Jesteście fanami słynnego battle royale od Epic Games i chcecie grać w nie również na urządzeniach mobilnych? Z pewnością zastanawiacie się, jak zainstalować Fortnite na telefon. Zwłaszcza, jeśli już wyszukaliście ten tytuł w sklepie Google Play czy App Store i nic nie znaleźliście.

Poniżej tłumaczymy krok po kroku, jak zainstalować Fortnite na Androida. Objaśniliśmy także, jak ma się obecnie sprawa, jeśli chodzi o Fortnite na iOS. Zapraszamy!

Jak zainstalować Fortnite na telefonie z Androidem? Poradnik krok po kroku

Odpowiedź na pytanie, jak zainstalować Fortnite na Androida nie jest tak prosta, jak w przypadku wielu innych gier mobilnych, takich jak choćby PUBG Mobile. Da się co prawda to zrobić, ale nie w najłatwiejszy i najbardziej oczywisty sposób. Fortnite nie jest bowiem dostępne w sklepie Google Play.

Jednak bez obaw. Epic Games udostępniło Fortnite do pobrania na telefon na swojej stronie internetowej, więc wystarczy podążać za poniższymi krokami, aby zainstalować ten tytuł na swoim smartfonie:

  1. Otwórz tę stronę na telefonie z Androidem lub otwórz ją na innym urządzeniu i zeskanuj telefonem kod QR.
  2. Naciśnij na przycisk “Pobierz w aplikacji Epic Games”, a następnie “Pobierz”.
  3. Znajdź pobrany plik w Menadżerze plików i otwórz go, po czym podążaj zgodnie ze wskazówkami na ekranie, aby zainstalować aplikację.

Cały ten proces nie powinien zająć dłużej niż kilka minut. Zanim jednak go wykonacie, warto sprawdzić, czy Wasz smartfon spełnia wymagania minimalne Fortnite na Androida, a więc, czy gra będzie na nim działała prawidłowo. Rzeczone wymagania minimalne prezentują się następująco:

  • System: 64-bitowy systemem Android w wersji 8.0 lub nowszej
  • Procesor: ARM64
  • Pamięć RAM: minimum 4 GB pamięci
  • Karta graficzna: Adreno 530 lub lepsza, Mali-G71 MP20, Mali-G72 MP12 lub lepsza.

Zdecydowana większość współczesnych smartfonów, w tym również tych budżetowych, powinna spełniać te warunki, ale mimo wszystko dobrym pomysłem może być upewnienie się w tym zakresie.

Jak pobrać Fortnite na telefon z iOS?

Chociaż w Polsce niewątpliwie góruje Android, wiele osób może się zastanawiać, jak zainstalować Fortnite na telefonie z iOS. Niestety, odpowiedź na to pytanie nie jest zbyt wesoła i gracze mogą poczuć się nią rozczarowani.

W momencie pisania tego artykułu Epic Games, twórcy Fortnite, toczą batalię sądową z Apple, właścicielami App Store. Apple zdecydowało się na usunięcie Fortnite z App Store, w związku z czym obecnie nie można grać w tę grę na urządzeniach z iOS.

Na Androidzie podobny problem udało się Epicowi obejść, udostępniając graczom plik .APK do pobrania, ale właściciele iPhone’ów nie mogą liczyć na podobny trik. Dlatego też aktualnie w przypadku, gdy chcą zagrać w Fortnite, muszą przesiąść się na inną platformę, taką jak PC czy PS4.

Fortnite do pobrania na telefon – podsumowanie

Mamy nadzieję, że wiecie już, jak zainstalować Fortnite na telefonie. Jest to niewątpliwie bardziej skomplikowane niż można by się spodziewać. W każdym razie na Androidzie – na iOS jest to całkowicie niemożliwe. Być może coś się w tym zakresie kiedyś zmieni, ale póki co się na to nie zapowiada.

Jeśli spodobał Wam się ten artykuł, być może zainteresuje Was również poradnik dotyczący tego, jak zainstalować APK na Androidzie. Swego czasu tłumaczyliśmy także, jak zainstalować Zoom na telefonie. Dajcie znać, jeśli macie jeszcze jakieś pytania lub coś jest dla Was niejasne!

Udostępnij

Administrator

1 Komentarz

  • Stanisław Głuszek, 7 września 2021 @ 19:44 Odpowiedz

    Nie działa.To fejk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *