Przywracanie kart Chrome to popularny temat, ponieważ niemal każdemu zapewne nieraz zdarzyło się przypadkiem nacisnąć na “x”, chcąc przejść do jakieś karty, tym samym ją zamykając. Jednak nic stracone – do takiej zamkniętej witryny można z łatwością powrócić. Jak przywrócić zamknięte karty Chrome? Krok po kroku tłumaczymy to poniżej. Zapraszamy!

Jak przywrócić zamknięte karty Chrome?

Przedstawimy Wam trzy szybkie i proste metody na odzyskanie kart w Google Chrome, różniące się tym, jak dawno dana karta mogła być otwarta.

Metoda 1. Przywracanie ostatniej zamkniętej karty

Odpowiedź na pytanie, jak odzyskać zamknięte karty Chrome jest banalnie prosta. W pierwszej kolejności musimy najechać myszką na wolny obszar nad paskiem adresu (nie na którąś z kart) i nacisnąć prawy przycisk myszy.

Następnie należy wybrać z listy, która się pojawi, “Przywróć zamkniętą kartę”. Dzięki temu otworzy się ponownie ostatnia zamknięta karta. Taki sam efekt możemy uzyskać jeszcze szybciej, wciskając skrót klawiszowy Ctrl + Shift + T.

przywracanie kart chrome

Metoda 2. Przywracanie jednej z kilku ostatnich zamkniętych kart

Jeśli jednak nie chcemy przywrócić ostatniej zamkniętej karty, a na przykład przedostatnią, musimy postąpić nieco inaczej. Wystarczy nacisnąć na trzy kropki znajdujące się po prawej stronie paska adresu i najechać na “Historia” na liście, która się wyświetli.

Otworzy się kolejna lista, na której, w sekcji “Ostatnio zamknięte” zobaczymy kilka kart, które w ostatnim czasie zamknęliśmy. Jak przywrócić zamknięte karty Chrome? Wystarczy nacisnąć na nazwę którejś z nich na tej liście, aby się otworzyła.

jak przywrócić zamknięte karty chrome

Metoda 3. Przywracanie dawno zamkniętej karty

W przypadku, kiedy zamknęliśmy daną kartę dość dawno i nie znajduje się ona na liście “Ostatnio zamknięte”, jest jeszcze jedna opcja. Możemy nacisnąć skrót klawiszowy Ctrl + H, aby otworzyć historię wyszukiwania i tam znaleźć witrynę, o którą nam chodzi.

Jeśli pamiętamy orientacyjną datę i godzinę, w której ją przeglądaliśmy, nie powinno to stanowić dużego problemu, ponieważ wyniki są pogrupowane właśnie datami. Ta metoda oczywiście nie zadziała, jeśli od momentu odwiedzenia danej strony wyczyściliśmy historię przeglądania.

Przywracanie kart Chrome

Wydaje nam się, że powyżej udało nam się wyczerpująco odpowiedzieć na pytanie, jak przywrócić zamknięte karty Chrome. Nie jest to jak widać zbyt trudne czy czasochłonne, więc każdy powinien bez problemu sobie z tym poradzić. Przywracanie kart Chrome to coś, co nieraz może się przydać, więc zdecydowanie warto wiedzieć, jak to zrobić.

Korzystając z okazji, chcielibyśmy zaprosić Was do zapoznania się także z naszymi innymi poradnikami. Może Was zainteresować choćby artykuł o tym, jak ustawić Chrome jako domyślną wyszukiwarkę lub jak ustawić stronę startową w Google Chrome. Jeśli jeszcze nie poruszaliśmy jakiegoś tematu, o którym chcielibyście przeczytać, koniecznie dajcie nam znać!

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak przyspieszyć chrome Jak przyspieszyć przeglądarkę Google Chrome?
Google Chrome jest najpopularniejszą przeglądarką internetową na świecie. Nie da się jednak ukryć, że jest to jednocześnie przeglądarka, która ma sporą tendencję do “zamulania”. Nawet,
jak zmienić język w google chrome Jak zmienić język w Google Chrome?
Czasami może zdarzyć się sytuacja, w której będziemy chcieli zmienić aktualny język przeglądarki na inny. Na przykład na taki, którego aktualnie się uczymy, aby łatwiej
bing chat chrome Bing Chat trafił na Google Chrome (i Safari) dla wybranych użytkowników
Dotychczas osoby zainteresowane wypróbowaniem Bing Chatu, czyli chatbota opartego na sztucznej inteligencji (m.in. modelu GPT-4 od OpenAI), były zmuszone do korzystania z produktów Microsoftu. Teraz
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *