Amazon Prime relatywnie niedawno wszedł do Polski, a wraz z nim usługa Amazon Prime. Wiąże się z nią szereg różnych benefitów, takich jak darmowe dostawy niektórych produktów, dostęp do specjalnych ofert, a także do serwisu streamingowego Amazon Prime Video. Gratką dla graczy jest z kolei Prime Gaming, w skład którego wchodzą m.in. bonusy w wielu produkcjach i darmowe gry. Pojawia się jednak jedno kluczowe pytanie: ile kosztuje Amazon Prime w Polsce?

Wszystko to brzmi bowiem dobrze, ale opłacalność całego pakietu będzie zależała od jego ceny. Nie da się ukryć, że sporo krąży informacji o tym, że Prime aktualnie w Polsce jest usługą bardzo korzystną. My nie będziemy tego osądzać, natomiast dokładną cenę podamy Wam poniżej. Zapraszamy!

Ile kosztuje Amazon Prime?

Odpowiedź na pytanie, ile kosztuje Amazon Prime nie ma oczywiście charakteru stałego – w każdej chwili może ona ulec zmianie. Natomiast aktualnie Amazon Prime kosztuje w Polsce 49 złotych za rok (płaci się od razu z góry całą kwotę). Po upływie roku od ostatniej płatności jest ona automatycznie pobierana ponownie, chyba że w tak zwanym międzyczasie zrezygnujemy z subskrypcji.

Jest też opcja wykupienia Amazon Prime w ramach subskrypcji odnawiającej się co miesiąc, ale to znacznie mniej opłacalna opcja. W tym wariancie koszt Amazon Prime wynosi 10,99 złotych miesięcznie, a więc gdybyśmy w ten sposób korzystali z usługi przez rok bez przerwy, kosztowałoby to nas 131,88 złotych.

Warto wspomnieć, że aktualnie Amazon Prime oferuje również 30-dniowy bezpłatny okres próbny. Jeśli więc nie wiemy, czy warto od razu zainwestować w subskrypcję na rok, można skorzystać z tego okresu próbnego, a nie przepłacać na subskrypcji w modelu comiesięcznym.

Niewykluczone, że za jakiś czas cena ta ulegnie zmianie. Ciężko powiedzieć, kiedy to nastąpi, tak więc również trudno doradzić, czy warto się spieszyć, czy też nie ma ku temu powodu. Każdy musi więc sam zdecydować, czy według niego ta oferta jest korzystna i czy chce ryzykować, że usługa podrożeje, zanim zdąży ją wykupić.

Koszt Amazon Prime – podsumowanie

Wiecie już, ile kosztuje Amazon Prime, więc nie pozostaje nam nic innego, aby poprosić Was o podzielenie się Waszymi odczuciami odnośnie do tej usługi w komentarzach. Na pierwszy rzut oka wydaje się ona ciekawa (Amazon Gaming, darmowe dostawy niektórych produktów, specjalne oferty czy Amazon Prime Video zachęcają), ale z pewnością są też takie osoby, dla których się ona nie zwróci. Wiele tutaj zależy od indywidualnych preferencji i tego, jak często ktoś będzie korzystał z poszczególnych benefitów związanych z Prime.

Zapraszamy przy okazji do zapoznania się z naszym materiałem na temat tego, czym jest i ile kosztuje Xbox Game Pass – może to szczególnie zainteresować osoby, które skusiły się na Prime ze względu na benefity związane z Prime Gaming. Antyfanom firmy Jeffa Bezosa z kolei może przydać się artykuł dotyczący tego, jak usunąć konto Amazon. Dajcie znać, jeśli macie jakieś sugestie odnośnie do tematów, którymi powinniśmy zająć się w dalszej kolejności!

WARTO PRZECZYTAĆ:

anthropic Amazon inwestuje miliardy dolarów w start-up zajmujący się AI
O Amazonie było dotychczas relatywnie cicho w kontekście AI, jednak właśnie się to zmieniło, wraz z wielką inwestycją. Amerykański gigant zdecydował się przeznaczyć miliardy dolarów
amazon ai Prezes Amazona: każdy zespół pracuje nad generatywną sztuczną inteligencją
Chociaż w kontekście sztucznej inteligencji najwięcej mówi się o Google oraz OpenAI (i Microsofcie), Amazon też nie próżnuje. Prezes firmy zadeklarował, że wśród różnych gałęzi
xboxa Xbox: Amazon i Google to nasi główni konkurenci, nie Sony i Nintendo
Rywalizacja między Xboxem a Sony na rynku konsol jest już niemal legendarna. Przez długie lata lojaliści jednej i drugiej marki toczyli ze sobą starcia, debatując
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *