Spotify znowu to robi: serwis zapowiedział, że niebawem dojdzie do kolejnej tury zwolnień. Tym razem pracę ma stracić około 17% załogi.

Przyczyną zwolnień są wyzwania finansowe

Choć niedawno pisaliśmy o tym, że gigant streamingowy chwali się rewelacyjnymi wynikami sprzedażowymi, to jednak wszystko wskazuje na to, że Spotify może zmagać się z pewnymi problemami, ponieważ zdecydowano się na kolejne zwolnienia pracowników.

Informację o takich planach przekazał pracownikom dyrektor generalny Spotify Daniel Ek w poniedziałek rano. Taki komunikat pojawił się jednocześnie na stronie firmy. Serwis planuje zwolnić nawet 1,5 tys. pracowników, czyli około 17% załogi spośród 9800 osób pracujących w tym koncernie. 

Z wypowiedzi dyrektora generalnego wynika, że to niezbędny krok ze względu na konieczności optymalizacji kosztów i dostosowania się do trudniejszego otoczenia. Jego zdaniem jest to jedyny sposób na to, aby zmniejszyć koszty firmy i móc osiągnąć zakładane cele biznesowe.

Zwolnieni pracownicy nie zostaną bez pomocy

Przypomnijmy, że w 2023 roku serwis Spotify przeprowadził już dwie rundy zwolnień – jedną w styczniu, a wówczas pracę straciło 600 pracowników, a drugą w czerwcu: wtedy zostało zwolnionych 200 osób.

Podobno pracownicy dotknięci zwolnieniach mieli dowiedzieć się o tym już w poniedziałek. Firma zapewniła, że nie zostaną oni bez pomocy. Mają otrzymać około pięciomiesięczną odprawę, dodatek urlopowy, ubezpieczenie zdrowotne, a nawet wsparcie karierowe. 

WARTO PRZECZYTAĆ:

apple spotify Apple dostało 1,84 miliarda euro kary od Unii. Chodzi o Spotify
Zajęło to około 5 lat, ale Spotify w końcu się doczekało. Unia Europejska zdecydowała się uznać działania Apple względem streamingowego giganta za niezgodne z przepisami
apple music vs spotify Apple Music vs Spotify (2023) – którą aplikację wybrać?
Spotify vs Apple Music, czyli pojedynek gigantów. Ten pierwszy spopularyzował usługę streamingu muzycznego i jest szalenie rozpoznawalny, a drugi wdarł się na rynek, zaskarbiając sobie
spotify dj Spotify wprowadziło spersonalizowanego DJ-a opartego na AI
Nie ma radia, które odpowiadałoby Twojemu gustowi? Spotify chce rozwiązać ten problem, wprowadzając opartego na sztucznej inteligencji DJ-a, który sypie jak z rękawa ciekawostkami na
Udostępnij

Doświadczona copywriterka tworząca teksty o różnej tematyce. Na bieżąco obserwuję nowości w świecie technologii i dzielę się nimi z innymi ludźmi. Po godzinach miłośniczka Netflixa, podróży, pieczenia ciast i herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *