Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Nazwa użytkownika w grze, serwisie czy usłudze, takiej jak chociażby Spotify, to zawsze ważna sprawa – w końcu to po niej będą rozpoznawać nas inne osoby. Zdarza się czasami, że po pewnym czasie pierwotnie wybrany nick jednak przestaje nam pasować. Choćby dlatego, że kiepsko brzmi lub się nam znudził. W związku z tym chcielibyśmy w tym artykule odpowiedzieć na jedno ważne pytanie, z którym często się spotykamy, a mianowicie: jak zmienić nazwę na Spotify?

To bez wątpienia istotna kwestia, ale nie dla każdego może być ona na pierwszy rzut oka oczywista. Jeśli jednak wie się, gdzie szukać odpowiednich ustawień, można przeprowadzić ten proces bardzo szybko. Wszystko krok po kroku wytłumaczymy poniżej. Zapraszamy!

Jak zmienić nazwę na Spotify?

Odpowiedź na pytanie, jak zmienić nazwę na Spotify nie należy do skomplikowanych. Warto jednak wskazać, że nie można zmienić indywidualnej nazwy użytkownika przypisanej do konta, a jedynie nazwę wyświetlaną, czyli tą, pod którą będą widzieli daną osobę inni użytkownicy. Żeby to zrobić, wystarczy podążać za poniższymi krokami:

  1. Otwórz aplikację Spotify i zaloguj się.
  2. Przyciśnij ikonkę koła zębatego w prawym górnym rogu ekranu.
  3. Naciśnij na napis “Pokaż profil”, a potem “Edytuj profil”
  4. Stuknij w swój obecny nick, wpisz nową nazwę wyświetlaną i zatwierdź zmianę przyciskiem “Zapisz” w prawym górnym rogu ekranu.

I gotowe! Spotify nie nakłada żadnych limitów odnośnie do tego, jak często można zmieniać nazwę wyświetlaną, więc możecie robić to tak często, jak tylko zapragniecie. Można wykorzystać zarówno cyfry, jak i litery.

W podobny sposób można też zmienić awatar na Spotify – po prostu w ostatnim kroku zamiast na nick, trzeba nacisnąć na aktualny awatar i wybrać nowy z obrazków i zdjęć obecnych na urządzeniu.

Zmiana nazwy konta Spotify – podsumowanie

Jeśli uważnie przeczytaliście powyższy poradnik, powinniście już wiedzieć, jak zmienić nazwę na Spotify. Jest to dość przydatna umiejętność, ponieważ czasami po prostu wybrany wcześniej nick nie jest już odpowiedni. Zakładanie zupełnie nowego konta to z kolei mało wygodne rozwiązanie, które wiązałoby się z koniecznością kopiowania playlist, ponownego dodawania piosenek do ulubionych i tak dalej. Lepiej więc po prostu zmienić obecną nazwę użytkownika.

Warto wspomnieć, że to nie pierwszy artykuł dotyczący tego serwisu streamingowego, który dotychczas dla Was przygotowaliśmy, Zdarzyło nam się też między innymi tłumaczyć, jak usunąć konto na Spotify. Omawialiśmy też bardzo popularny temat Tidal czy Spotify – co wybrać. Jeśli macie dylemat między tymi dwoma usługami, koniecznie zapoznajcie się z tym materiałem. Nie wahajcie się też dawać nam znać, jeśli macie jakieś pomysły na kolejne kwestie, które powinniśmy omówić!

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.