Nowa wersja aplikacji mObywatel jest już dostępna od kilku dobrych miesięcy. Dodano do niej certyfikat covidowy dla dzieci, co jest niezwykle przydatne podczas podróży. Każdy rodzic, który w swoim ubezpieczeniu zdrowotnym ma przypisane dziecko, może pobrać UCC.

To jednak nie jedyne zmiany, związane z nową aktualizacją. Jeśli chcesz dowiedzieć się czego dotyczą i jak w ogóle zaktualizować aplikację mObywatel, zapoznaj się z poniższym materiałem!

Czym jest aplikacja mObywatel?

Aplikacja mObywatel jest publiczna i pozwala w sposób cyfrowy przechowywać ważne dokumenty, takie jak:

 •     Cyfrowy dowód osobisty.
 •     Cyfrowe prawo jazdy.
 •     Punkty karne.
 •     Cyfrowy dowód rejestracyjny.
 •     Unijny Certyfikat Covid.
 •     Karta Dużej Rodziny.
 •     eRecepta.
 •     mLegitmacja szkolna lub studencka
 •     Karta miejska.
 •     Bilety kolejowe.
 •     Zniżki dla pracowników kolei.

Dzięki temu nie musisz nosić wszystkich dokumentów przy sobie. Wystarczy tylko, że masz pobraną i aktualną aplikacją mObywatel a załatwisz wiele spraw urzędowych i wylegitymujesz się praktycznie w każdym miejscu.

mObywatel
Źródło: play.google.com

Jakie są zmiany po aktualizacji aplikacji mObywatel?

Aktualizacja aplikacji mObywatel, oprócz certyfikatu covidowego dziecka, przyniosła również ze sobą zmiany, które mają ułatwić zarządzanie tym narzędziem. Wprowadzono pojedynczą nawigację, w której znalazły się regulaminy, ustawienia, historia przeprowadzonych czynności i certyfikatach, które zostały wydane.

O jakich zmianach jeszcze mowa?

 • Skrzynka powiadomień – tutaj trafiają wszelkie wiadomości związane z ważnością cyfrowych dokumentów. Dzięki niej szybko odbierzesz dokumenty urzędowe.
 • Sekcja pomocy technicznej – została przekształcona tak, aby pojawiło się w niej więcej odnośników do najczęściej zadawanych pytań.
 • Kontakt z infolinią podzielono na kategorie.
 • Dodatkowe przyciski do aktualizacji dokumentu mPojazd – pojawiają się w sposób automatyczny, dzięki czemu uzyskasz w terminie informację o upływie ważności badania technicznego pojazdu. To samo tyczy się ubezpieczenia OC.

W jaki sposób zaktualizować aplikację mObywatel?

Aplikacja mObywatel powinna aktualizować się samodzielnie. Dlatego, jeśli masz ją już zainstalowaną na swoim smartfonie, nie powinieneś już nic więcej robić, ponieważ nowa wersja powinna zainstalować się sama.

Jeśli jednak nie masz pewności, że posiadasz aktualną wersję aplikacji. Zawsze możesz zajrzeć do sklepu App Store lub Google Play, aby ewentualnie pobrać aktualizację.

Jak zaktualizować aplikację mObywatel na iPhone?

W przypadku, gdy wejdziesz sklepu App Store i po wyszukaniu aplikacji mObywatel zobaczysz ikonkę „Uaktualnij”, kliknij ją i zacznij korzystać z nowej wersji programu.

Innym sposobem jest wejście do sklepu App Store i kliknięcie ikonki profilu, znajdującej się w górnym, prawym rogu. Po wejściu na swój profil, przesuń się w dół i sprawdź, jakie aplikacje umieszczone na Twoim smartfonie wymagają aktualizacji. Jeśli będzie to dotyczyć aplikacji mObywatel, po prostu kliknij „Uaktualnij” i gotowe!

Aby mieć pewność, że wszystkie aplikacje, które posiadasz, są zawsze zaktualizowane, możesz ustawić to w ustawieniach iPhone’a. Wystarczy, że wejdziesz w ustawienia i wybierzesz kafel o nazwie „App Store”. Następnie znajdź hasło „Uakt. aplikacji” i przesuń przycisk tak, aby pole zaświeciło się na zielono.

Aktualizacja aplikacji mObywatel

Jak widać, aktualizowanie aplikacji mObywatel należy do dziecinnie prostych zadań. Dlatego jeśli jesteś jej czynnym użytkownikiem, koniecznie sprawdź czy masz dostęp do wszystkich, nowych funkcji.

WARTO PRZECZYTAĆ:

TOP 5 najlepszych wirtualnych kart płatniczych do opłacania Twitch TOP 5 najlepszych wirtualnych kart płatniczych do opłacania Twitch: wybór graczy i streamerów
Twitch to nie tylko platforma do streamingu gier, to prawdziwa społeczność, gdzie gracze, streamerzy i ich fani mogą wchodzić w interakcje w czasie rzeczywistym. W
YouTube Czy YouTube zablokuje VPN?
Wirtualne wycieczki do innych krajów za pomocą VPN to standard. W taki sposób można ominąć regionalne blokady treści, obejrzeć filmy dostępne tylko w innych krajach,
blokada pornhuba Blokada Pornhuba w Stanach Zjednoczonych!
Dziś czeka na nas news z gatunku tych nie do ogarnięcia. Najbardziej wolnościowe państwo świata (wg każdego filmu rodem z hollywood) postanowiło kolejny raz wspomóc
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *