W wielu przypadkach może się zdarzyć, że jakaś aplikacja czy strona poprosi nas o podanie Steam ID, czyli unikalnego 17 lub 18-liczbowego kodu, przypisanego danemu użytkownikowi. Taki kod pozwala łatwo zidentyfikować daną osobę niezależnie od tego, jakiego nicka aktualnie używa. Tylko jak sprawdzić Steam ID — czy to swój, czy innych osób?

Jak najbardziej da się to zrobić i nie wymaga to dużo czasu, energii ani specjalnych umiejętności. Dwie najwygodniejsze i najskuteczniejsze metody przedstawimy Wam w dalszej części tego artykułu. Zapraszamy!

Jak sprawdzić Steam ID? To proste!

Odpowiedź na pytanie, jak sprawdzić Steam ID jest stosunkowo prosta. W pierwszej kolejności wyjaśnimy, jak sprawdzić swoje własne ID, a potem omówimy metodę, która pozwala sprawdzić ID dowolnej osoby, czy to swoje, czy kogoś innego.

Tak więc, jak sprawdzić swoje Steam ID? Żeby to zrobić, wystarczy podążać za poniższymi krokami:

  1. Uruchom Steam i zaloguj się.
  2. Naciśnij na swój nick w prawym górnym rogu okna (znajduje się on obok wskaźnika kwoty znajdującej się w portfelu Steam).
  3. Wybierz z listy rozwijanej, która się pojawi „Szczegóły konta”.
  4. Swoje ID Steam zobaczysz pod dużym napisem „KONTO [TWÓJ LOGIN]”.

jak sprawdzić steam id

Steam ID — jak sprawdzić numer konta innej osoby?

Jeśli z kolei chcemy sprawdzić ID kogoś innego (lub nie możemy się aktualnie zalogować), wystarczy, że wejdziemy na profil tej osoby na Steamie w przeglądarce. Następnie trzeba zwrócić uwagę na to, co znajduje się w pasku adresu.

Zazwyczaj będzie on wyglądał tak: https://steamcommunity.com/profiles/11111111111111111/, przy czym oczywiście zamiast tych wszystkich jedynek będziemy mieli ID swoje lub danej osoby.

Co jednak, jeśli zamiast ID jest tam na przykład nick użytkownika (ponieważ Valve zadbało, aby w ustawieniach można było sobie ustawić adres URL profilu)? Jak sprawdzić Steam ID?

steam id

W takiej sytuacji wystarczy np. skopiować link do profilu, wejść na stronę SteamCalculator, wkleić go w odpowiednie pole, nacisnąć Enter, po czym skopiować ID z pola „Community ID”.

Steam ID — podsumowanie

Mamy nadzieję, że udało nam się adekwatnie odpowiedzieć na pytanie, jak sprawdzić Steam ID. Bez wątpienia jest to stosunkowo prosty i szybki proces, o ile oczywiście wie się, gdzie szukać. Warto poszerzyć swoją wiedzę na ten temat, ponieważ nie bez powodu Steam pozwala użytkownikowi łatwo sprawdzić ID swoje lub innych. Czasami może to być przydatne, choćby po to, aby skorzystać z jakichś zewnętrznych narzędzi, np. do sprawdzania statusu konta czy wartości posiadanych gier.

Jeśli przypadł Wam do gustu nasz najnowszy artykuł, koniecznie sprawdźcie również ten, w którym tłumaczyliśmy, gdzie są gry Steam. Gdybyście zaś mieli jakieś pomysły na kolejne poradniki, które Waszym zdaniem powinniśmy przygotować, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

steam awards 2023 Steam Awards 2023: poznaliśmy wszystkie nominacje!
Tradycyjnie jak co roku gracze, mający aktywne konta na Steamie, mogą wziąć udział w plebiscycie, w ramach którego oddadzą głos na gry, które zasługują na
diablo 4-za darmo Diablo 4 z darmowym tygodniem na Steamie. Po prostu trzeba zagrać!
Od premiery Diablo 4 minęło już nieco czasu, a całkiem niedawno gra otrzymała nową aktualizację, wprowadzającą istotne zmiany w punktach mistrzostw i Sezonie Krwi. Wszystko
jak zmienić hasło na steam Jak zmienić hasło na Steam?
Do konta Steam masz przypisane dziesiątki, setki czy nawet tysiące gier i chcecie zadbać o jego bezpieczeństwo? Może obawiacie się, że w wyniku jakiegoś wycieku
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *