Generalnie, nawet, jeśli nie używa się konta Steam, jego usuwanie niekoniecznie jest najlepszym pomysłem – skutkuje ono bowiem utratą wszystkich zgromadzonych gier i po założeniu nowego konta nie są one przenoszone. Bywa jednak, że z jakiegoś względu jesteśmy pewni, że konta chcemy się pozbyć i wtedy może pojawić się pytanie: jak usunąć konto Steam?

Na to pytanie postaramy się szczegółowo odpowiedzieć poniżej. Nie jest to najprostszy i najszybszy proces, w porównaniu choćby do tego, jak wygląda proces usuwania konta na przykład w mediach społecznościowych, takich jak Twitter, Facebook czy Instagram. Jednak jest to możliwe i wszystko wyjaśnimy w dalszej części tego artykułu. Zapraszamy!

Jak usunąć konto Steam? Instrukcja krok po kroku

Jak wspomniano powyżej, usunięcie konta Steam to nieco bardziej skomplikowana sprawa niż zazwyczaj. Usunąć można nowe konto bądź konto z dużym stażem, nie ma to większego znaczenia.

My przygotowaliśmy dla Was skondensowaną instrukcję, która powinna ułatwić przeprowadzenie tego procesu. Oto, jak usunąć konto Steam:

  1. Otwórz Steama i zaloguj się.
  2. Naciśnij na swój nick w prawym górnym rogu ekranu (obok wskaźnika tego, ile masz w portfelu Steam).
  3. Z listy rozwijanej wybierz “Szczegóły konta”.
  4. Zjedź w dół strony i wybierz “Usuń moje konto Steam”.
  5. Kliknij w “Przejdź do usunięcia konta”.
  6. Wpisz pierwszy adres e-mail używany na koncie i numer telefonu z nim powiązany (jeśli jakiś numer został powiązany z kontem), a także dodaj jakąś notatkę, jeśli masz coś do przekazania i kliknij na “Wyślij”.
  7. Poczekaj, aż skontaktuje się z Tobą pomoc techniczna Steam i postępuj zgodnie z jej wskazówkami.

Kiedy pomoc techniczna potwierdzi, że wniosek o usunięcie faktycznie złożył właściciel konta, a nie np. oszust, zakolejkuje konto do usunięcia. Zostanie ono usunięte dopiero po 30 dniach, w którym to czasie można skontaktować się z pomocą techniczną, aby anulować ten proces, jeśli zmienimy zdanie.

W czasie oczekiwania na usunięcie konta nie można kupować nowych gier ani grać w gry chronione systemem VAC (czyli np. CS:GO i wiele innych gier multiplayer).

Usuwanie konta Steam – podsumowanie

Niestety, odpowiedź na pytanie, jak usunąć konto Steam jest dość skomplikowana (znacznie bardziej prostolinijne jest chociażby pytanie, jak usunąć recenzje na Steam). Z drugiej strony, poniekąd dobrze, że tak jest, bo na takim koncie w wielu przypadkach znajdują się gry o wartości setek, jeśli nie tysiące złotych. Gdyby usuwanie konta Steam było zbyt proste, użytkownicy byliby narażeni na likwidację konta i utratę gier po atakach hakerów i złodziei (które zdarzają się dość często).

Tymczasem zapraszamy Was do zapoznania się z innymi naszymi poradnikami dotyczącymi tego sklepu z grami – tłumaczyliśmy już między innymi, jak sprawdzić Steam ID, a także wyjaśnialiśmy, gdzie są gry Steam. Dajcie koniecznie znać, jeśli macie jakieś pomysły na kolejne artykuły, które powinniśmy przygotować na podobne lub zupełnie inne tematy!

Udostępnij

Administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *