Niedawno tłumaczyliśmy Wam, jak zainstalować Zoom na komputerze. Czasami jednak bywa, że nie ma nas przy PC-cie, a musimy bądź chcemy odbyć z kimś (lub wieloma osobami) wideorozmowę. Bez obaw – da się to zrobić także za pośrednictwem swojego smartfona. Tak więc, jak zainstalować Zoom na telefonie?

Wszystkiego dowiecie się poniżej. Przygotowaliśmy dla Was poradnik krok po kroku, który mamy nadzieję, że okaże się dla Was przydatny. Cały ten proces jest na szczęście bardzo prosty i nie powinien zająć dłużej niż kilka minut. Zapraszamy!

Jak zainstalować Zoom na telefonie? Poradnik krok po kroku

Zoom jest dostępny zarówno na smartfonach z Androidem, jak i iPhone’ach. W obu przypadkach odpowiedź na pytanie, jak zainstalować Zoom na telefonie brzmi bardzo podobnie. Wystarczy podążać za następującymi krokami:

  1. Otwórz sklep z aplikacjami na telefonie (Google Play na Androidzie lub App Store na iOS-ie).
  2. Wpisz w wyszukiwarkę “Zoom”.
  3. Wybierz aplikację spośród wyników i stuknij w “Zainstaluj”.
  4. Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji otwórz ją.
  5. Zaloguj się lub załóż nowe konto.

I to wszystko – Zoom będzie już dostępny na Twoim urządzeniu i będziesz mieć możliwość skorzystania z niego jako narzędzia do wideokonferencji. Podczas spotkań transmitowany na żywo może być obraz z Twojej kamerki w telefonie, do tego w każdy telefon (czy też oddzielne słuchawki przewodowe lub bezprzewodowe) wbudowany jest mikrofon.

W związku z tym można bezproblemowo nie tylko dołączyć do spotkania, ale też aktywnie brać w nim udział. Nie trzeba także rezygnować z przekazywania obrazu z kamerki (chociaż oczywiście nie jest to obowiązkowe i można wyłączyć kamerkę).

Zoom na telefonie – podsumowanie

Wiecie już, jak zainstalować Zoom na telefonie, więc nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć Wam wielu udanych wideokonferencji. Z uwagi na fakt, że Zoom dostępny jest zarówno na telefony, jak i na komputery osobiste (zarówno w formie samodzielnego programu, jak i aplikacji webowej), gdziekolwiek się znajdujecie, powinniście być w stanie z niego skorzystać.

Korzystając z okazji, chcielibyśmy polecić Wam inne nasze artykuły, które dotyczą podobnej tematyki. Omawialiśmy dotychczas między innymi najlepsze programy do wideokonferencji, wyjaśnialiśmy także, jak sprawdzić czy kamerka działa. Jeśli macie jakieś pomysły na kolejne poradniki, które Waszym zdaniem powinniśmy przygotować, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Udostępnij

Administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *