Yanosik to bezpłatna aplikacja na urządzenia mobilne, która łączy następujące opcje: antyradar, CB radio i nawigację. Dzięki niej możliwe jest raportowanie przez każdego z użytkowników systemu wybranych sytuacji na drodze.

Cieszy się dużą popularnością wśród kierowców, czego dowodem jest wykorzystywanie go przez wielu z nich. Dziś przedstawimy, jak uruchomić Yanosika w Android Auto.

Android Auto – co to jest?

Android Auto to system do obsługi smartfona i aplikacji w trakcie jazdy. Usługa działa w dwóch trybach, a mianowicie:

 • po podłączeniu go do systemu infotainment,
 • przy obsłudze na ekranie telefonu.

W ramach niej można zarządzać licznymi różnymi aplikacjami, w tym np. obsługiwać muzykę, szyfrowane komunikatory internetowe czy też odbierać połączenia i korzystać z nawigacji. Android Auto to jedno z najwygodniejszych rozwiązań, jakie przygotowano dotychczas dla osób kierujących samochodami.

Krótka charakterystyka Yanosika na Android Auto

Warto podkreślić, że stosunkowo niedawno, bo w 2021 r., Yanosik uzyskał od Google certyfikacje i mógł pojawić się na platformie Android Auto. Był to długo wyczekiwany moment przez zmotoryzowanych. Dzięki temu wszyscy zainteresowani mogą go użytkować.

W jakim celu? Po pierwsze, aby określić optymalną drogę do celu. Po drugie, za pośrednictwem protokołu GSM/UMTS oraz GPS lokalne informacje przekazywane są innym użytkownikom tejże aplikacji, które w istocie pomagają podczas podróżowania. Mowa tutaj o takich danych, jak:

 • fotoradary,
 • kontrole drogowe,
 • patrole policji,
 • wypadki,
 • kontrole Inspekcji Transportu Drogowego,
 • odcinkowe pomiary prędkości,
 • miejsca częstych kontroli,
 • aktualne natężenie ruchu na drogach,
 • nazwy miast i osiedli,
 • stacje benzynowe i ceny paliw.

Yanosik w Androidzie Auto oferuje zatem nawigację GPS, powiadomienia o zdarzeniach na drodze oraz możliwość ich zgłaszania, a wszystko to bez opłat.

Jak uruchomić Yanosika w Android Auto?

Yanosika można pobrać na swój telefon zupełnie za darmo ze sklepu Google Play. Wystarczy, że:

 • wejdziesz do sklepu Google Play,
 • wyszukasz Yanosika poprzez wpisanie w wyszukiwarkę Yanosik,

yanosik instalacja

 • zainstalujesz go poprzez kliknięcie w Zainstaluj,

Yanosik

 • zgodzisz się na uprawnienia aplikacji (Yanosik potrzebuje dostępu do: lokalizacja, zdjęcia / multimedia / pliki, aparat, mikrofon, informacje o połączeniu Wi-Fi, informacje o połączeniu Bluetooth, identyfikator urządzenia i informacje o połączeniu).

Zaraz po instalacji na pulpicie pojawi się jego ikona:

Od tej chwili możesz korzystać z aplikacji. Jak widać, czynność ta jest niezwykle prosta.

Osoby korzystające z Yanosika, które chcą wyświetlić go w samochodzie na ekranie systemu infotainment, nie muszą nic robić. Otóż jego ikona pojawia się w menu Androida Auto w sposób automatyczny, zaraz po podłączeniu telefonu w swoim pojeździe. Jeśli tak się nie dzieje z jakichś powodów, należy rozważyć aktualizację aplikacji.

Przy pierwszym uruchomieniu trzeba wybrać język.

wybierz język

Yanosik poprosi Cię również o zalogowanie, jednak wybór w tym względzie należy do Ciebie: możesz założyć konto i podać swój adres e-mail bądź pominąć to, klikając w Pomiń w prawym górnym rogu i wybierając jakąś nazwę użytkownika.

logowanie yanosik

Czynność, jakiej należy też dokonać, to podanie pseudonimu.

pseudonim

Ostatnią kwestią do realizacji jest zaakceptowanie obowiązującego regulaminu. Ważne: ekran z logowaniem pojawia się tylko jeden raz – na początkowym etapie.

zgody yanosik

Jeśli chcesz skorzystać z funkcji Yanosika, jaką jest nawigacja, musisz wybrać daną opcję, np. Szukaj, a następnie podać, gdzie chcesz dojechać. Wówczas usłyszysz komunikat Wyznaczam trasę, na ekranie wyświetli się mapa z wytyczoną dla Ciebie drogą, a dodatkowo ukażą się zaznaczone ostrzeżenia. W tej fazie będziesz mógł rozpocząć podróż.

W trakcie użytkowania nawigacji niedostępne będzie jednoczesne pokazywanie informacji w formie graficznej i przy pomocy komunikatu dźwiękowego. Funkcja informowania będzie działała w trybie kompromisu. Przy włączonej nawigacji i kierowaniu pojazdem, gdy do najbliższego manewru pozostanie więcej niż 1000 m, zostaniesz ostrzeżony graficznie i dźwiękowo.

Natomiast, jeśli ta odległość będzie mniejsza, Yanosik będzie ostrzegał Cię wyłącznie o policji i fotoradarze w dwóch formach — graficznie i za pomocą komunikatu dźwiękowego. W przypadku wszystkich zdarzeń zawsze uzyskasz komunikat dźwiękowy. Gdy będziesz chciał wyłączyć aplikację, wystarczy, że klikniesz w Zakończ.

Yanosik w tle

Pływająca ikona jest dostępna w aplikacji na systemie Android i umożliwia przekazanie kierowcy podstawowych informacji o manewrach w formie graficznej podczas pracy Yanosika w tle.

Można ją włączyć, wchodząc w Ustawienia 🡪 Ekran 🡪 Pływająca ikona podczas pracy w tle. W tym miejscu można dostosować dla siebie rozmiar ikony bądź ją zupełnie wyłączyć.

Krótka recenzja

Yanosik jest oparty na społeczności osób, które zgłaszają informacje odnośnie fotoradarów, kontroli prędkości czy też nieoznakowanych pojazdów itd. Jest rozwiązaniem, które idealnie sprawdza się podczas podróżowania autem. Działa stabilnie i wydaje się być bardzo funkcjonalną aplikacją. Na pierwszy rzut oka główny ekran nie jest specjalnie przeładowany.

W przypadku, gdy nawigacja nie jest uruchomiona, to w lewym głównym rogu pojawia się adnotacja o najbliższym miejscu na drodze, gdzie doszło do jakiegoś zdarzenia, np. policyjnego patrolu. Poza tym dostępne jest jedynie hasło Szukaj i niewielki przycisk „lokalizacji”, który pozwala na zgłoszenie aktualnego wydarzenia, np. wypadku samochodowego.

yanosik obsługa

Jako ciekawostkę należy wskazać, że omawiany program współpracuje z Asystentem Google, co sprawia, iż nawigację do wybranego punktu można rozpocząć głosowo. Jest to niewątpliwie ogromny plus, bowiem zwiększa komfort obsługi, a równocześnie poprawia bezpieczeństwo, gdyż nie wymaga odrywania wzroku od drogi. W razie potrzeby na postoju dostępna jest również klawiatura ekranowa.

Wszystko jest intuicyjne i nie zacina się. Jesteśmy przekonani, że Yanosika można z powodzeniem używać podczas krótszych i dłuższych podróży. Dlatego nie zwlekaj i uruchom go jak najszybciej, a dzięki niemu zostaniesz poprowadzony do miejsca docelowego i jednocześnie będziesz informowany na bieżąco w przypadku kontroli prędkości, utrudnień na drodze itd.

Podsumowanie

Yanosik to nawigacja z bezkonkurencyjnym systemem ostrzegania. Jak ukazaliśmy, jego instalacja i uruchomienie jest niezwykle proste. Nie mamy co do tego wątpliwości, że użycie tej aplikacji pomoże Ci w bezpiecznym dotarciu do celu. Skorzystaj z aktualizowanej na bieżąco bazy zgłoszeń i ciesz się spokojniejszą podróżą! Zapraszamy także do naszego rankingu darmowych nawigacji samochodowych, znajdziesz tam ciekawe alternatywy dla Yanosika.

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak wybrac dobry vpn Jak wybrać dobry VPN na Androida? Ranking
Urządzenia z Androidem nie chronią użytkownika najlepiej, jeśli chodzi o aktywność w sieci. VPN w tym przypadku jest najlepszym rozwiązaniem, gdy chcesz zadbać o swoje
jak zmienić vpn w telefonie Jak zmienić VPN w telefonie? Instrukcja krok po kroku
Tytułowy VPN (Virtual Private Network) w telefonach to ciągle pewnego rodzaju nisza, podobnie jak niegdyś antywirus. Ciągle się jednak rozwija i tendencję wzrostową utrzyma jeszcze
strzelanki na telefon Odkryj najlepsze strzelanki na telefon!
Jeszcze nie tak dawno temu przez “gry mobilne” mieliśmy na myśli proste gry logiczne, idealne do gry na małym ekranie. Pomyślcie sobie: jakie są według
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *