierwszy spopularyzował usługę streamingu muzycznego i jest szalenie rozpoznawalny, a drugi wdarł się na rynek, zaskarbiając sobie
spotify zwolnienia Spotify ma problemy? Znów masowo zwalnia pracowników
Spotify znowu to robi: serwis zapowiedział, że niebawem dojdzie do kolejnej tury zwolnień. Tym razem pracę ma stracić około 17% załogi. Przyczyną zwolnień są wyzwania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *