Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Pamięć wewnętrzna Waszego iPhone’a jest strasznie zapchana, chociaż w teorii nie powinna być? Kiedy sprawdzacie, co ją zajmuje, okazuje się, że bardzo dużo przestrzeni pochłaniają pliki z kategorii “Inne”? W takiej sytuacji z pewnością zastanawiacie się, jak usunąć Inne z iPhone i rozwiązać ten uciążliwy problem.

Poniżej znajdziecie zestaw najlepszych metod na to, jak zwolnić pamięć wewnętrzną urządzenia i pozbyć się bliżej niezidentyfikowanych plików, oznaczonych przez system jako “Inne”. Dzięki temu na smartfonie zostanie więcej miejsca na Wasze zdjęcia, nagrania i aplikacje. Zapraszamy!

Jak usunąć Inne z iPhone? Najlepsze sposoby

To, jaka kategoria plików zajmuje najwięcej miejsca na urządzeniu, można sprawdzić w zakładce “Pamięć iPhone”, w sekcji “Ogólne” w ustawieniach urządzenia. Część kategorii jest bardzo zrozumiała (System, Zdjęcia, Aplikacje etc.), ale zdziwienie może wywołać kategoria “Inne”. Co dokładnie się w niej mieści?

Pod tym pojęciem mogą kryć się m.in. pliki nieznanych rozszerzeń, pobrane na urządzenie na przykład za pomocą przeglądarki, czy też pamięć podręczna. Nie ma jednego prostego sposobu na to, jak usunąć Inne z iPhone jednym kliknięciem, natomiast jest kilka metod, które powinny pomóc w zredukowaniu tego, jak bardzo “Inne” pliki obciążają pamięć urządzenia. Oto one!

Usuń pamięć podręczną podejrzanie “ciężkich” aplikacji

We wspomnianej wcześniej zakładce “Pamięć iPhone” znajdziesz informacje na temat tego, ile przestrzeni zajmują dane aplikacje na smartfonie. W przypadku, gdy wydaje nam się, że jakaś aplikacja zajmuje tej przestrzeni zdecydowanie zbyt dużo, trzeba stuknąć w w nią i wybrac opcję czyszczenia pamięci podręcznej.

Powinno to pozwolić zwolnić sporo miejsca, ale trzeba też pamiętać, że w ten sposób m.in. zostaniemy wylogowani z aplikacji, może ona też miejscami później wolniej się ładować, jako że utracimy zapisane wcześniej dane. Warto mieć to uwadze. Dobrą opcją może być przede wszystkim zwolnienie pamięci w użytkowanych przeglądarkach internetowych, natomiast w tym przypadku m.in. wcześniej odwiedzane strony, które ładowały się szybciej dzięki wstępnemu ładowaniu z pamięci, będą po prostu wczytywać się dłużej za pierwszym razem, kiedy wejdziemy na nie po wyczyszczeniu danych.

Sprawdź pliki urządzenia, w szczególności folder z pobranymi plikami

Otwórz Menedżer plików i przejrzyj najważniejsze foldery, w tym przede wszystkim folder z pobranymi plikami. Sprawdź, czy czegoś nie rozpoznajesz, czy coś wydaje Ci się podejrzane lub czy wcześniej pobrane pliki nie przestały już być potrzebne. Pousuwaj wyselekcjonowane elementy, aby zwolnić przestrzeń (jednak uważaj, żeby nie pozbyć się przypadkiem czegoś użytecznego).

Warto od czasu do czasu przeczyszczać właśnie pobrane na urządzenie pliki, ponieważ mogą one być w bardzo różnorodnych formatach i to często one kryją się pod pojęciem “Inne”.

Zaktualizuj iOS-a

Jest jeszcze jeden sposób, który może pomóc, jeśli zastanawiamy się, jak usunąć Inne z iPhone i nic nie pomaga, ponieważ nadmiarowe dane po prostu nie chcą pozwolić się usunąć. Apple rekomenduje, aby w takich sytuacjach zaktualizować system iOS używany przez smartfona co najmniej do wersji 13.6.1 albo nowszej.

Co w przypadku, gdy jest na sprzęcie zbyt mało miejsca, aby można było pobrać na niego aktualizację? W takiej sytuacji można podpiąć go przewodowo do swojego komputera i przeprowadzić aktualizację z jego wykorzystaniem, tym samym omijając limit pamięci wewnętrznej w smartfonie.

Czyszczenie kategorii Inne z iPhone’a – podsumowanie

Mamy nadzieję, że udzieliliśmy dostatecznej odpowiedzi na pytanie, jak usunąć Inne z iPhone i powyższe porady okażą się dla Was skuteczne. Jeśli mimo wszystko nic Wam nie pomogło, rozważcie pobranie jakichś aplikacji do optymalizacji i czyszczenia smartfona z App Store (sprawdźcie jednak najpierw opinie i ilość pobrań, aby upewnić się, że dana aplikacja jest godna zaufania). Być może właśnie one okażą się strzałem w dziesiątkę i pomogą uporać się z zapełnioną pamięcią wewnętrzną w urządzeniu.

Jeśli spodobał się Wam ten poradnik, być może przypadnie Wam do gustu również ten, w którym opisywaliśmy, jak usunąć iCloud. Poruszaliśmy również kiedyś temat tego, jak sprawdzić czy iPhone jest nowy – warto dowiedzieć się o tym więcej, jeśli planuje się zakupienie w najbliższym czasie nowego urządzenia. W przypadku, gdy macie jakieś pomysły lub sugestie odnośnie do tego, jakie kolejne artykuły powinniśmy przygotować, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach. Kto wie, może uda nam się zrealizować Wasze propozycje!

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.