Chociaż rozwój technologii i powiązane z tym większe możliwości użytkowników końcowych to z reguły dobre rzeczy, nie zawsze jest to prawda. Zdarza się, że twórcy oprogramowania kompletnie rozmijają się z adekwatną oceną potrzeb użytkowników.

Dokładnie tak było z funkcją Microsoft News. Twórcy wyszli z założenia, że łatwo dostępne informacje “na wierzchu” systemu operacyjnego, to coś przydatnego i narzucili takie rozwiązanie użytkownikom. Ci tego jednak tak nie odebrali: pulpit komputera jest odbierany jako coś prywatnego, gdzie każdy element warto dostosować pod siebie.

Microsoft News – cel szczytny, wykonanie słabe

Tymczasem nawet jeśli Microsoft News przyświecał szczytny cel, wykonanie odbiega od ideału. Dostaliśmy element, który wprost marnuje cenne miejsce na pasku zadań i wprowadza dodatkowy chaos już, kiedy przypadkiem na niego najedziemy kursorem. Nie wspominając nawet o tym, że nie możemy kontrolować, co wyświetla i skąd bierze newsy.

Na całe szczęście da się to wyłączyć i przywrócić schludniejszy wygląd paska zadań. Microsoft News – jak wyłączyć? Windows 10 ma ukrytą opcję, która pozwala na takie rozwiązanie!

Microsoft News – jak wyłączyć?

Zazwyczaj w takim momencie uspokajam sytuację, mówiąc, że sposób jest wyjątkowo prosty. I wiecie co? W tym przypadku też tak jest. Ba, śmiem rzec, że wyłączenie Microsoft News jest nawet prostsze niż tradycyjne problemy, które opisujemy regularnie. W takim razie jak wyłączyć Microsoft News z paska zadań?

Jak wyłączyć Microsoft News? Poradnik krok po kroku

Aby wyłączyć Microsoft News postępuj zgodnie z następującymi wskazówkami:

  • Kliknij prawym przyciskiem myszy na Microsoft News i wybierz “Ustawienia paska zadań” (Możesz też kliknąć którekolwiek miejsce paska zadań).

Microsoft News

  • W nowym oknie przewiń na dół do “Wiadomości i zainteresowania”. Tam zobaczysz pozycję “Pokaż wiadomości i zainteresowania na pasku zadań”. Domyślnie będzie włączona.

Wiadomości i zainteresowania

  • Wystarczy kliknąć “suwak”, aby wyłączyć Microsoft News.

wyłączyć Microsoft News

To tak proste!

A co jeśli lubicie Microsoft News, ale chcecie po prostu zmienić pewnie zachowanie tej funkcji, np. pojawianie się dużego menu zaraz po najechaniu kursorem?

W tym samym oknie macie do wyboru kilka opcji i możecie dostosować Microsoft News pod siebie. W ustawieniach Microsoft News dostępne są następujące opcje do wyboru:

  • “Pokaż wiadomości i zainteresowania na pasku zadań”. Skoro już wiecie, jak wyłączyć Microsoft News, to wiecie, że to dokładnie ta opcja.
  • “Zmienianie sposobu wyświetlania wiadomości i zainteresowań na pasku zadań” – Do wyboru jest “Ikona i tekst” (opcja domyślna) i “Tylko ikona”. Jeśli lubicie Microsoft News, ale zajmuje za dużo miejsca na waszym pasku zadań, możecie wybrać drugą opcję.
  • “Najedź wskaźnikiem myszy, aby otworzyć wiadomości i zainteresowania na pasku zadań” – to jest dokładnie ta opcja, która odpowiada za to, że Microsoft News pokazuje się od razu po najechaniu kursorem. Jeśli wyłączycie tą opcję, Microsoft News otworzy większe okno dopiero po kliknięciu.
  • “Zmniejszenie liczby aktualizacji wiadomości i zainteresowań na pasku zadań” – wyłączenie tej opcji sprawi wprost, że będziecie dostawać mniej wiadomości.

Czym jest Microsoft News?

Microsoft News to darmowa aplikacja agregująca wiadomości dostępna na Windows 10, iOS i Android. Dostarcza ona wiadomości z tysięcy źródeł i grupuje je w różne kategorie, takie jak Top Stories, World, Business, Technology, Entertainment i Sports. Microsoft News oferuje również spersonalizowane wiadomości na podstawie preferencji i zainteresowań użytkownika.

Funkcja Microsoft News w Windows 10 “zasłynęła” tym, że została narzucona użytkownikom, których oczekiwania nie zostały odpowiednio wybadane przez Microsoft. Jeżeli podoba wam się sama idea, ale nie wykonanie w wydaniu Microsoftu, sprawdźcie nasz poradnik jak włączyć Wiadomości Google?

Jak wyłączyć Microsoft News? Podsumowanie

Metoda na to, jak wyłączyć Microsoft News z paska zadań jest bardzo prosta. Można by rzec, że jest prawie “na wierzchu”, gdyż wystarczy wejść do odpowiednich opcji. Skąd się w takim razie wziął problem?

Jak wspomniałem na początku: twórcy oprogramowania często próbują uszczęśliwić użytkownika na siłę i nie inaczej było z Microsoft News. Nikt nie wpadł na to, że komuś może się ta opcja nie spodobać i nie zaimplementowano opcji na to, jak wyłączyć Microsoft News. Z tego powodu pierwsze metody wymagały grzebania w rejestrze systemu, co oznaczało, że warto było wiedzieć, jak działa kopia zapasowa Windows 10.

WARTO PRZECZYTAĆ:

microsoft surface book 3 Recenzja Microsoft Surface Booka 3 15” – hybrydowego laptopa za ponad 10 tysięcy złotych
Już wcześniej mieliśmy okazję recenzować dla Was produkty z rodziny Microsoft Surface, w tym m.in. Microsoft Surface Laptopa 3. Teraz kontynuujemy tę serię, prezentując Wam
Laptop z Windows Vs Macbook. Zobacz, co wybrać!
Biorąc pod uwagę konkurencyjną ofertę rynkową, wybór laptopa może być dosyć sporym wyzwaniem. Obecnie dostępne są setki modeli z różnorodnymi funkcjonalnościami, parametrami oraz systemami operacyjnymi
xbox toster Toster Xbox Series S już w sprzedaży. Gracze będą zachwyceni
Pod koniec grudnia 2021 roku pierwsi zainteresowani otrzymali niewielkie lodówki przypominające wyglądem Xboxa Series X. Najwyraźniej społeczności Microsoftu bardzo spodobał się ten gadżet, ponieważ na
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *