Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Podłączenie karty płatniczej do konta w sklepie Google Play pozwala na łatwe i szybkie kupowanie nowych aplikacji czy dokonywanie mikrotransakcji w aplikacjach już posiadanych. Jest jednak wiele sytuacji, w których możemy chcieć taką kartę, którą kiedyś do konta podpięliśmy, od niego odłączyć. Tylko jak usunąć kartę z Google Play? Czy jest taka opcja?

Google jak najbardziej pozwala usunąć z pamięci sklepu dodaną wcześniej kartę płatniczą. Krok po kroku wyjaśnimy, jak usunąć kartę ze sklepu Play poniżej. To prosty i błyskawiczny proces, jeśli wie się, gdzie szukać odpowiedniej opcji. Zapraszamy!

Jak usunąć kartę z Google Play?

Usunięcie karty ze sklepu Play jest równie łatwe jak jej dodanie, a nawet prostsze i szybsze, ponieważ nie trzeba wpisywać jej danych. Tak więc, jak usunąć kartę z Google Play? Należy w tym celu wykonać następujące kroki:

  1. Otwórz aplikację Sklep Play.
  2. Stuknij w ikonkę swojego awatara w prawym górnym rogu ekranu.
  3. Naciśnij na “Płatności i subskrypcje”, a następnie “Formy płatności”.
  4. Wybierz kartę, którą chcesz usunąć.
  5. Przyciśnij trzy kropki, po czym wybierz “Usuń formę płatności”.

W każdej chwili można oczywiście dodać formę płatności ponownie, czy to tę samą, czy zupełnie inną.

Jeśli po wejściu w zakładkę “Płatności” zjedziemy w dół i naciśniemy “Więcej ustawień płatności”, zostaniemy przeniesieni do strony, na której zobaczymy wszystkie karty powiązane z kontem Google, nie tylko sklepem Google Play. Można je usunąć, naciskając na przycisk “Usuń” przy danej formie płatności.

Jak usunąć kartę ze sklepu Play – podsumowanie

Po zapoznaniu się ze zgromadzonymi powyżej informacjami powinniście już być w stanie samodzielnie odpowiedzieć na pytanie, jak usunąć kartę z Google Play. Nie jest to trudne, a jest wiele przypadków, w których warto to zrobić. Utrata karty, skończenie się jej ważności, decyzja o zaprzestaniu korzystania z danego konta – długo można by wymieniać.

Przy okazji chcielibyśmy zaprosić Was do zapoznania się także z innymi materiałami, które dla Was przygotowaliśmy. Jakiś czas temu między innymi tłumaczyliśmy, jak zresetować kartę sieciową. Omawialiśmy także, jak przenieść kontakty na kartę SIM. W przypadku, gdybyście mieli jakieś propozycje lub pytania, nie wahajcie się dzielić nimi w komentarzach!

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *