Roblox to gra, której wielu osobom nie trzeba przedstawiać. W ostatnich latach stała się ona ogromnym fenomenem i opanowała nie tylko PC-ty, ale też platformy mobilne. Wciąż jednak nie każdy miał okazję ją wypróbować. Zaciekawiła Was ona i chcecie sprawdzić, o co tyle szumu? Może do założenia konta zachęcają Was znajomi? Sprawdźcie, jak zainstalować Roblox!

Poniżej przygotowaliśmy dla Was praktyczny poradnik, dzięki któremu instalacja Roblox, czy to na komputerach osobistych, czy na urządzeniach mobilnych nie powinna sprawić Wam najmniejszego problemu (niedawno radziliśmy także, jak zainstalować Fortnite na telefonie). Warto też od razu wspomnieć, że pobieranie i instalacja Robloxa nie wiąże się z jakimikolwiek opłatami. Zapraszamy!

Jak zainstalować Roblox? Poradnik krok po kroku

W pierwszej kolejności omówimy, jak zainstalować Roblox na PC (a także oczywiście jak zainstalować Roblox na laptopie — metoda jest ta sama, jak w przypadku PC), a w dalszej kolejności wskażemy, jak zrobić to na smartfonach z Androidem lub iOS-em.

Instalacja Roblox na PC

Odpowiedź na pytanie, jak zainstalować Roblox na komputerze nie jest trudna, ale jest dość mało intuicyjna, więc warto jej udzielić.

Przed instalacją sprawdź, czy komputer spełnia minimalne wymagania (istotne są między innymi karta graficzna i procesor). Roblox jest dostępny nie tylko dla komputerów z systemem Windows, ale też m.in. MacOS. Żeby zainstalować tę grę na swoim PC, należy podążać za poniższymi wskazówkami:

 1. Wejdź na stronę Robloxa i załóż konto lub zaloguj się.
 2. Kliknij na którąkolwiek z gier znajdujących się w sekcji “Recommended for you” na ekranie głównym.
 3. Naciśnij na białą strzałkę w prawo znajdującą się na zielonym tle. Jeśli czegoś takiego nie ma, a zamiast tego jest ikonka Robuxów (waluty w Roblox), wyjdź z powrotem do ekranu głównego i wybierz inną grę z listy.
 4. Po naciśnięciu w strzałkę powinno rozpocząć się pobieranie pliku. Poczekaj, aż zostanie on zapisany na dysku, przejdź do jego lokalizacji i naciśnij na niego dwa razy lewym przyciskiem myszy.
 5. Postępuj zgodnie ze wskazówkami na ekranie i poczekaj, aż Roblox się zainstaluje.

Po instalacji ikonka Roblox powinna pojawić się na Pulpicie, można też po prostu wpisać w wyszukiwarkę systemową Roblox i nacisnąć Enter, aby otworzyć grę.

Jak zainstalować Roblox na telefonie?

Jeśli posiadamy telefon z systemem Android i chcemy na niego pobrać Roblox, musimy wykonać następujące kroki:

 1. Wejdź do sklepu Google Play.
 2. Wpisz w wyszukiwarkę aplikacji Roblox i potwierdź.
 3. Stuknij w Roblox, który powinien być pierwszym wynikiem wyszukiwania i wybierz “Zainstaluj”.
 4. Przejdź dalej i poczekaj, aż program najpierw się pobierze, a potem zainstaluje.

Kiedy już Roblox będzie zainstalowany, ikonka powinna pojawić się na ekranie głównym. Otwórz aplikację i zaloguj się, aby zagrać. Robloxa można też zainstalować zdalnie, wchodząc na jego kartę w sklepie Google Play w przeglądarce, logując się na to samo konto Google, na które jesteśmy zalogowani na smarfonie i wybierając, aby Roblox został na nie pobrany.

Jeśli chodzi o Robloxa na iOS, wygląda to podobnie:

 1. Wejdź do App Store.
 2. Wpisz w wyszukiwarkę aplikacji Roblox i potwierdź.
 3. Stuknij w Roblox, który powinien być pierwszym wynikiem wyszukiwania i wybierz “Zainstaluj”.
 4. Przejdź dalej i poczekaj, aż program najpierw się pobierze, a potem zainstaluje.

I gotowe — jak widać, nie jest to zbyt skomplikowane! Nie czekaj więc, tylko zainstaluj Roblox i dołącz do milionów graczy, którzy są już obecni w grze na różnorakich platformach!

Instalacja Roblox — podsumowanie

Mamy nadzieję, że udało nam się powyżej adekwatnie wytłumaczyć, jak zainstalować Roblox na wszystkich głównych platformach (PC, Android, iOS i nie tylko). Nie jest to jak widać szczególnie trudne, a wręcz można powiedzieć, że jest to proste — dodatkowo, nic to nie kosztuje, bo podstawowa wersja Robloxa jest darmowa na każdej platformie. Płaci się, jeśli ma się taką ochotę, za dodatkowe akcesoria, skórki czy inne bajery, natomiast sama instalacja nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami.

Jeśli przypadł Wam do gustu ten artykuł, być może spodoba Wam się również materiał dotyczący tego, jak zainstalować Gimpa. W przypadku, gdybyście mieli jakieś pomysły na kolejne teksty, które Waszym zdaniem powinniśmy przygotować, nie wahajcie się z nami nimi podzielić. Czy to w komentarzach pod tym artykułem, czy na przykład w naszych mediach społecznościowych.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Czym są gry FPS? “Gry FPS” – co to znaczy?
Ach, aż się łezka w oku kręci jak człowiek pomyśli o historii gier FPS. Można wprost powiedzieć: to właśnie ten gatunek sprawił, że dzisiejszy świat
Co zrobić ze starym laptopem? Co zrobić ze starym laptopem? Podpowiadamy!
Przychodzi taki okres w życiu każdego, że w końcu decydujemy się na nowy sprzęt. Komputery nie są wieczne i często, nawet jeśli działają, to przestają
Jak odblokować laptop? Jak odblokować laptop? Odpowiadamy!
Życie jest pełne niespodzianek. Czasem znajdziesz czterolistną koniczynę, a czasem utkniesz się w windzie. Czasem ci się poszczęści, a czasem dla odmiany spotkasz się z
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *