O numer iPhone IMEI możecie zostać poproszeni na przykład podczas składania reklamacji czy wysyłania prośby o pomoc techniczną. Jest to unikalny numer przypisany do danego urządzenia (a nie do numeru telefonu, operatora czy IP). W takich sytuacjach możecie zapytać: jak sprawdzić IMEI iPhone? Skąd go wziąć?

Nie jest to wbrew pozorom trudne, ale nie każdy może od razu wiedzieć, gdzie tego numeru szukać. Dlatego przygotowaliśmy dla Was dwie najlepsze metody – jedna z nich wymaga działającego smartfona, z drugiej zaś można skorzystać nawet, jeśli się on nie włącza. Zapraszamy!

Jak sprawdzić IMEI iPhone? Najlepsze metody

Sprawdzenie numeru IMEI/MEID może przebiegać na kilka sposobów, w zależności od tego, jakie mamy urządzenie. Na początek chcielibyśmy przedstawić metodę, która nie wymaga wyjmowania czegokolwiek ze sprzętu (natomiast nie sprawdzi się, jeśli telefonu nie da się włączyć). Jak sprawdzić numer IMEI iPhone? Wystarczy podążać za poniższymi wskazówkami:

 1. Wejdź w  Ustawienia smartfona.
 2. Przejdź do zakładki Ogólne.
 3. Naciśnij na opcję To urządzenie.
 4. Przewiń w dół, aby zobaczyć numery IMEI/MEID i ICCID.

Co jednak, jeśli z jakiegoś powodu nie możemy tego zrobić (na przykład dlatego, że zbiliśmy ekran)? Bez obaw, jest też druga opcja. Jeśli masz którykolwiek z wymienionych poniżej smartfonów, jego numer IMEI znajdziesz na kieszeni na kartę SIM (czyli na tej małej tacce, do której wkładasz kartę SIM):

  • iPhone 12 (oraz 12 mini,12 Pro i 12 Pro Max)
  • iPhone SE (2. generacji)
  • iPhone 11 (oraz 11 Pro i 11 Pro Max)
  • iPhone XS (oraz XS Max)
  • iPhone XR
  • iPhone X
  • iPhone 8 (oraz 8 Plus)
  • iPhone 7 (oraz 7 Plus)
  • iPhone 6s (oraz 6s Plus)
  • iPhone 3G (oraz 3GS)
  • iPhone 4 (model GSM oraz 4s).

Numer iPhone IMEI – podsumowanie

Mam nadzieję, że po zapoznaniu się z naszymi poradami wiecie już, jak sprawdzić IMEI iPhone i uda Wam się ten numer bez problemu znaleźć. Na wszelki wypadek warto go gdzieś zapisać – niekoniecznie na samym smartfonie, a na przykład na kartce lub w dokumencie w chmurze, który możecie otworzyć w każdej chwili z dowolnego urządzenia. Niekiedy może się to okazać przydatne i oszczędzić sporo stresu.

Jeśli interesują Was inne kwestie związane ze smartfonami Apple, być może spodoba Wam się także nasz poradnik, w którym informowaliśmy, jak usunąć iCloud z iPhone. Ostatnio omawialiśmy także, jak usunąć Inne z iPhone, aby zwolnić miejsce w pamięci wewnętrznej urządzenia. Dajcie znać, jeśli macie jakieś pomysły na kolejne materiały, które Waszym zdaniem powinny pojawić się na naszym portalu!

WARTO PRZECZYTAĆ:

konferencja Apple Zbliża się majowy event od Apple. Co obejmie konferencja?
Firma Apple ogłosiła, że już za tydzień, czyli po weekendzie majowym, odbędzie się nowy event. Ma to być specjalne wydarzenie, transmitowane w Internecie, podczas którego
apple vision pro 2 Apple Vision Pro 2 dopiero w 2027 roku?
Gogle VR Vision Pro trafiło do pierwszych użytkowników w lutym 2024 roku — i praktycznie od razu pojawiły się pytania o plany co do kolejnych
whatsapp app store Koniec z WhatsAppem i Threads w chińskim App Store. Chodzi o “bezpieczeństwo narodowe”
Dotychczas czystki w chińskim Internecie nie obejmowały WhatsAppa i Threads, jednak właśnie się to zmieniło. Apple poinformowało, że dostało polecenie usunięcia tych aplikacji z chińskiego
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *