Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Udostępnianie Internetu w iPhone jest możliwe przez przewód, Wi-Fi, a nawet łącze Bluetooth. Ta funkcja może okazać się niezwykle przydatna w wielu sytuacjach. Warto wiedzieć, jak włączyć hotspot w iPhone.

Udostępnianie internetu dla smartfonów różni się od tworzenia punktu dostępu, z którym połączymy komputer lub laptopa. Sprawdź, jak włączyć hotspot w iPhone! Praktyczne porady dotyczące udostępniania internetu na urządzeniach Apple.

Dlaczego warto wiedzieć, jak włączyć hotspot w iPhone? Sytuacje, kiedy taka funkcja będzie niezbędna

Udostępnianie Internetu na iPhone może być niezwykle przydatne w wielu sytuacjach. Na przykład zdarza się awaria routera – dostęp do internetu jest tylko przez smartfon. Wtedy można włączyć hotspot w telefonie. Takich sytuacji jest znacznie więcej. Udostępnianie Internetu na iPhone najczęściej będzie przydatne, kiedy inne osoby w otoczeniu będą potrzebowały dostępu do internetu. Takie rozwiązanie jest także idealne, jako mobilny hotspot dla posiadanego laptopa.

jak włączyć hotspot w iPhone

Kiedy hotspot na iPhonie może okazać się najbardziej przydatny?

 • Podczas wakacji lub po prostu podróży – nie wszędzie dostępne są darmowe punkty dostępowe Wi-Fi.
 • Na uczelni lub w szkole – tutaj także nie zawsze można znaleźć darmowe Wi-Fi.
 • W pracy – niezależnie od tego czy pracujesz w biurze, czy też nawet na zewnątrz w ciągłym ruchu.
 • Na spotkaniu ze znajomymi – jeśli ktoś w grupie nie ma pakietu internetowego, można udostępnić hotspot.

Sytuacji, kiedy hotspot w iPhonie okaże się niezbędny, jest wiele. Warto więc wiedzieć, jak go uruchomić.

Jak włączyć hotspot w iPhone? Poradnik krok po kroku

Udostępnianie internetu w iPhone wymaga najpierw skonfigurowania funkcji Hotspot osobisty. Nie jest to skomplikowany proces. Należy przejść do ustawień i wybrać opcję Sieć komórkowa. Tam można znaleźć funkcję Hotspot osobisty. Wtedy trzeba wyszukać opcję Dopuszczaj innych i stuknąć suwak, który się przy niej znajduje. Od tej pory możesz korzystać z funkcji tworzenia hotspotu w iPhone.

hotspot w iPhone

Oprócz konfiguracji należy pamiętać o kilku dodatkowych kwestiach. Przede wszystkim konieczne będzie włączenie transmisji danych komórkowych na smartfonie. Warto pamiętać, że udostępnianie internetu zużywa bardzo dużo baterii. Najlepiej korzystać z powerbanka czy też mieć pod ręką ładowarkę. Włącznie hotspota w iPhone jest stosunkowo proste. Należy tylko znaleźć odpowiednie opcje i ustawić hasło punktu dostępowego. Jak to zrobić?

 1. Wejdź w Ustawienia
 2. Przejdź do Sieć komórkowa
 3. Wybierz Hotspot osobisty
 4. Ustaw hasło Wi-Fi punktu dostępowego
 5. Kliknij opcję udostępniania przez punkt Wi-Fi

Nic więcej nie będzie tu konieczne. Po aktywowaniu punktu dostępowego – inne urządzenia mogą łączyć się z iPhonem. Będą one korzystać z internetu, który jest na smartfonie. Warto wiedzieć, że połączyć się może niemal dowolny sprzęt, czyli telefon, tablet, laptop, komputer itd. Dodatkowo udostępnianie internetu jest kompatybilne także z Androidem.

Jak połączyć się z hotspotem stworzonym na iPhonie?

Podłączyć się może dowolne urządzenie – na przykład komputer z Windowsem, androidowy smartfon lub profesjonalny MacBook. Wszędzie proces będzie bardzo podobny. Co zrobić, by korzystać z udostępnionego na iPhonie internetu?

 1. Wyszukaj dostępne sieci Wi-Fi
 2. Znajdź punkt dostępowy iPhone
 3. Wpisz wcześniej wybrane hasło
 4. Odczekaj chwilę, by sprzęt połączył się ze smartfonem

To wszystko – cały proces jest naprawdę prosty! Warto wiedzieć, że MacBooki posiadają dodatkowo opcję łączenia się bez konieczności wpisywania hasła. Trzeba mieć telefon z iOS w wersji co najmniej 13 oraz być zalogowany do aplikacji iCloud na laptopie. Warto zauważyć, że łączenie z iPhonem jest zwykle zaskakująco szybkie.

Udostępnianie Internetu z iPhone przez Bluetooth – jak to zrobić i kiedy warto korzystać z takiej opcji?

Smartfony Apple posiadają także opcję udostępniania Internetu przez Bluetooth. Jest to ciekawe rozwiązanie, które często może okazać się naprawdę przydatne. Hotspot Bluetooth działa w połączeniu ze smartfonami oraz komputerami. Kiedy korzystać z takiej funkcji zamiast standardowego udostępniania internetu przez Wi-Fi. Bluetooth gwarantuje wręcz, że z sieci będą korzystały tylko upoważnione osoby. Niemal każde połączenie trzeba odpowiednio potwierdzić za pomocą specjalnego kodu.

Jak udostępnić internet w iPhone przez Bluetooth?

 1. Przejdź do Ustawień i znajdź opcję Sieć komórkowa
 2. Wybierz opcję Hotspot osobisty
 3. Wybierz udostępnianie internetu za pomocą Bluetooth
 4. W obu urządzeniach włącz łączność Bluetooth

Łączenie jest tutaj naprawdę proste. Wystarczy tylko sparować ze sobą urządzenia. Oczywiście w iPhonie musi być uruchomiona transmisja danych komórkowych, inaczej nie będzie dostępu do internetu. Proces łączenie będzie delikatnie różnił się w przypadku smartfona, MacBooka oraz komputera z systemem Windows. Mimo wszystko całość sprowadza się do sparowania urządzeń przez Bluetooth – tak jak w przypadku przesyłania danych.

Udostępnianie Internetu z iPhone

Jak włączyć hotspot w iPhone i korzystać z niego za pomocą USB? Smartfon, jako przewodowy router!

Hotspot USB jest funkcją, którą można znaleźć w większości smartfonów – nie tylko Apple. To bardzo wygodne rozwiązanie na przykład, kiedy domowy router ma awarie. Dodatkowy router pod postacią smartfona jest naprawdę przydatny w wielu sytuacjach.

Wystarczy tylko podłączyć telefon do tabletu lub komputera. Warto wiedzieć, że ma to wiele zalet. Przede wszystkim parametry łącza będą dzięki temu najlepsze. Internet zwykle jest szybszy przez przewód, niż przy bezprzewodowej technologii. Udostępnianie internetu z iPhone przez Bluetooth może być idealnym rozwiązaniem, kiedy parametry łącza są istotne.

Jak włączyć hotspot w iPhone i korzystać ze smartfona tak, jak z przewodowego routera?

 1. Należy połączyć smartfon z tabletem lub komputerem za pomocą przewodu USB. Warto pamiętać, by używać dedykowanych akcesoriów Apple. Nie pojawią się wtedy problemy z kompatybilnością.
 2. Trzeba zainstalować program iTunes na komputerze lub tablecie.
 3. Po podłączeniu smartfona, na ekranie powinno pojawić się pytanie Ufać temu komputerowi? – wtedy należy wybrać opcję Zaufaj. Urządzenia są już odpowiednio połączone.
 4. Należy uruchomić program iTunes i wyszukać iPhona z punktem dostępowym. Trzeba go wybrać.
 5. Wtedy komputer połączy się z internetem. Smartfon będzie widoczny, jako urządzenie Ethernet. Cały czas musi być aktywna funkcja transmisji danych komórkowych.

Nie jest to trudne. Smartfon, jako przewodowy router może okazać się niezwykle przydatny. Warto zauważyć, że prędkości internetu mobilnego są obecnie często naprawdę wysokie. Bez problemu wystarczy to nawet dla najbardziej wymagającego użytkownika. Wykorzystywanie iPhona w postaci hotspotu USB nie jest najgorszym pomysłem – parametry często będą po prostu satysfakcjonujące.

Chmura rodzinna – ciekawa funkcja związana z udostępnianiem internetu w iPhone. Co warto o niej wiedzieć?

Chmura rodzinna jest idealnym rozwiązaniem do szybkiego udostępniania internetu. W Ustawieniach, po przejściu do opcji Hotspot osobisty można znaleźć właśnie tę funkcję. Wystarczy skonfigurować smartfony i inne urządzenia bliskich, by łączyły się z siecią bez konieczności podawania hasła. Chmura rodzinna ma służyć przede wszystkim wygodzie. Wszystkie urządzenia tam dodane połączą się z hotspotem iPhone bez hasła – niemal natychmiast po uruchomieniu punktu dostępowego.

Chmura rodzinna to funkcja dostępna wyłącznie dla sprzętów Apple. Można dodać maksymalnie 5 różnych urządzeń. Da się także nadać im konkretne nazwy – na przykład imiona członków. Funkcja, która zdecydowanie ułatwi łączenie się z hotspotami w domu.

Co zrobić, kiedy hotspot w iPhone nie działa? Najpopularniejsze problemy i ich rozwiązania

Najczęściej występującymi problemami z udostępnianiem internetu w iPhonach są po prostu niedopatrzenia użytkowników. Warto kilkukrotnie sprawdzić, czy sam hotspot jest włączony oraz, czy uruchomiono funkcję Dopuszczaj innych. Dodatkowo należy mieć na uwadze transmisję sieci komórkowej. Powinna być stale włączona podczas korzystania z hotspotu.

Dość istotne jest także sprawdzenie, czy nie jest uruchomiony tryb samolotowy lub skupienia. W iPhonie może to powodować wyłączenie transmisji danych komórkowych. Mimo wszystko, jeżeli każdy element jest odpowiednio uruchomiony i wciąż pojawiają się problemy – warto zrestartować oba urządzenia. Szczególnie będzie to istotne w przypadku smartfona, który udostępnia internet. Ponowne uruchomienie nie zawsze da efekt, jednak może rozwiązać wiele występujących problemów.

Bardzo popularnym problemem podczas udostępniania internetu na iPhone pozostaje kompatybilność. Często starsze urządzenia nie mogą się połączyć. Wynika to z wielu kwestii. Mimo wszystko zwykle winowajcą pozostaje sam system operacyjny. Jeżeli hotspot na iPhone nie chce działać – warto zaktualizować iOS do najnowszej wersji.

Mogą jednak pojawić się bardziej skomplikowane problemy. Kiedy restartowanie smartfona, ponowne uruchamianie hotspota czy też aktualizowanie systemu nie przynosi efektów – warto wyzerować ustawienia sieciowe iPhona. Jest to stosunkowo proste i zwykle powoduje, że udostępnianie internetu na nowo działa perfekcyjnie.

Jak zresetować konfigurację sieciową w smartfonach Apple?

 1. Przejdź do Ustawień
 2. Wybierz opcję Ogólne i Przenieś zawartość lub wyzeruj
 3. Naciśnij funkcję Wyzeruj i wybierz Ustawienia sieciowe
 4. Proces trwa tylko chwilkę – można po nim znowu uruchomić hotspot osobisty

Często samo zresetowanie konfiguracji sieciowej wystarczy, by rozwiązać niemal dowolny problem. Warto wiedzieć, jak to zrobić. Podczas udostępniania internetu na iPhone raczej nie pojawią się bardziej skomplikowane problemy.

Udostępnij

administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *