Posiadasz konto na Allegro, ale z wiadomych dla siebie powodów, już od jakiegoś czasu w ogóle z niego nie korzystasz? Być może zastanawiasz się, w jaki sposób usunąć swoje konto z portalu, z którego korzystają miliony użytkowników. Choć mogłoby się wydawać, że usunięcie konta na Allegro jest błahą sprawą, to jednak nie do końca.

Jako posiadacz konta, które chcesz usunąć, musisz pamiętać o kilku ważnych sprawach i uzbroić się w cierpliwość. Jeśli chcesz wiedzieć, jak usunąć konto na Allegro, koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem.

Allegro – jak usunąć konto?

Nie od dziś wiadomo, że Allegro jest bardzo popularną platformą sprzedażową. Choć z pewnością nie zastanawiałeś się wcześniej, jak usunąć konto na Allegro, to jednak teraz ta wiedza jest Ci zapewne potrzebna.

Musisz jednak wiedzieć, że nie jest to taki sam, prosty proces, jak w przypadku podobnych serwisów. Proces usuwania konta na Allegro jest wydłużony, a więc cierpliwość jest tu bardzo potrzeba. W przypadku, gdy chcesz szybciej załatwić tę sprawę, być może będziesz musiał skontaktować się z obsługą klienta Allegro.

Jak usunąć konto na Allegro PL krok po kroku?

Poniżej, krok po kroku, przeprowadzimy Cię przez proces usuwania konta na Allegro.

  • W pierwszej kolejności zaloguj się na swoje konto. Ważną informacją jest fakt, że proces usuwania konta na Allegro, jest ściśle powiązany z tym, kiedy zostało założone. Podczas zakładania konta zgodziliśmy się na daną umowę.
  • Drugi etap to wyłączanie abonamentów, jeśli z nich korzystasz i uregulowanie salda na koncie oraz zamknięcie rachunku w zakładce Faktury. Oprócz tego opłać należności i wypłać środki z konta Allegro Finanse.
  • Trzeci krok to złożenie wniosku o usunięcie konta, który możesz znaleźć na stronie internetowej Allegro. Uzupełniony wniosek musisz wysłać do firmy i poczekać na usunięcie konta. Allegro ma na rozwiązanie z nami umowy aż 60 dni od daty wysłania wniosku. Wejdź na stronę allegro.pl/rozwiazywanie-umowy/wniosek/rozwiązanie.
  • Kliknij opcję „Wyślij wniosek” i wybierz „Wypowiedz umowę”.

Inaczej sprawa wygląda, w przypadku konta dopiero założonego. W takiej sytuacji masz 14 dni na odstąpienie od umowy od momentu założenia konta na Allegro. Jednak musisz wiedzieć, że aby czynności zostały przeprowadzone, nie możesz nic kupować, sprzedawać, ani nawet kontaktować się ze sprzedającymi na platformie. Dzięki temu wniosek o usunięcie konta zostanie rozpatrzony w ciągu 20 dni roboczych.

Posiadając konto na Allegro Junior, które zakładają osoby w wieku od 13 do 18 lat, również obowiązują te same procedury. 

Jak całkowicie usunąć konto na Allegro? Umowa

Jak już wiesz, Allegro ma aż 60 dni na rozwiązanie Twojej umowy z platformą. W tym okresie nie będziesz mógł kupować, licytować, a nawet ukończyć rozpoczętych już zakupów. Jeśli byłeś w trakcie licytacji, nie będziesz już mógł zmienić kwoty, którą zaoferowałeś. Z konta sprzedawców w ciągu 7 dni zostaną usunięte wszelkie oferty. Jedyne, co będzie można zrobić to uregulować wszelkie płatności z Allegro i wypłacić pieniądze z Allegro Finanse.

Przez tych 60 dni nadal będziesz mógł logować się na swoje konto. Po ich upływie nie będzie to już możliwe, a Twoje dane zostaną częściowo usunięte w platformy. Musisz wiedzieć, że zerwanie umowy z Allegro jest procesem nieodwracalnym, dlatego zanim zdecydujesz się na ten krok, weź pod uwagę wszelkie za i przeciw.

Allegro Smart – co z wpłaconymi środkami?

Jeśli korzystałeś z Allegro Smart, po złożeniu wniosku o zamknięcie konta, nie będziesz mógł już korzystać z tej funkcji. Środki za niewykorzystany okres zostaną Ci przekazane w ciągu 14 dni od wypowiedzenia umowy. Korekta faktury będzie przesłana na Twój email.

Czy możliwe jest przywrócenie konta Allegro?

Usunięcie starego konta jest procesem nieodwracalnym, jednak zawsze możesz skontaktować się z działem obsługi klienta Allegro. Być może uda się wstrzymać ten proces.  Jeżeli jednak Twoje konto istnieje dopiero od 14 dni i chcesz cofnąć swoją decyzję o jego usunięciu, wystarczy, że wejdziesz na swoje konto i wykonasz jakieś działanie np. zakup.

Jak usunąć konto na Allegro Lokalnie?

Jeśli posiadasz konto na Allegro Lokalnie i na Allegro, nie możesz usunąć tylko Allegro Lokalnie. Allegro nie umożliwia korzystania z tradycyjnego konta na Allegro po usunięciu Allegro Lokalnie. Musisz usunąć więc konto na Allegro, aby pozbyć się również Allegro Lokalnie.

Jak usunąć konto firmowe na Allegro?

Firmowe konto na Allegro usuwasz w taki sam sposób, jak konto standardowe. A więc poprzez formularz rozwiązania umowy, który jest równoznaczny z wypowiedzeniem umowy zawartej podczas zakładania konta. I w tym przypadku okres wypowiedzenia sięga 60 dni.

Jak usunąć kartę płatniczą z konta Allegro?

Chcąc pozbyć się karty płatniczej ze swojego konta na Allegro, musisz:

  1. Wejść na swoje konto.
  2. Wybrać kafel ze strzałką skierowaną do dołu. Znajdziesz go obok swojego imienia.
  3. Następnie wejdź na „Moje konto” i kliknij hasło „Karty płatnicze”.
  4. Odszukaj kartę i wybierz „Usuń kartę”.

Choć może wydawać się, że usuwanie swojego konta na Allegro jest trudnym zadaniem, to jednak postępując według powyższych instrukcji, cały proces będzie łatwiejszy. Jedyne, o co musisz zadbać, to o cierpliwość. Pamiętaj, że usunięcie konta na Allegro jest trwałe. Więc jeśli znów będziesz chciał zarejestrować się na tej platformie, będziesz musiał założyć nowe konto. Sprawdź również, jak usunąć konto Amazon!

WARTO PRZECZYTAĆ:

huawei watch 4 pro blood sugar Jak śledzenie poziomu cukru we krwi przez zegarek Smartwatch zmienia sposób leczenia cukrzycy
Śledzenie poziomu cukru we krwi za pomocą zegarka Smartwatch rewolucjonizuje zarządzanie cukrzycą, zapewniając osobom chorym na cukrzycę cenne narzędzia i informacje umożliwiające monitorowanie poziomu cukru
Czy pompa ciepła jest dla mnie?
Czy pompy ciepła nadają się tylko do nowych budynków? Czy na pewno ogrzeją dom, gdy na dworze będzie mróz? I czy są głośne? Na temat
smartwatch meski Smartwatch dla stylowego i wymagającego mężczyzny. Jaki wybrać?
Wybór odpowiedniego smartwatcha to decyzja, która może znacząco wpłynąć na nasze codzienne życie. Smartwatch to nie tylko elegancki dodatek, ale także zaawansowane narzędzie, które ułatwia
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *