Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą w dowolnej branży potrzebują niezawodnych narzędzi pracy, w tym nowoczesnych laptopów, które będą im ułatwiać wykonywanie założonych działań. Taki laptop biznesowy powinien spełniać określone założenia i odpowiadać wymaganiom odbiorcy. Jak wybrać taki, który będzie przyczyniał się do sukcesu biznesowego przedsiębiorcy?
Czym jest komputer biznesowy?
Laptop czy też komputer biznesowy należy traktować jako sprzęt przeznaczony dla prowadzących różną działalność, ale nie tylko. Spełni on najprawdopodobniej oczekiwania studentów, doktorantów, wykładowców i nauczycieli, a także ludzi nauki czy freelancerów pracujących zdalnie. Laptop biznesowy będzie z powodzeniem służył managerom, kierownikom projektów oraz innym specjalistom, którym zależy na wydajności, bezpieczeństwie, a zarazem komforcie pracy z takim sprzętem.
Jakie parametry wziąć pod uwagę przy wyborze laptopa dla biznesmena?
Przystępując do wyboru laptopa biznesowego, warto zwrócić uwagę na jego szczególne parametry, jak:
- przekątna ekranu,
- typ matrycy,
- klawiatura z numpadem,
- materiał obudowy,
- liczba złączy, portów i łączność bezprzewodowa,
- wysoka wydajność i szybkość pracy,
- wytrzymałość,
- klasa sprzętu.
Z uwagi na fakt, że biznesmeni często pracują poza biurem, np. w kawiarni, lub muszą zaprezentować materiały cyfrowe na spotkaniu, przyda im się nieco mniejszy komputer o przekątnej ekranu maksymalnie 15,6 cala. Co istotne, matryca powinna być matowa – dla komfortu korzystania z urządzenia w podróży przy dużym nasłonecznieniu. Klawiatura z częścią numeryczną ułatwia operowanie liczbami, co przydaje się zarówno w księgowości, jak i przy programowaniu lub analizowaniu danych.
Wybieraj lekkie urządzenia
Laptop biznesowy powinien być lekki, wykonany np. z aluminium, a jednocześnie jego poszczególne elementy powinny być wzmocnione, co zmniejsza ryzyko uszkodzeń mechanicznych sprzętu.
Zwróć uwagę na złącza
Dla wygodnego podłączania się do różnych sprzętów, korzystania z pamięci zewnętrznych laptop przeznaczony dla biznesu powinien mieć odpowiedni rodzaj i liczbę złączy oraz portów. Podstawą są złącza USB i HDMI. Tych pierwszych powinno być co najmniej 2.
Wydajność komputera osobistego
Komputer osobisty musi być wydajny, a do tego potrzebne są odpowiednie podzespoły. Jego procesor powinien być wyposażony w co najmniej cztery rdzenie, co przełoży się na wielozadaniowość sprzętu. Dobrą propozycją są jednostki typu Intel Core i5 czy Intel Core i7, procesor AMD Ryzen 5 lub 7. Laptopy biznesowe powinny mieć ponadto optymalną pojemność pamięci operacyjnej RAM – np. 16 GB oraz dysk twardy SSD, zapewniający szybkość odczytu i zapisu.
Światowe marki komputerów
Przy wyborze laptopa biznesowego najlepiej kierować się renomą, jaką cieszy się dana marka. Optymalnie pod tym względem, zdaniem eksperta z Laphard.pl, wypadają sprzęty Dell, Lenovo, HP, Apple i Microsoft. Szczycą się one, całkiem zresztą słusznie, tym, że produkują oraz sprzedają sprzęty dla użytkownika biznesowego, które mają najwyższą jakość, wzmocnioną konstrukcję i zapewniają zaawansowaną ochronę dla danych użytkownika. Wszechstronność zastosowania takiego sprzętu sprawia, że różni się on od klasycznych, konsumenckich komputerów osobistych. Nie trzeba obawiać się częstego transportowania swojego laptopa, ponieważ jest to urządzenie wyróżniające się wysoką trwałością. Atutem produktów biznesowych jest także zabezpieczenie ich przycisków klawiatury przed zalaniem.
WARTO PRZECZYTAĆ: