Chcesz na przykład skopiować folder instalacyjny gry, aby móc szybko odpalić ją na innym komputerze? Może po prostu ciekawi Cię, gdzie dokładnie znajdują się gry zainstalowane za pośrednictwem platformy Valve? Sprawdź, gdzie są gry Steam – to proste!

Gdzie są gry Steam? 2 szybkie i proste metody na sprawdzenie miejsca zapisu gier

Poniżej przedstawimy dwie odpowiedzi na pytanie, gdzie Steam zapisuje gry. Trzeba jednak zaznaczyć, że chodzi tutaj oczywiście o miejsce zapisu plików instalacyjnych gry (m.in. tekstur), a nie save’ów.

Save’y znajdują się zazwyczaj w folderze Literka_Dysku:\Users\Nazwa_Użytkownika\Documents\Nazwa_Studia\Nazwa_Gry, na przykład C:\Users\User\Documents\Sports Interactive\Football Manager 2020, aczkolwiek w niektórych przypadkach stan gry zapisywany jest gdzie indziej.

Metoda 1. Odnalezienie folderu instalacyjnego Steama

Pierwsza metoda, którą przedstawimy, nie wymaga włączania Steama. Domyślnie gry pobierane poprzez ten program są bowiem zapisywane w jego folderze instalacyjnym.

Przy instalacji można oczywiście wybrać inną lokalizację, w którym to przypadku ta metoda nie zadziała. Jeśli jednak wybraliśmy lokalizację domyślną, to znalezienie miejsca, w którym zapisane są gry nie powinno stanowić dla nas problemu.

Zazwyczaj ścieżka będzie wyglądała następująco: C:\Program Files\Steam\steamapps\common\nazwa gry lub studia, gdzie C jest literką oznaczającą dysk, na którym zainstalowano Steama, więc może to być na przykład D czy F, w zależności od tego, gdzie na naszym komputerze zainstalowaliśmy ten program.

gdzie są gry steam

Przykładowo, dla gry Elder Scrolls Online miejscem zapisu będzie folder C:\Program Files\Steam\steamapps\common\Zenimax Online.

Metoda 2. Przejście do miejsca zapisu poprzez Steama

Druga metoda jest pewniejsza i skuteczniejsza, ponieważ działa niezależnie od tego, czy zapisaliśmy grę w folderze Steama, czy gdzieś indziej. Wymaga jednak włączenia tego programu. Kiedy już to zrobimy, musimy przejść do biblioteki gier i na liście po lewej stronie odszukać tytuł, który nas interesuje.

Następne należy kliknąć na nazwę gry na liście prawym przyciskiem myszy i wybrać z listy, która się pojawi, “Właściwości”.

Kolejny krok to wybranie z zakładek po lewej stronie okna Właściwości “Pliki lokalne”.

Dalej wystarczy nacisnąć na “Przeglądaj”, aby otworzył się folder, w którym zapisana jest gra. Z poziomu tego okna można alternatywnie sprawdzić spójność plików gry lub utworzyć jej kopię zapasową, jeśli na przykład chcemy przenieść ją na inny komputer lub laptop.

Lokalizacja gier Steam – podsumowanie

Mamy nadzieję, że tym artykułem udało nam się precyzyjnie odpowiedzieć na pytanie, gdzie są gry Steam. Jak widać, nie powinno to zająć zbyt długo, zarówno w przypadku pierwszej, jak i drugiej metody.

Zachęcamy do zapoznania się także z naszymi innymi artykułami. Dotychczas wyjaśnialiśmy już między innymi, jak przyspieszyć komputer, a także doradzaliśmy, jak zainstalować Windows 10. Dajcie znać, jeśli jest coś jeszcze, czym chcielibyście, abyśmy się zajęli!

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak zmienić region na steam Jak zmienić region na Steam? Poradnik krok po kroku
Zastanawialiście się kiedyś czy da się zmienić region na Steam? Nie jest wielką tajemnicą, że w niektórych regionach świata cyfrowe gry na wielu platformach są
playstation studios Gry PlayStation Studios na Steam – jak się sprzedają? Lider jest zaskakujący!
Insomniac Games ma poważne problemy ze względu na atak hakerski, jakiego doświadczyło. Hakerzy wypuścili do sieci mnóstwo dokumentów, a wśród nich znalazły się dane dotyczące
steam awards 2023 Steam Awards 2023: poznaliśmy wszystkie nominacje!
Tradycyjnie jak co roku gracze, mający aktywne konta na Steamie, mogą wziąć udział w plebiscycie, w ramach którego oddadzą głos na gry, które zasługują na
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *