Origin to usługa stworzona przez EA, służąca do zakupu i uruchamiania gier tego studia (i niektórych innych – ale głównie są to gry EA). Jeśli macie jej dość do tego stopnia, że nie tylko chcecie pozbyć się samego programu, ale też całego Waszego konta, możecie zastanawiać się: jak usunąć konto Origin i czy to w ogóle możliwe?

Jak najbardziej da się usunąć konto Origin, natomiast ma daleko idące konsekwencje – przede wszystkim mowa tutaj o utracie dostępu do zakupionych w ramach danego konta gier. Cały proces omówimy krok po kroku poniżej. Zapraszamy!

Jak usunąć konto Origin? Instrukcja krok po kroku

Jeśli zastanawiacie się, jak usunąć konto Origin, mamy dla Was złą wiadomość: niestety nie jest to zbyt łatwą sprawą – nie da się tego zrobić jednym kliknięciem, a trzeba skontaktować się z pracownikami biura obsługi klienta EA. Cały proces wyjaśnimy krok po kroku poniżej:

  1. Wejdź na stronę kontaktu z EA w sprawie Origin.
  2. Wybierz swoją platformę: PC lub Mac.
  3. Naciśnij na “Zarządzaj kontem”.
  4. Spośród dostępnych problemów wybierz “Usuń konto” i kliknij na “Wybierz sposób kontaktu”.
  5. Zaloguj się na swoje konto EA lub wybierz opcję “Uzyskaj pomoc od doradcy bez logowania na konto”.
  6. Wypełnij formularz kontaktowy i czekaj, aż skontaktuje się z Tobą pracownik EA, po czym postępuj zgodnie z jego wskazówkami.

Kiedy już konto zostanie usunięte, jeśli się rozmyślimy, będziemy mieli opcję zresetowania hasła do niego i tym samym jego przywrócenia (w większości – wrócą m.in. gry, ale nie na przykład historie spraw). Jednak tylko pod warunkiem, że na ten sam adres e-mail nie zostało w tzw. międzyczasie założone nowe konto Origin.

Origin usuwanie konta – podsumowanie

Poznaliście już odpowiedź na pytanie, jak usunąć konto Origin – mamy nadzieję, że nasz poradnik okazał się dla Was przydatny. Pamiętajcie jednak, aby dobrze się zastanowić, zanim podejmiecie taki krok. Wiąże się ona bowiem z usunięciem wszystkich gier, które zostały zakupione na danym koncie i stałej utracie dostępu do nich. Jest to więc decyzja, którą powinno się przemyśleć i której lepiej nie podejmować pochopnie.

W przypadku, gdyby zainteresował Was ten artykuł, być może trafi w Wasze gusta również ten, w którym opisywaliśmy, jak usunąć konto Steam. Swego czasu omawialiśmy również, jak usunąć konto na Instagramie. Gdybyście mieli pomysły na kolejne poradniki, które Waszym zdaniem powinniśmy przygotować, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Jak grać w Teamfight Tactics? Jak grać w TFT (Teamfight Tactics)? Poradnik
Czasami tak bywa, że najpopularniejsze gry powstają na podstawie modów tworzonych przez społeczność graczy. Tak było z DOTĄ 2, która rozpoczęła swoją historię jako mod
Jak grać jungle w LOLu? Jak grać jungle w LOL-u? Poradnik i najlepsze wskazówki
Znacie LOL-a? Kto nie zna! Jeśli jednak jakimś cudem pominęliście istnienie tej gry, szybko zerknijcie do naszego rankingu najlepszych darmowych gier na PC i to
nintendo direct Nowe gry na Nintendo Switch zapowiedziane!
Co prawda do premiery każdego poniższego tytułu zostało jeszcze trochę czasu, to przynajmniej nie musieliśmy długo czekać na same zapowiedzi. Podczas wczorajszego 40-minutowego streamu, nowe
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *