Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Yahoo Search to wyszukiwarka do przeglądarek internetowych, która ma tendencję do instalowania się przy okazji innych programów. Czasami “przeklikujemy” instalację jakiegoś oprogramowania, nie zwracając uwagi na to, że w pewnym momencie pojawia się opcjonalna, ale domyślnie zaakceptowana zgoda na Yahoo, a potem trudno się takiego problemu pozbyć. Tak więc, jak usunąć Yahoo z Chrome i innych przeglądarek?

Nie jest to takie oczywiste, z tego względu, że Yahoo Search instaluje się na komputerze jako osobne oprogramowanie, a nie po prostu jako rozszerzenie do przeglądarki. Jednak bez obaw – zazwyczaj wystarczy tylko kilka minut, aby się go pozbyć, jeśli wie się, co robić. Wszystko wyjaśnimy poniżej. Zapraszamy!

Jak usunąć Yahoo z Chrome, Firefoxa i nie tylko?

Niezależnie od tego, czy interesuje nas, jak usunąć Yahoo z Chrome czy innych przeglądarek, odpowiedź na to pytanie będzie taka sama. Można oczywiście próbować usuwać rozszerzenia lub przywracać ustawienia fabryczne bezpośrednio z poziomu przeglądarki, ale często to nie wystarczy.

Z tego względu, że Yahoo czy inne niechciane wtyczki mogą być problemem nie na poziomie tylko przeglądarki, a ogółem komputera. Do ich wyczyszczenia trzeba więc specjalnego oprogramowania – nie dadzą się usunąć poprzez przeglądarkę.

Tak więc, jak usunąć Yahoo? Najprostsza metoda wygląda następująco:

 1. Wejdź na oficjalną stronę AdwCleanera i kliknij na przycisk “Bezpłatne pobieranie”.
 2. Uruchom pobrany plik i naciśnij na “Skanuj teraz”.
 3. Po ukończeniu skanowania wybierz opcję usunięcia zagrożeń, które zostały wykryte i poczekaj, aż program zakończy działanie.

Jeśli ten program nie wykryje Yahoo Search lub nie będzie w stanie usunąć problemu (aczkolwiek powinien), można spróbować przetestować także inne narzędzia do usuwania złośliwego oprogramowania, na przykład Junkware Removal Tool.

Searchkity (tak właśnie nazywa się bowiem podkategoria rootkitów związana z wyszukiwarkami internetowymi) niekiedy są w stanie usunąć także zwykłe programy antywirusowe, więc warto uruchomić w swoim antywirusie skan (najlepiej nie szybki, a całościowy) i pozwolić mu na pozbycie się zagrożeń, jeśli uda się jakieś wykryć.

Jak wyłączyć Yahoo – podsumowanie

Odpowiedź na pytanie, jak usunąć Yahoo z Chrome i innych przeglądarek nie jest jak widać trudna, ale nie obejdzie się bez skorzystania z zewnętrznych (aczkolwiek na szczęście w większości przypadków darmowych) programów. Yahoo jest bowiem znacznie bardziej uciążliwe niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka i samo usunięcie rozszerzenia, zmiana domyślnej wyszukiwarki czy strony startowej nie zawsze pomogą.

Nie zmienia to jednak faktu, że warto wiedzieć, jak takie rzeczy robić, ponieważ nie przydadzą się co prawda w przypadku Yahoo Search, ale niektórych innych problemów z przeglądarką już tak. Zapraszamy więc do zapoznania się z naszymi artykułami odnośnie do tego, jak ustawić domyślną przeglądarkę, a także, jak ustawić stronę startową w Chrome. Jeśli macie jakieś pytania lub propozycje odnośnie do tego bądź innych materiałów, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Share:

administrator

4 Comments

 • JD, 20 czerwca 2022 @ 13:47 Reply

  scam nie pobierajcie tego gowna

  • yessir, 20 października 2022 @ 17:52 Reply

   problem ze nadal nie dziala i sie nie pobiera wgl skad to sie wzielo na moim kompie ?
   ale yahoo czy te do odinstalowania yahoo

 • JD, 20 czerwca 2022 @ 13:47 Reply

  scam nie pobierajcie tego gowna JD

 • yessir, 20 października 2022 @ 17:51 Reply

  problem ze nadal nie dziala i sie nie pobiera wgl skad to sie wzielo na moim kompie ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.