Używacie na co dzień Google Chrome, czyli najpopularniejszej przeglądarki świata? Jeśli tak, to na pewno zainteresuje Was nowa funkcja, która właśnie pojawiła się w najnowszej wersji aplikacji. Dzięki niej teraz Wasze smartfony bez problemu przeczytają Wam interesujący artykuł lub treść innej strony. Więcej szczegółów poniżej.

Chrome wprowadza uatrakcyjniony wariant automatu do przesłuchiwania treści

Google stara się, aby jego najpopularniejsze aplikacje nie pozostawały w tyle i regularnie poddaje je aktualizacji. Ostatnimi czasy zmiany zaszły w jednej z wiodących przeglądarek Chrome. Kilka miesięcy temu pojawił się Bing Chat, a teraz Chrome zyskuje kolejną nową funkcję, czyli Listen to this page (Odsłuchaj tę stronę), która umożliwi ekspresowe odsłuchanie treści załadowanej witryny.

Dzięki tej nowości nie tylko będziecie mogli wygodnie przesłuchać interesujący Was tekst, ale nawet wstrzymywać czy zmieniać prędkość odczytu. Dodatkowo w razie potrzeby możliwe będzie przewijanie czy przeskakiwanie w treści o 10 sekund, wybór języka czy głosu lektora, którego chcecie słuchać.  Zatem jak widzicie, jest to dość rozbudowana funkcja, a nie zwyczajny automat do odczytywania treści.

Jak włączyć odsłuchiwanie tekstu w Chrome? Krok po kroku

Całkiem duże grono internautów poinformowało już, że dostrzegło u siebie nową funkcję, stąd wiadomo, gdzie można jej szukać. Otóż, aby włączyć tę nowość, należy postępować zgodnie z poniższymi krokami:

 1. Otwórz aplikację Chrome na smartfonie z Androidem.
 2. Przejdź do strony z tekstem, który chcesz przeczytać.
 3. Kliknij trzy kropki znajdujące się w prawym górnym rogu i wybierz opcję „Odsłuchaj tę stronę” (powinna być dostępna pod opcją „Przetłumacz”).
 4. Aby zakończyć korzystanie z tego trybu, kliknij „Zamknij”.

Należy zaznaczyć, że nowa funkcja wdrażana jest stopniowo, co oznacza, że nie jest dostępna jeszcze u wszystkich.

Niestety, nie może być zbyt pięknie. Nie wszystkie języki są dostępne

Mogłoby się wydawać, że nowa funkcja w Chrome jest naprawdę przydatna, ale niestety ma spory minus. Na ten moment nie obsługuje wszystkich języków, dlatego też nie wszyscy z niej skorzystają. Aktualnie dostępne są tylko takie języki jak m.in.:

 • angielski,
 • chiński,
 • niemiecki,
 • rosyjski,
 • francuski,
 • hiszpański,
 • arabski,
 • japoński.

Na liście brakuje języka polskiego, ale kto wie, może za jakiś czas pojawią się kolejne języki? Czas pokaże, a póki co cieszmy się tym, co mamy! Planujecie wypróbować nowy dodatek w Google Chrome? Dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak przyspieszyć chrome Jak przyspieszyć przeglądarkę Google Chrome?
Google Chrome jest najpopularniejszą przeglądarką internetową na świecie. Nie da się jednak ukryć, że jest to jednocześnie przeglądarka, która ma sporą tendencję do “zamulania”. Nawet,
jak zmienić język w google chrome Jak zmienić język w Google Chrome?
Czasami może zdarzyć się sytuacja, w której będziemy chcieli zmienić aktualny język przeglądarki na inny. Na przykład na taki, którego aktualnie się uczymy, aby łatwiej
bing chat chrome Bing Chat trafił na Google Chrome (i Safari) dla wybranych użytkowników
Dotychczas osoby zainteresowane wypróbowaniem Bing Chatu, czyli chatbota opartego na sztucznej inteligencji (m.in. modelu GPT-4 od OpenAI), były zmuszone do korzystania z produktów Microsoftu. Teraz
Udostępnij

Doświadczona copywriterka tworząca teksty o różnej tematyce. Na bieżąco obserwuję nowości w świecie technologii i dzielę się nimi z innymi ludźmi. Po godzinach miłośniczka Netflixa, podróży, pieczenia ciast i herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *