Większości osób prawdopodobnie zdarzyło się nie raz, że utknął im w głowie fragment jakiejś piosenki, ale nie mogli przypomnieć sobie jej tytułu. Często zdarzają się też takie sytuacje, kiedy przebywamy gdzieś w miejscu publicznym i słyszymy ciekawie brzmiący utwór, ale nie mamy możliwości kogoś zapytać o jego nazwę. W między innymi takich przypadkach rozpoznawanie muzyki Google może okazać się bardzo przydatne. Jak rozpoznać piosenkę dzięki Google? Tłumaczymy!

Wyszukiwanie muzyki w Google – jak działa?

Rozpoznawanie muzyki Google nie należy do narzędzi trudnych do wykorzystania. W pierwszej kolejności musimy otworzyć aplikację Google na swoim urządzeniu mobilnym, a następnie nacisnąć na ikonkę mikrofonu widoczną po prawej stronie paska wyszukiwania.

wykrywanie muzyki

Kolejnym krokiem jest naciśnięcie na napis “Wyszukaj piosenkę”, który będzie widoczny na dole białego fragmentu ekranu.

rozpoznawanie muzyki google

Następnie Google będzie przez kilka sekund nasłuchiwać dźwięków znajdujących się w pobliżu. Może rozpoznać na przykład piosenkę lecącą z głośników w autobusie czy centrum handlowym, ale też nasze własne nucenie lub podśpiewywanie, kiedy pamiętamy fragment danej piosenki, ale nie możemy przypomnieć sobie jej tytułu.

szukanie muzyki

Po kilku sekundach, jeśli wyszukiwanie muzyki się powiedzie, zostaniemy przeniesieni do kart dotyczącej danej piosenki w wyszukiwarce Google. Będziemy m.in. mogli ją odsłuchać, przeczytać tekst i sprawdzić, w jakich usługach streamingowych jest ona dostępna.

Alternatywne rozwiązanie, jeśli chodzi o wyszukiwanie muzyki, które warto wypróbować, jeśli na przykład narzędzie od Google sobie w naszym przypadku z tym nie radzi, to chociażby Shazam. Aplikacji tego typu jest bardzo wiele i w większości przypadków można pobrać je całkowicie za darmo ze sklepu Google Play.

wyszukiwanie muzyki

Rozpoznawanie muzyki Google – podsumowanie

Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z powyższymi informacjami wyszukiwanie muzyki za pomocą Google nie będzie już dla Was zagadką. Na szczęście funkcja ta jest łatwa do wykorzystania i powszechnie dostępna, a do tego bezpłatna, więc większość osób będzie mogła bez żadnego problemu z niej skorzystać.

Przy okazji zapraszamy do zapoznania się także z naszymi innymi artykułami dotyczącymi różnych funkcji i możliwości poszczególnych aplikacji Google. Tłumaczyliśmy już między innymi, jak ustawić Google jako domyślną wyszukiwarkę i jak włączyć Street View w Google Maps. Koniecznie dajcie nam znać, jeśli jest coś, o czym jeszcze nie pisaliśmy, a czego chcielibyście się dowiedzieć!

WARTO PRZECZYTAĆ:

gemini Prezes Google posypuje głowę popiołem. Pomyłki Gemini nazywa “całkowicie nieakceptowalnymi”
Bard, chatbot AI od Google, przeistoczył się w Gemini na początku lutego. Bardzo szybko stał się obiektem kontrowersji. Poszło o generator obrazków, który tworzył… co
Googerteller Googerteller zapika za każdym razem, kiedy Twój PC przesyła dane do Google
Pewien deweloper postanowił stworzyć na pozór bardzo prostą aplikację – narzędzie, które wyda dźwięk za każdym razem, kiedy wykryje, że komputer łączy się z serwerami
google meet Google Meet z zestawem nowych funkcji. Przydatne?
Korzystacie z Google Meet? To jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Właśnie otrzymał zestaw nowych funkcji. Sprawdźcie, co nowego! Nowy interfejs i możliwość użycia kilku
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *