Historia wyszukiwania przydaje się, jeśli na przykład zapomnieliśmy nazwę strony, na którą kiedyś wchodziliśmy i chcemy ją odnaleźć. Często jednak może być kłopotliwa, zwłaszcza, jeśli na przykład dzielimy z kimś urządzenie. W takim razie, jak usunąć historię wyszukiwania w komputerze? Gdzie szukać takiej opcji?

Na szczęście jest ona łatwo dostępna. Wszystkiego, co musicie wiedzieć na ten temat, dowiecie się w dalszej części tego artykułu. Zapraszamy!

Jak usunąć historię wyszukiwania w komputerze?

Poniżej omówimy zarówno proces usuwania historii wyszukiwania w przeglądarkach internetowych, jak i w samym systemie Windows 10.

Usuwanie historii w Chrome i Firefoxie

Odpowiedź na pytanie, jak usunąć historię wyszukiwania w komputerze wygląda następująco, jeśli chodzi o przeglądarkę Google Chrome:

 1. Otwórz Chrome na komputerze.
 2. Naciśnij na trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu.
 3. Kliknij na “Historia”, a potem z listy, która się pojawi wybierz jeszcze raz “Historia” (lub przyciśnij skrót klawiszowy Ctrl + H).
 4. Jeśli chcesz usunąć jeden wpis/kilka/kilkanaście, zaznacz kwadraty obok nich i naciśnij na przycisk “Usuń”. Aby pozbyć się całej historii, naciśnij na “Wyczyść dane przeglądania” po lewej stronie, wybierz obok “Zakres czasu” to, z jakiego okresu dane chcesz usunąć i kliknij na “Wyczyść dane”.

W przypadku przeglądarki Firefox wygląda to podobnie:

 1. Otwórz Firefoxa na komputerze.
 2. Naciśnij na trzy poziome kreski w prawym górnym rogu ekranu.
 3. Wybierz “Historia”, a następnie “Wyczyść historię przeglądania”.
 4. Obok “Okres do wyczyszczenia” wybierz, z jakiego okresu chcesz usunąć dane, po czym naciśnij na “Ok”.

Jeśli chodzi o inne przeglądarki, takie jak Edge, Opera czy Brave, również proces nie powinien mocno się różnić – wystarczy znaleźć odpowiednią opcję w ustawieniach przeglądarki.

Czyszczenie historii wyszukiwania w systemie Windows 10

System Windows 10, o ile ta opcja nie jest wyłączona, zachowuje historię tego, co było wyszukiwane w wyszukiwarce systemowej. Można jednak bez problemu taką historię wyczyścić (a także wyłączyć jej dalsze zapisywanie). Jak to zrobić? Wystarczy wykonać poniższe kroki:

 1. Otwórz Ustawienia komputera.
 2. Wybierz zakładkę “Wyszukiwanie”.
 3. Zjedź w dół i kliknij na “Wyczyść historię wyszukiwania urządzenia”.

Tutaj można także przesunąć suwak pod “Historia wyszukiwania na tym urządzeniu” do pozycji wyłączonej, jeśli aktualnie pojawia się napis “Włączone” – dzięki temu historia przestanie być zapisywana.

Usuwanie historii przeglądania – podsumowanie

Mamy nadzieję, że udało nam się tym artykułem adekwatnie odpowiedzieć na pytanie, jak usunąć historię wyszukiwania w komputerze. Jeśli ktoś woli, aby historia w ogóle nie była zapisywana, warto poszukać opcji w ustawieniach lub wtyczki do przeglądarki, która na przykład automatycznie wyczyści historię przy każdym zamknięciu programu. Dzięki temu nie będzie trzeba pamiętać o regularnym czyszczeniu jej manualnie.

Zapraszamy przy okazji do zapoznania się z innymi naszymi poradnikami. Jeśli na przykład przeszkadza Wam konkretnie historia oglądania na YouTube i chcecie ją wyczyścić, zerknijcie do naszego materiału na ten temat. Może się Wam też przydać artykuł na temat tego, jak sprawdzić usuniętą historię. Gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie, nie wahajcie się zostawiać ich w komentarzach!

Udostępnij

Administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *