Znaleźliście jakiś obrazek w Internecie (lub otrzymaliście go od kogoś) i chcecie sprawdzić, czy gdzieś dostępny jest we większej rozdzielczości? Może chcecie zobaczyć, czy jest on plagiatem i na przykład miał być czymś stworzonym dla Was na zamówienie, a w rzeczywistości jest go pełno w sieci? W tych i wielu innych przypadkach pojawić się może pytanie o to, jak wyszukać obrazem w Google.

Bez obaw – w Google Grafika wyszukiwanie obrazem to jedna z topowych funkcji, w związku z czym jest ona łatwo dostępna (i coraz skuteczniejsza). Poniżej przygotowaliśmy dla Was praktyczny poradnik dotyczący tego, jak wyszukiwać obraz, dzięki któremu nie powinno sprawić Wam to dużych problemów. Zapraszamy!

Jak wyszukać obrazem w Google? Poradnik krok po kroku

W pierwszej kolejności omówimy, jak wyszukać obraz w Google na PC, a następnie na smartfonie z Androidem. Jeśli chodzi o wyszukiwanie obrazów na komputerze osobistym, to proces ten jest prosty i wymaga wykonania jedynie kilku łatwych kroków, które opisaliśmy poniżej:

  1. Otwórz usługę Google Grafika na komputerze.
  2. Naciśnij na ikonkę aparatu po prawej stronie paska wyszukiwania.
  3. Wklej adres URL obrazu i naciśnij przycisk “Wyszukaj obrazem”. Alternatywnie kliknij na “Prześlij obraz”, po czym na przycisk “Przeglądaj…” i wybierz z dysku obrazek, który chcesz wyszukać.

Uwaga – adres URL obrazka to nie adres strony, na której jest on osadzony. Aby uzyskać adres bezpośrednio do obrazka, trzeba nacisnąć na niego prawym przyciskiem myszy i nacisnąć na polecenie “Kopiuj odnośnik do obrazka”, “Kopiuj adres obrazu” lub podobny (w zależności od używanej przeglądarki internetowej).

Jeśli chodzi o to, jak wyszukiwać obrazem na Androidzie, sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana. W przypadku, gdy chcemy wyszukać z obrazu zapisanego na naszym telefonie (w pamięci wewnętrznej lub na karcie SD), trzeba wykonać poniższe kroki:

  1. Otwórz aplikację Google na telefonie z Androidem.
  2. Jeśli nie jesteś w zakładce Discover, naciśnij na nią na dole ekranu.
  3. Naciśnij na ikonę Google Lens w pasku wyszukiwania (wygląda ona tak: wyszukiwanie obrazem).
  4. Naciśnij na ikonkę obrazka na dole ekranu (wygląda ona tak: jak wyszukać obrazem) i wybierz obrazek z galerii.
  5. Poczekaj, aż na dole ekranu wyświetli się lista podobnych obrazków. Możesz też nacisnąć na ikonkę lupy w kwadracie (jak wyszukiwać obrazem) i przeciągnąć obszar zaznaczenia po ekranie, aby wyszukać tylko kawałek zdjęcia, a nie je całe.

Jak widać, cały proces nie jest tak szybki i prosty, jak wyszukiwanie w Google Grafika na komputerze, ale da się to zrobić.

Wyszukiwanie obrazem Google – podsumowanie

Liczymy, że udało nam się adekwatnie odpowiedzieć na pytanie, jak wyszukać obrazem. Bez wątpienia wyszukiwanie obrazem Google to bardzo użyteczna funkcja, chociaż trzeba też wskazać, że nie zawsze jest ona niezawodna. Bywa, że mimo, że jakiś podobny obrazek istnieje w Internecie, i tak nie znajdziemy go w wynikach wyszukiwania (na przykład dlatego, że dana witryna nie została jeszcze zindeksowana przez roboty Google). Jednak, ogółem mówiąc, w wielu przypadkach powinniśmy być w stanie otrzymać zadowalające rezultaty.

Wyszukiwanie obrazem to nie jedyny ciekawy trik, jaki ma w swoim arsenale ta firma. Swego czasu wyjaśnialiśmy Wam, jak rozpoznać piosenkę właśnie za pomocą Google. Koniecznie sprawdźcie także nasz poradnik dotyczący tego, jak ustawić stronę startową w Google Chrome. Jeśli macie jakieś pomysły na kolejne artykuły, które Waszym zdaniem powinniśmy przygotować, nie wahajcie się dawać nam znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Jak grać w Teamfight Tactics? Jak grać w TFT (Teamfight Tactics)? Poradnik
Czasami tak bywa, że najpopularniejsze gry powstają na podstawie modów tworzonych przez społeczność graczy. Tak było z DOTĄ 2, która rozpoczęła swoją historię jako mod
Jak grać jungle w LOLu? Jak grać jungle w LOL-u? Poradnik i najlepsze wskazówki
Znacie LOL-a? Kto nie zna! Jeśli jednak jakimś cudem pominęliście istnienie tej gry, szybko zerknijcie do naszego rankingu najlepszych darmowych gier na PC i to
nintendo direct Nowe gry na Nintendo Switch zapowiedziane!
Co prawda do premiery każdego poniższego tytułu zostało jeszcze trochę czasu, to przynajmniej nie musieliśmy długo czekać na same zapowiedzi. Podczas wczorajszego 40-minutowego streamu, nowe
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *