Jeżeli jest coś, o czym zapomina każdy użytkownik Kindle, to że kiedyś mogą się skończyć książki do czytania. Wydaje się to nieprawdopodobne, ale tak czasem bywa. Wtedy nie pozostaje nic innego, jak podłączyć Kindle do komputera i zgrać kolejne książki. Co jednak robić, gdy to nie działa? Co robić, gdy komputer nie widzi Kindle? Sprawdzamy!

Komputer nie widzi Kindle. Poradnik krok po kroku

Kronikarskim obowiązkiem zacznijmy od przypomnienia, jak to powinno wyglądać, gdy wszystko działa. Po podłączeniu Kindle do komputera kablem USB powinniście móc wybrać w urządzeniu, czy chcecie ładować urządzenie, czy przeglądać i przesyłać pliki. W trybie przesyłu Kindle byłby widoczny w komputerze jako dysk zewnętrzny i w ten sposób można po prostu ściągnąć książki na Kindle.

komputer nie widzi czytnika kindle

Jeśli komputer nie widzi Kindle, powyższy sposób nie zadziała. W takim razie, bez trzymania w niepewności, sprawdźmy, co zrobić, gdy komputer nie widzi Kindle:

  1. Wyłącz i włącz komputer – zaczynamy od absolutnych podstaw. Wielu ludzi kompletnie zapomina o tej czynności, tymczasem naprawia ona zdecydowaną większość problemów. Wyłączenie komputera pozwala plikom używanym przez system wrócić do podstawowe stanu. Jeśli po drodze wynikły jakieś błędy, restart wystarczy, żeby je naprawić.
  2. Wyłącz i włącz Kindle – z dokładnie tych samych powodów, z których w poprzednim kroku restartowałeś komputer.
  3. Spróbuj podłączyć do innego portu USB – kolejna dosyć przyziemna i łatwa w naprawie sprawa. Port USB może się czasem losowo popsuć (np. ponieważ zapchał się jakimiś paprochami lub kurzem). Oczywiście dobrze przeczyścić komputer, ale podłączenie do innego portu USB pozwoli szybko zdiagnozować problem. Możesz też do tego portu podłączyć inne urządzenie i sprawdzić, czy działa.
  4. Użyj innego kabla – dokładnie taka sama sytuacja, co w poprzednim kroku. Kable się również mogą zepsuć (“złamać”). Jeżeli nie macie pod ręką drugiego kabla, możecie spróbować podłączyć inne urządzenie tym samym kablem i sprawdzić efekt. Zajrzyjcie również do wtyczek z obu stron, czy nie zapchały się jakimiś paprochami.
  5. Zaktualizuj system operacyjny i sterowniki – jest znany moment w historii Windowsa, gdy przez jedną z aktualizacji system przestał rozpoznawać czytniki Kindle. Zostało to szybko poprawione.
  6. Podłącz do innego komputera/systemu operacyjnego – warto to zrobić, jeśli masz taką możliwość. Zaawansowani użytkownicy mogą ściągnąć jedną z kopii systemu Linux i odpalić go z pendrive.
  7. Zresetuj Kindle do stanu fabrycznego – jeżeli powyższe metody nie pomagają, można jeszcze spróbować przywrócić Kindle do stanu fabrycznego. Jest to jednak ostateczność, gdyż wiąże się to z utratą wszystkich zgromadzonych na czytniku książek.

Jeżeli wszystkie powyższe sposoby zawiodły i komputer wciąż nie widzi Kindle, istnieje duża szansa na to, że sam czytnik uległ uszkodzeniu. W takiej sytuacji warto nawiązać kontakt z serwisem Amazon lub poszukać lokalnego serwisu komputerowego. Być może to tylko delikatna usterka mechaniczna, którą sprawny serwisant da radę naprawić, żeby obeszło się bez potrzeby kupna nowego czytnika.

Dlaczego komputer nie widzi Kindle?

Jest wiele potencjalnych przyczyn, przez które komputer może nie widzieć Kindla. Do najpopularniejszych należą jednak drobne błędy systemu operacyjnego, które powinny się naprawić po restarcie lub aktualizacji.

Na szczęście przyczyny związane z portem USB lub kablem też raczej nie należą do problematycznych. Potrzeba naprawdę sporego pecha, żeby sytuacja, w której komputer nie widzi Kindle, wymagała trudniejszej interwencji.

WARTO PRZECZYTAĆ:

anthropic Amazon inwestuje miliardy dolarów w start-up zajmujący się AI
O Amazonie było dotychczas relatywnie cicho w kontekście AI, jednak właśnie się to zmieniło, wraz z wielką inwestycją. Amerykański gigant zdecydował się przeznaczyć miliardy dolarów
amazon ai Prezes Amazona: każdy zespół pracuje nad generatywną sztuczną inteligencją
Chociaż w kontekście sztucznej inteligencji najwięcej mówi się o Google oraz OpenAI (i Microsofcie), Amazon też nie próżnuje. Prezes firmy zadeklarował, że wśród różnych gałęzi
xboxa Xbox: Amazon i Google to nasi główni konkurenci, nie Sony i Nintendo
Rywalizacja między Xboxem a Sony na rynku konsol jest już niemal legendarna. Przez długie lata lojaliści jednej i drugiej marki toczyli ze sobą starcia, debatując
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *