Złośliwe oprogramowanie, które zmienia wyszukiwarkę internetową bądź stronę startową w przeglądarce jest dość często spotykane. Łatwo się na coś takiego naciąć, na przykład podczas instalowania normalnego darmowego oprogramowania. Często w jego instalatorze dorzucona jest także instalacja tego typu uciążliwych robaków internetowych. Jednym z nich jest Delta Homes – najczęściej pojawiającym się pytaniem na jej temat jest w związku z tym jak usunąć Delta Homes z Chrome i innych przeglądarek.

Nie jest to takie proste, jak moglibyśmy sobie życzyć, ponieważ ten robak zakopuje się głęboko na naszym dysku i ani myśli, żeby się z niego usunąć. W związku z tym najlepiej walczyć z nim przy użyciu specjalnych narzędzi. Cały ten proces wytłumaczymy krok po kroku poniżej. Zapraszamy!

Jak usunąć Delta Homes z Chrome i innych przeglądarek?

Najszybciej i najprościej jest pozbyć się Delta Homes i innych tego typu problemów za pomocą specjalnego narzędzia do usuwania takich zagrożeń. Wśród najpopularniejszych rozwiązań można wymienić darmowego AdwCleanera.

Więc, jak usunąć Delta Homes z Chrome i innych przeglądarek? W pierwszej kolejności należy wykonać następujące kroki:

  1. Otwórz oficjalną stronę AdwCleanera i przyciśnij “Bezpłatne pobieranie”.
  2. Uruchom plik po jego pobraniu i wybierz opcję “Skanuj teraz”.
  3. Kiedy już skanowanie się zakończy i program wykryje zagrożenia, wybierz opcję ich dezynfekcji.

Jeśli problem nie zostanie usunięty, trzeba kontynuować ofensywę. Kolejnym krokiem jest uruchomienie głębokiego skanu w swoim programie antywirusowym – nie jest to narzędzie dedykowane do usuwania adware, ale czasami potrafi sobie z tym poradzić.

Kolejna opcja to przywrócenie przeglądarki do ustawień fabrycznych bądź odinstalowanie jej i zainstalowanie ponownie. Warto także wejść w listę programów systemu Windows i sprawdzić, czy nie widać tam czegoś podejrzanego, czy to Delta Homes, czy czegokolwiek innego, a następnie wybrać opcję “Odinstaluj”.

Można także próbować ręcznie odinstalowywać rozszerzenie Delta Homes z przeglądarki i w jej ustawieniach zmieniać stronę startową na normalną. Zazwyczaj jednak jest to mało skuteczne, ponieważ robak jest zagnieżdżony na poziomie systemu, a nie przeglądarki i tak łatwo się go nie da wykurzyć.

Lepiej polegać właśnie na oprogramowaniu zwalczającym śmieciowe oprogramowania, ponieważ ono w większości przypadków szybko i sprawnie rozwiąże problem.

Usuwanie Delta Homes – podsumowanie

Po zapoznaniu się z naszymi wskazówkami powinniście znać już doskonale odpowiedź na pytanie, jak usunąć Delta Homes z Chrome i innych przeglądarek internetowych. Chociaż ten dodatek nie jest tak szkodliwy i niebezpieczny jak wiele innych przykładów złośliwego oprogramowania, to mimo wszystko warto jak najszybciej pozbyć się go ze swojego urządzenia. Choćby po to, żeby nie denerwować się przy każdym odpaleniu przeglądarki.

Korzystając z okazji, chcielibyśmy zaproponować Wam zapoznanie się także z innymi naszymi poradnikami. Dotychczas między innymi tłumaczyliśmy, jak usunąć Yahoo, co jest problemem bardzo podobnym do tego, który opisywaliśmy w tym artykule. Wyjaśnialiśmy także, jak ustawić stronę startową w Chrome. W przypadku, gdybyście mieli jakieś propozycje lub uwagi, koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach pod tym materiałem!

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak ustawić stronę startową w chrome Jak ustawić stronę startową w Google Chrome?
Bywa, że domyślne ustawienie strony startowej w przeglądarce Google Chrome nam nie odpowiada i chcielibyśmy je zmienić. Zdarza się też, że przeglądarka zostaje zainfekowana i
jak przyspieszyć chrome Jak przyspieszyć przeglądarkę Google Chrome?
Google Chrome jest najpopularniejszą przeglądarką internetową na świecie. Nie da się jednak ukryć, że jest to jednocześnie przeglądarka, która ma sporą tendencję do “zamulania”. Nawet,
jak zmienić język w google chrome Jak zmienić język w Google Chrome?
Czasami może zdarzyć się sytuacja, w której będziemy chcieli zmienić aktualny język przeglądarki na inny. Na przykład na taki, którego aktualnie się uczymy, aby łatwiej
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *