W ostatnim czasie Zoom i inne aplikacje do wideokonferencji opanowały świat. Powszechnie wykorzystuje się je m.in. do e-learningu oraz pracy zdalnej. Można z nich korzystać w przeglądarce internetowej, ale wiele z nich ma także aplikacje desktopowe. W takim razie, jak zainstalować Zoom na komputerze?
Nie jest to trudne, a warto to zrobić, jeśli często korzystamy z tego programu. Dzięki temu jest obsługa będzie szybsza, wygodniejsza i nie będzie wymagać posiadania otwartej przeglądarki internetowej. Wszystko krok po kroku wyjaśnimy poniżej. Zapraszamy!
Jak zainstalować Zoom na komputerze? Instrukcja krok po kroku
Zoom jest dostępny na komputerach osobistych (w przeglądarce i jako pełnoprawny program), a także na urządzeniach mobilnych z systemem Android oraz iOS. Żeby uzyskać odpowiedź na pytanie, jak zainstalować Zoom na komputerze, wystarczy podążać za następującymi krokami:
- Wejdź na stronę Zooma i zjedź na sam dół witryny.
- Naciśnij na przycisk “POBIERZ Aplikacja Desktopowa”.
- Kliknij na “Zapisz plik”.
- Po pobraniu pliku otwórz go i przejdź przez proces instalacji.
- Po zakończeniu instalacji otwórz program i zaloguj się na swoje konto, klikając przycisk “Sign In” (lub utwórz nowe).
I gotowe – pokaże Ci się intuicyjny, prosty interfejs, za pomocą którego możesz m.in. rozpocząć spotkanie (“New Meeting”), dołączyć do istniejącego (“Join”), zapisać spotkanie w kalendarzu (“Schedule”) lub podzielić się z kimś innym swoim ekranem (“Share Screen”).
Jeśli chcesz dostosować ustawienia programu (w tym na przykład ustawienia kamery, mikrofonu czy tła), naciśnij na ikonkę koła zębatego w prawym górnym rogu ekranu.
Zoom na komputerze – podsumowanie
Jak widać, odpowiedź na pytanie, jak zainstalować Zoom na komputerze nie należy do skomplikowanych. Osoby, które nie korzystają z Zooma okazjonalnie, a często za jego pomocą rozmawiają z bliskimi, odbywają spotkania w pracy czy się uczą, z pewnością docenią wygodę posiadania aplikacji desktopowej zamiast używania przeglądarki.
Korzystając z okazji, chcielibyśmy zaprosić Was do artykułu, w którym omawiamy najlepsze programy do wideokonferencji – w tym właśnie Zooma, ale też sporo innych, również bardzo ciekawych alternatyw. Przygotowaliśmy też poradnik tłumaczący, jak sprawdzić czy kamerka działa. Jeśli macie jakieś pomysły na kolejne artykuły, które Waszym zdaniem powinniśmy przygotować, koniecznie podrzućcie swoje pomysły w komentarzach!
WARTO PRZECZYTAĆ: