Już niedługo jedna z najpopularniejszych platform społecznościowych – TikTok – najprawdopodobniej zostanie sprzedana lub zakazana. Korzystający z niej, szczególnie influencerzy, muszą nastawić się na niemałe trzęsienie ziemi!

TikTok zniknie z rynku Stanów Zjednoczonych. Tylko jedno może go uratować

O TikToku co pewien czas jest głośno. Niedawno informowaliśmy Was, że aplikacji przygląda się Komisja Europejska, ponieważ istniało ryzyko, że ta narusza akt o usługach cyfrowych. Jeszcze wcześniej pisaliśmy o tym, że z platformy znika większość hitów muzycznych.

Teraz jednak platforma znalazła się w jeszcze większych tarapatach i wszystko wskazuje na to, że niebawem zniknie z ogromnego rynku Stanów Zjednoczonych. Istnieją bowiem obawy, że ByteDance (korporacja, do której należy TikTok), szpieguje Amerykanów, a następnie pozyskane dane przekazuje chińskiemu rządowi.

Najprawdopodobniej już tylko kwestią czasu jest, to kiedy do senatu trafi konkretna ustawa umożliwiająca zablokowanie TikToka w Stanach Zjednoczonych. Jedyną szansą na ratunek i na dalsze działanie platformy w tym regionie jest jej zakup przez jednego z amerykańskich miliarderów. 

Są pierwsi zainteresowani zakupem, a wśród nich… były szef Activision Blizzard

ByteDance ma pół roku na sprzedaż aplikacji TikTok bądź zostanie całkowicie zakazana w USA. Chińska spółka doskonale zdaje sobie sprawę z tego ultimatum, ale mimo to aktualnie prowadzi masową kampanię informacyjną na terenie Stanów Zjednoczonych, której celem jest wezwanie Amerykanów do oprotestowania ustawy.

Wiadomo jednak, że zainteresowanych zakupem TikToka nie brakuje. Jednym z takich jest były szef Activision Blizzard, Bobby Kotick. Rzekomo odbyły się już nawet pierwsze rozmowy na ten temat, a Kotick przedstawił swój pomysł.

Według tego samego źródła jest on na etapie szukania partnerów tej inwestycji, co oczywiście nie dziwi, ponieważ zakup TikToka będzie z pewnością ogromnym wydatkiem. Kwota najpewniej będzie opiewała nawet na setki miliardów dolarów. Ponoć Bobby Kotick zamienił już słowo z szefem OpenAl, Samem Altmanem, który również jest zainteresowany wzięciem udziału w tym przedsięwzięciu.

Czy przyjęcie ustawy oznacza zmiany również dla TikToka w Europie?

Trudno powiedzieć coś konkretnego na ten temat, ponieważ jak na razie ustawa nie została przyjęta. Jednocześnie przypominamy, że USA już kilka miesięcy temu rozważało zablokowanie TikToka.

Jednak biorąc pod uwagę fakt, że amerykańskie prawo nie obowiązuje w Europie, w sytuacji przyjęcia ustawy, ByteDance mogłoby po prostu opuścić rynek amerykański i dalej normalnie działać na innych zachodnich kontynentach.

Sprawa jednak nie jest taka prosta, ponieważ Stany Zjednoczone są niezwykle ważną częścią przychodu generowanego przez sieć. Najnowsze statystyki mówią, że z aplikacji korzysta regularnie nawet 170 milionów Amerykanów.

Co myślicie na ten temat? Czy faktycznie jest szansa, że TikTok będzie zakazany w Stanach Zjednoczonych lub dojdzie do jego sprzedaży? Dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

tiktok ai Twórcy TikToka tworzą własny model Al? OpenAl zablokowało ich konto!
OpenAl zablokowało konto twórców TikToka, czego powodem jest naruszenie licencji. O co dokładnie chodzi? Przyjrzeliśmy się sprawie! Konto ByteDance naruszyło licencję O TikToku nieustannie się
tiktok TikTok testuje możliwość bezpośredniego dawania napiwków twórcom
TikTok ma już opcję dawania napiwków twórcom, ale póki co jedynie w czasie live’ów, czyli nadawania na żywo. Teraz jednak testowany jest bardziej uniwersalny wariant,
alter Google kupiło firmę tworzącą internetowe awatary, chce stawić czoła TikTokowi
Firma związana z awatarami generowanymi przez AI oraz Google – brzmi jak nietypowe połączenie, ale wbrew pozorom jest w tym głębszy sens. Inwestycja opiewa na
Udostępnij

Doświadczona copywriterka tworząca teksty o różnej tematyce. Na bieżąco obserwuję nowości w świecie technologii i dzielę się nimi z innymi ludźmi. Po godzinach miłośniczka Netflixa, podróży, pieczenia ciast i herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *