Media społecznościowe mają swoje zalety, ale też wady – m.in. sporą toksyczność w niektórych kręgach. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na robienie sobie od nich krótkotrwałej przerwy czy też całkowitą, stałą rezygnację z nich. W tym artykule wyjaśnimy więc, jak usunąć konto na Instagramie.

Jest on jednym z najpopularniejszych w Polsce social media (króluje oczywiście Facebook, który jest zresztą właścicielem Instagrama). Usuwanie Instagrama jest na szczęście stosunkowo proste, każdy więc powinien być w stanie bez problemu to zrobić, podążając za poniższymi wskazówkami.

Jak usunąć konto na Instagramie? Są na to dwa sposoby

Usuwanie Instagrama może być stałe lub tymczasowe. Różni się to tym, że w tym pierwszym wypadku przepadają wszystkie dane zgromadzone podczas użytkowania konta: polubienia, wiadomości, obserwatorzy i nie tylko.

Na taki krok warto się zdecydować, kiedy chcemy powstrzymać siebie samego przed powrotem do IG czy po prostu raz na zawsze zerwać z tą platformą.

Jeśli jednak chcemy jedynie zrobić sobie przerwę lub nie jesteśmy w stu procentach pewni, czy nie będziemy chcieli kiedyś do Instagrama wrócić, tymczasowe usunięcie konta może być lepszą opcją.

Usunięcie Instagrama w taki sposób, a w zasadzie jego dezaktywacja, pozwoli na zachowanie wszystkich dotychczasowych wpisów, polubień, wiadomości i nie tylko, nie będziemy więc musieli zakładać nowego konta, jeśli będziemy chcieli wrócić na ten portal.

Usunięcie Instagrama na stałe – jak to zrobić?

Opcja usunięcia IG trwale jak najbardziej jest dostępna, natomiast jest bardziej ukryta niż opcja usunięcia konta jedynie tymczasowo. Jeśli chcemy wiedzieć, jak usunąć konto na Instagramie na stałe, musimy zalogować się na nie, a następnie udać się pod poniższy adres: https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/.

Konieczne będzie wybranie z rozwijanej listy powodu usunięcia konta, a także wpisanie aktualnego hasła. Następnie musimy potwierdzić swój wybór, naciskając na przycisk “Usuń trwale moje konto”.

jak usunąć instagrama

Zanim jednak to zrobimy, warto się dobrze zastanowić, ponieważ przypominamy, że będzie się to wiązało z usunięciem wszystkich postów, komentarzy, obserwatorów i tak dalej. Warto przed usunięciem konta w ustawieniach Instagrama, w sekcji “Prywatność i bezpieczeństwo” pobrać kopię swoich danych. Można to zrobić, klikając na przycisk “Poproś o plik do pobrania”.

jak usunąć konto na instagramie

Następnie należy podać swój adres e-mail i hasło. Plik z danymi powinien przyjść na nasz adres e-mail w ciągu 48 godzin.

Jak usunąć Instagrama tymczasowo?

Tymczasowe usunięcie Instagrama jest możliwe raz na tydzień i sprawi ono, że konto pozostanie ukryte do momentu, kiedy następny raz się na nie zalogujemy. Żeby to zrobić, w pierwszej kolejności musimy wejść w ustawienia swojego konta. Tymczasowo usunąć Instagrama można z poziomu aplikacji mobilnej, ale też przeglądarki Internetowej.

Wystarczy wejść w ustawienia swojego konta, a następnie na dole sekcji “Edytuj profil” kliknąć na napis “Tymczasowe wyłączanie konta”.

usuwanie konta instagram

Zostaniemy zapytani o powód, dla którego chcemy tymczasowo porzucić Instagrama. Do wyboru są takie opcje, jak obawy dotyczące prywatności, zbyt wiele reklam czy chęć zrobienia sobie przerwy. Do dezaktywacji konta IG konieczne jest ponowne wpisanie aktualnego hasła.

jak usunąć konto na ig

Jak usunąć konto na Instagramie – podsumowanie

Usuwanie konta na IG to jak widać dość krótki i prosty proces, chociaż w przypadku usuwania trwałego nie do końca intuicyjny. Warto wiedzieć, jak taką operację przeprowadzić, nawet, jeśli aktualnie nie planujemy zrobić przerwy od mediów społecznościowych – w przyszłości może się to okazać przydatne.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Jak przyspieszyć rozwój konta na Instagramie?
W dzisiejszych czasach Instagram jest jedną z najpopularniejszych platform społecznościowych, przyciągającą miliony użytkowników z całego świata. Właśnie dlatego wiele osób prywatnych, jak i przedsiębiorców, stara
Skuteczna reklama na Instagramie, czyli jak stworzyć angażujący content?
Instagram, będąc jednym z najpopularniejszych mediów społecznościowych na świecie, oferuje szerokie możliwości promocji dla firm i marek. Tworzenie angażującego i konwertującego contentu na tej platformie
jak odzyskać konto na instagramie Jak odzyskać konto na Instagramie? Sprawdzone sposoby
Czy utraciłeś dostęp do swojego konta na Instagramie? Nie martw się, istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą Ci je odzyskać. Niezależnie od tego, czy zapomniałeś
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *