Yahoo Search to wyszukiwarka do przeglądarek internetowych, która ma tendencję do instalowania się przy okazji innych programów. Czasami “przeklikujemy” instalację jakiegoś oprogramowania, nie zwracając uwagi na to, że w pewnym momencie pojawia się opcjonalna, ale domyślnie zaakceptowana zgoda na Yahoo, a potem trudno się takiego problemu pozbyć. Tak więc, jak usunąć Yahoo z Chrome i innych przeglądarek?

Nie jest to takie oczywiste, z tego względu, że Yahoo Search instaluje się na komputerze jako osobne oprogramowanie, a nie po prostu jako rozszerzenie do przeglądarki. Jednak bez obaw – zazwyczaj wystarczy tylko kilka minut, aby się go pozbyć, jeśli wie się, co robić. Wszystko wyjaśnimy poniżej. Zapraszamy!

Jak usunąć Yahoo z Chrome, Firefoxa i nie tylko?

Niezależnie od tego, czy interesuje nas, jak usunąć Yahoo z Chrome czy innych przeglądarek, odpowiedź na to pytanie będzie taka sama. Można oczywiście próbować usuwać rozszerzenia lub przywracać ustawienia fabryczne bezpośrednio z poziomu przeglądarki, ale często to nie wystarczy.

Z tego względu, że Yahoo czy inne niechciane wtyczki mogą być problemem nie na poziomie tylko przeglądarki, a ogółem komputera. Do ich wyczyszczenia trzeba więc specjalnego oprogramowania – nie dadzą się usunąć poprzez przeglądarkę.

Tak więc, jak usunąć Yahoo? Najprostsza metoda wygląda następująco:

 1. Wejdź na oficjalną stronę AdwCleanera i kliknij na przycisk “Bezpłatne pobieranie”.
 2. Uruchom pobrany plik i naciśnij na “Skanuj teraz”.
 3. Po ukończeniu skanowania wybierz opcję usunięcia zagrożeń, które zostały wykryte i poczekaj, aż program zakończy działanie.

Jeśli ten program nie wykryje Yahoo Search lub nie będzie w stanie usunąć problemu (aczkolwiek powinien), można spróbować przetestować także inne narzędzia do usuwania złośliwego oprogramowania, na przykład Junkware Removal Tool.

Searchkity (tak właśnie nazywa się bowiem podkategoria rootkitów związana z wyszukiwarkami internetowymi) niekiedy są w stanie usunąć także zwykłe programy antywirusowe, więc warto uruchomić w swoim antywirusie skan (najlepiej nie szybki, a całościowy) i pozwolić mu na pozbycie się zagrożeń, jeśli uda się jakieś wykryć.

Jak wyłączyć Yahoo – podsumowanie

Odpowiedź na pytanie, jak usunąć Yahoo z Chrome i innych przeglądarek nie jest jak widać trudna, ale nie obejdzie się bez skorzystania z zewnętrznych (aczkolwiek na szczęście w większości przypadków darmowych) programów. Yahoo jest bowiem znacznie bardziej uciążliwe niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka i samo usunięcie rozszerzenia, zmiana domyślnej wyszukiwarki czy strony startowej nie zawsze pomogą.

Nie zmienia to jednak faktu, że warto wiedzieć, jak takie rzeczy robić, ponieważ nie przydadzą się co prawda w przypadku Yahoo Search, ale niektórych innych problemów z przeglądarką już tak. Zapraszamy więc do zapoznania się z naszymi artykułami odnośnie do tego, jak ustawić domyślną przeglądarkę, a także, jak ustawić stronę startową w Chrome. Jeśli macie jakieś pytania lub propozycje odnośnie do tego bądź innych materiałów, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

4 Comments

 • JD, 20 czerwca 2022 @ 13:47 Reply

  scam nie pobierajcie tego gowna

  • yessir, 20 października 2022 @ 17:52 Reply

   problem ze nadal nie dziala i sie nie pobiera wgl skad to sie wzielo na moim kompie ?
   ale yahoo czy te do odinstalowania yahoo

 • JD, 20 czerwca 2022 @ 13:47 Reply

  scam nie pobierajcie tego gowna JD

 • yessir, 20 października 2022 @ 17:51 Reply

  problem ze nadal nie dziala i sie nie pobiera wgl skad to sie wzielo na moim kompie ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *