Chociaż rozwój technologii i powiązane z tym większe możliwości użytkowników końcowych to z reguły dobre rzeczy, nie zawsze jest to prawda. Zdarza się, że twórcy oprogramowania kompletnie rozmijają się z adekwatną oceną potrzeb użytkowników.

Dokładnie tak było z funkcją Microsoft News. Twórcy wyszli z założenia, że łatwo dostępne informacje “na wierzchu” systemu operacyjnego, to coś przydatnego i narzucili takie rozwiązanie użytkownikom. Ci tego jednak tak nie odebrali: pulpit komputera jest odbierany jako coś prywatnego, gdzie każdy element warto dostosować pod siebie.

Microsoft News – cel szczytny, wykonanie słabe

Tymczasem nawet jeśli Microsoft News przyświecał szczytny cel, wykonanie odbiega od ideału. Dostaliśmy element, który wprost marnuje cenne miejsce na pasku zadań i wprowadza dodatkowy chaos już, kiedy przypadkiem na niego najedziemy kursorem. Nie wspominając nawet o tym, że nie możemy kontrolować, co wyświetla i skąd bierze newsy.

Na całe szczęście da się to wyłączyć i przywrócić schludniejszy wygląd paska zadań. Microsoft News – jak wyłączyć? Windows 10 ma ukrytą opcję, która pozwala na takie rozwiązanie!

Microsoft News – jak wyłączyć?

Zazwyczaj w takim momencie uspokajam sytuację, mówiąc, że sposób jest wyjątkowo prosty. I wiecie co? W tym przypadku też tak jest. Ba, śmiem rzec, że wyłączenie Microsoft News jest nawet prostsze niż tradycyjne problemy, które opisujemy regularnie. W takim razie jak wyłączyć Microsoft News z paska zadań?

Jak wyłączyć Microsoft News? Poradnik krok po kroku

Aby wyłączyć Microsoft News postępuj zgodnie z następującymi wskazówkami:

  • Kliknij prawym przyciskiem myszy na Microsoft News i wybierz “Ustawienia paska zadań” (Możesz też kliknąć którekolwiek miejsce paska zadań).

Microsoft News

  • W nowym oknie przewiń na dół do “Wiadomości i zainteresowania”. Tam zobaczysz pozycję “Pokaż wiadomości i zainteresowania na pasku zadań”. Domyślnie będzie włączona.

Wiadomości i zainteresowania

  • Wystarczy kliknąć “suwak”, aby wyłączyć Microsoft News.

wyłączyć Microsoft News

To tak proste!

A co jeśli lubicie Microsoft News, ale chcecie po prostu zmienić pewnie zachowanie tej funkcji, np. pojawianie się dużego menu zaraz po najechaniu kursorem?

W tym samym oknie macie do wyboru kilka opcji i możecie dostosować Microsoft News pod siebie. W ustawieniach Microsoft News dostępne są następujące opcje do wyboru:

  • “Pokaż wiadomości i zainteresowania na pasku zadań”. Skoro już wiecie, jak wyłączyć Microsoft News, to wiecie, że to dokładnie ta opcja.
  • “Zmienianie sposobu wyświetlania wiadomości i zainteresowań na pasku zadań” – Do wyboru jest “Ikona i tekst” (opcja domyślna) i “Tylko ikona”. Jeśli lubicie Microsoft News, ale zajmuje za dużo miejsca na waszym pasku zadań, możecie wybrać drugą opcję.
  • “Najedź wskaźnikiem myszy, aby otworzyć wiadomości i zainteresowania na pasku zadań” – to jest dokładnie ta opcja, która odpowiada za to, że Microsoft News pokazuje się od razu po najechaniu kursorem. Jeśli wyłączycie tą opcję, Microsoft News otworzy większe okno dopiero po kliknięciu.
  • “Zmniejszenie liczby aktualizacji wiadomości i zainteresowań na pasku zadań” – wyłączenie tej opcji sprawi wprost, że będziecie dostawać mniej wiadomości.

Czym jest Microsoft News?

Microsoft News to darmowa aplikacja agregująca wiadomości dostępna na Windows 10, iOS i Android. Dostarcza ona wiadomości z tysięcy źródeł i grupuje je w różne kategorie, takie jak Top Stories, World, Business, Technology, Entertainment i Sports. Microsoft News oferuje również spersonalizowane wiadomości na podstawie preferencji i zainteresowań użytkownika.

Funkcja Microsoft News w Windows 10 “zasłynęła” tym, że została narzucona użytkownikom, których oczekiwania nie zostały odpowiednio wybadane przez Microsoft. Jeżeli podoba wam się sama idea, ale nie wykonanie w wydaniu Microsoftu, sprawdźcie nasz poradnik jak włączyć Wiadomości Google?

Jak wyłączyć Microsoft News? Podsumowanie

Metoda na to, jak wyłączyć Microsoft News z paska zadań jest bardzo prosta. Można by rzec, że jest prawie “na wierzchu”, gdyż wystarczy wejść do odpowiednich opcji. Skąd się w takim razie wziął problem?

Jak wspomniałem na początku: twórcy oprogramowania często próbują uszczęśliwić użytkownika na siłę i nie inaczej było z Microsoft News. Nikt nie wpadł na to, że komuś może się ta opcja nie spodobać i nie zaimplementowano opcji na to, jak wyłączyć Microsoft News. Z tego powodu pierwsze metody wymagały grzebania w rejestrze systemu, co oznaczało, że warto było wiedzieć, jak działa kopia zapasowa Windows 10.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *