Amazon w Polsce działa stosunkowo niedługo. W tym czasie zdołał zgromadzić sporo fanów, a także antyfanów, jak i osób, które go wypróbowały, ale stwierdziły, że mimo wszystko nie jest to opcja dla nich. Wśród przedstawicieli tej trzeciej kategorii często przewija się pytanie o to, jak usunąć konto Amazon całkowicie, ponieważ na przykład nie planują one dalej z niego korzystać i nie chcą, aby po prostu “wisiało” sobie nieużywane.

Bez obaw – opcja usunięcia konta oczywiście istnieje, a skorzystanie z niej jest relatywnie szybkie i proste, jeśli wie się, gdzie szukać odpowiednich ustawień. Cały proces usuwania konta Amazon omówimy dla Was krok po kroku w dalszej części tego materiału (a wcześniej wyjaśniliśmy już, jak usunąć konto Steam). Zapraszamy!

Jak usunąć konto Amazon?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć, że w przeciwieństwie do niektórych innych serwisów, w których po zleceniu usunięcia konta można je przywrócić w przeciągu 30 dni od wydania dyspozycji, usunięcie konta Amazon jest nieodwracalne. Należy się więc dobrze zastanowić, czy chcemy to zrobić – w ten sposób pozbawimy się dostępu między innymi do historii naszych zakupów.

Dobrze, ale jak usunąć konto Amazon? Jeśli jesteśmy pewni, że to odpowiedni krok dla nas, musimy wykonać w tym celu następujące kroki:

  1. Wejdź na stronę Zamknij konto Amazon.
  2. Wpisz dane logowania konta, które chcesz usunąć i zaloguj się.
  3. Wybierz z rozwijanego menu powód zamknięcia konta.
  4. Zaznacz pole obok opcji “Tak, chcę nieodwracalnie zamknąć konto Amazon i usunąć moje dane”, po czym kliknij na “Zamknij moje konto”.

Uwaga — po wykonaniu tego procesu powinniśmy otrzymać wiadomość tekstową na numer telefonu powiązany z kontem bądź e-maila na adres e-mail powiązany z kontem., czyli np. na Gmaila. Znajdziemy we wiadomości instrukcję tego, co musimy zrobić, żeby potwierdzić, że to rzeczywiście my złożyliśmy dyspozycję usunięcia konta. Żeby ukończyć proces usuwania, należy postępować zgodnie z rzeczoną instrukcją.

Usuwanie konta Amazon — podsumowanie

Jeśli postępowaliście zgodnie z powyższymi wskazówkami, Wasze konto Amazon powinno bez problemu zostać usunięte. Jak się okazało, odpowiedź na pytanie, jak usunąć konto Amazon jest stosunkowo prosta. W związku z tym w przypadku, kiedy będziemy chcieli się go pozbyć, nie musimy się martwić, że zajmie to bardzo dużo czasu. Jednocześnie warto wspomnieć, że nie trzeba usuwać całego konta, aby anulować subskrypcję usługi Amazon Prime – można po prostu przejść z powrotem na darmowe konto.

Warto wspomnieć, że dotychczas stworzyliśmy już wiele innych użytecznych poradników z zakresie tego, jak usuwać konta w wielu popularnych serwisach internetowych. Wyjaśniliśmy między innymi, jak usunąć konto Microsoft. Jesteśmy zawsze otwarci na Wasze sugestie i pomysły, więc gdybyście jakieś mieli, nie bójcie się dzielić nimi z nami w sekcji komentarzy!

WARTO PRZECZYTAĆ:

the amazon one Amazon zaprezentował bezdotykową płatność dłonią
Dopiero co pisaliśmy o chroniących dom dronach od spółki-córki Amazona, a teraz amerykański gigant pochwalił się kolejną innowacją. Jest to nowa, w pełni bezdotykowa i
anthropic Amazon inwestuje miliardy dolarów w start-up zajmujący się AI
O Amazonie było dotychczas relatywnie cicho w kontekście AI, jednak właśnie się to zmieniło, wraz z wielką inwestycją. Amerykański gigant zdecydował się przeznaczyć miliardy dolarów
amazon ai Prezes Amazona: każdy zespół pracuje nad generatywną sztuczną inteligencją
Chociaż w kontekście sztucznej inteligencji najwięcej mówi się o Google oraz OpenAI (i Microsofcie), Amazon też nie próżnuje. Prezes firmy zadeklarował, że wśród różnych gałęzi
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *